Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είναι δύσκολο ή εύκολο, θα πρέπει όμως να ξέρεις τι θες και να μην πας όπου σε πάει η γκρίνια των fans (ή «fans»), η μόδα, ο ανάδρομος ερμής και άλλα πολλά.

Και fast paced και tactical, και με αργά revives και animations (σκαρφάλωμα τοίχου, είσοδος/έξοδος σε όχημα κτλ) και με μικρό TTD, και μεγάλοι (άδειοι) χάρτες και μικροί, και tickets με deaths (ατομικότητα) και tickets με σημαίες (ομαδικότητα), και με μεγάλο TTK και με μικρό TTK,  και και και και... δε γίνεται.

Σου αρέσει ή δε σου αρέσει το παιχνίδι είναι υποκειμενικό και από μένα σεβαστές όλες οι απόψεις.

Αυτό που είναι αντικειμενικό είναι πως στο συγκεκριμένο game η DICE έχει χάσει τη μπάλα. Για την ακρίβεια έχει ξεχάσει ότι υπάρχει καν μπάλα. Πρέπει να αποφασίσει τι θέλει για το franchise.

Το «απλά fun» σε πολλούς δεν αρκεί και είναι αμαρτία για το βαρύ όνομα της σειράς.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To είχα γράψει και παλιότερα πως η ΕΑ δεν θα έπρεπε να σκοτώσει το Medal of Honor, θα έπρεπε να δίνει:

1. MOH, SP+MP με έμφαση στο γρήγορο παιχνίδι και  μικρότερους χάρτες (κοντά στο COD)
2. BF, MP με έμφαση στη στρατηγική, πιο ρεαλιστικά όπλα, λιγότερο arcade (δεν μιλώ για sim γιατί απέχουμε πολύ) και μεγάλους χάρτες
3. SW Battlefront,SP και MP για διαστημικό arcade παιχνίδι

Ο καθένας θα έπαιζε αυτό που θέλει γιατί θα είχε άλλο προσανατολισμό το κάθε παιχνίδι. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια τι τρελα πουλαει το pc μου?Βαζω το origin in game για να δω απο περιεργεια τα fps.Ημουν σιγουρος οτι θα τα κανει ακομα χειροτερα τα πραγματα.Μπαινω narvik με το frame limiter στα 60 fps και vsync on.Δεν ειχα ουτε ενα  frame drop.Παω hamada τα ιδια.Μπαινω rotterdam χωρις vsync με frame limiter 120 και βλεπω σε καποια στιγμη 100 fps!!!!Δεν πειραξα στο pc τιποτα ουτε εκανα και oc.Aυτο που παρατηρησα καποιες στιγμες ηταν ενα lag spike χωρις να υπαρχει μεγαλη πτωση των fps.Eχανε καπου στα 3-4 frames.Τι διαολο γινεται τελικα?

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gildo είπε

Ρε παιδια τι τρελα πουλαει το pc μου?Βαζω το origin in game για να δω απο περιεργεια τα fps.Ημουν σιγουρος οτι θα τα κανει ακομα χειροτερα τα πραγματα.Μπαινω narvik με το frame limiter στα 60 fps και vsync on.Δεν ειχα ουτε ενα  frame drop.Παω hamada τα ιδια.Μπαινω rotterdam χωρις vsync με frame limiter 120 και βλεπω σε καποια στιγμη 100 fps!!!!Δεν πειραξα στο pc τιποτα ουτε εκανα και oc.Aυτο που παρατηρησα καποιες στιγμες ηταν ενα lag spike χωρις να υπαρχει μεγαλη πτωση των fps.Eχανε καπου στα 3-4 frames.Τι διαολο γινεται τελικα?

Να τον σέβεσαι τον FX!

😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2018 στις 9:17 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Φταίνε και τα 8 GB ραμ.

Εδώ είχα θέμα στο 1 με 8GB ram, i7 [email protected], gtx 1070 και στον SSD το παιχνίδι με τρελο stutter

Σιγά σιγά ώρα για αναβάθμιση :P

Αν είχες Ryzen θα ήσουν μια χαρά με τα 8GB 😛

Γενικά δεν "ρουφάει" όση ραμ ρουφάει με intel. 

Δεν είμαι ο κατάλληλος να εξηγήσω το γιατί, αλλά ισχύει όντως αυτό που λέω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Με έβγαλε πρώτη φορά σε best squad!

Yes

και χάρηκες για αυτό?

μάλλον νεούδι είσαι ακόμη στην σειρά BF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

και χάρηκες για αυτό?

μάλλον νεούδι είσαι ακόμη στην σειρά BF

Σου ήταν δύσκολο να μην πετάξεις την κακία σου ε?

και δεν είμαι νεούδι ,35 χρονών είμαι και παίζω games 26 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν ζουμάρεις με το sniper ακόμα PS2 textures βλέπεις πάντως και pixelated trees..Το RTX τους μάρανε κατά τα άλλα..Αλλάξτε το απαρχαιωμένο engine γίδια..Να μην πω για το texture filtering που είναι broken ξανά και πρέπει να ενεργοποιήσεις 16xAF από τους drivers για να βελτιωθεί κάπως η κατάσταση..

Για το παρακάτω λένε ότι φταίει το texture filtering στο NVCP(Για κάποιο λόγο δείχνει έτσι όταν το έχεις ''High Quality'' ενώ με ''Quality'' είναι οκ).

ekcdClD.png

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Η φωτογραφία μοιάζει να είναι απ'το 2016, και απ'το battlefield 1! ...και υπάρχει μια τάση σε πολλούς να τα αποδίδουν όλα στο engine λες και είναι ποδόσφαιρο και τα ρίχνουν όλα στον προπονητή ένα πράμα. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το κάνουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς υπάρχει και στο BF V απλά δεν βρήκα φώτο από το V.

Έχεις ξαναποστάρει κάτι αντίστοιχο, και τα έχουμε ξαναπεί.

Με τις δικές μου διαφορετικές συνθέσεις, (4 διαφορετικές), τέτοια εικόνα στο 1 δεν είχα ποτέ.

Αν είναι όντως θέμα ρυθμίσεων-απόδοσης των οδηγών της nVidia, τί να σου κάνει η μηχανή?

Σίγουρα έχει πολλά θέματα, κάποια απαράδεκτα για την "ωρίμανσή" της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει να κάνει με την NV και το παιχνίδι. Τα άθλια textures όταν zoom-άρεις και τα pixelated δέντρα είναι του παιχνιδιού καθαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...