Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Εγώ είχα πάρει τον δεύτερο κωδικό, απλά δεν είχα γράψει τίποτα όχι επειδή είμαι κουφάλα αλλά γιατί δεν τον χρησιμοποίησα.

Τον έβαλα στο checkout για να δω τι τελική τιμή θα βγάλει, έβγαινε 45 ευρώ αν θυμάμαι καλά με την τότε τιμή του παιχνιδιού. Το θέμα είναι ότι μετά η έκπτωση έγινε bind στο account και δεν έφευγε δηλαδή ο κωδικός (κάηκε).

Χτες όταν είδα την έκπτωση στο Origin μπήκα αλλά ήταν ακόμα στα 49€ αρχική.

Τώρα στα 36, με το 15άρι discount το πήρα. Σύνολο 25 ευρώ. Κουτάκι βέβαια και θα περιμένω να έρθει, αλλά πραγματικά δεν το βιάζομαι.

Αν κάποιος δεν έχει κάνει claim τον άλλο κωδικό του @non-serviam, ας το κάνει, περνάει ακόμα.

Πήγα να το αρπάξω εγώ, αλλά μου βγάζει πρόβλημα με τον κωδικό.

Ίσως κάποιος άλλος τον έχει πάρει, ίσως έπαψε να ισχύει.

Καλοφάγωτο, κι έτσι κι αλλιώς ΤΥ στον non-serviam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To game είναι αξίας 20 ευρώ και μάλλον λέω πολλά. Ένας κυριολεκτικός αχταρμάς από όποια πλευρά και αν το δείς.

Fast  Pace, με TTD σε 1 frame, από αντίπαλο που δεν φαίνεται (με όποια settings). Το καμπέρωμα που πέφτει απλά έχει καταστρέψει το παιχνίδι. Αν ήθελαν ρεαλισμό ας νερφάρανε το σημάδι στα όπλα. Ήταν και υπερήφανοι ότι δεν υπάρχει πλέον random bullet deviation ! Το squad revive αποδείχθηκε μη λειτουργικό εξ'αιτίας του gameplay. Αντί για squad revive καταλήγεις σε squad wiped. Το slide απλά είναι άχρηστο με double tap C

Αυτιστικές φάτσες, στολές ταμτάκου με καγκουριά που ούτε στο παζάρι της Αγ. Βαρβάρας του 1990 δεν έπαιζε. Όσοι πλήρωσαν μάλιστα Deluxe κλαίνε τα λεφτα τους και ψάχνονται για refund. Άθλιες φωνές ασυμάρτου, κλεμμένες απο COD, άθλια φωνιτικά γενικά εκτός από τα αεροπλάνα και τα τανκ. Γυναικείες τσιρίδες και φωνές που σε ξενερώνουν απίστευτα

Γεμάτο bugs, δεν δουλεύει το squad spawn, visual artifacts κάθε λίγο και λιγάκι.

Απίστευτος βαθμός lag με FFR ON και κάκιστη απόδοση με FFR OFF. Το balance απλά πάει περίπατο όταν κάποιοι παίζουν με OFF και κάποιοι με ON

Γραφικά σχεδόν άθλια. Υποδεέστερα του BF 1, το όλο setting δεν θυμίζει σε τίποτα B' ΠΠ

Τα περί πολιτικής ορθότητας κλπ δεν τα αναφέρω καν, μιλάω καθαρά για το παιχνίδι. Παίζω απο το BC2, και τέτοιο χάλι ειλικρινά δεν το περίμενα.

Επεξ/σία από LibertaGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το 1Oωρο trial, δεν ξέρω αν και πότε θα το αγοράσω (παίζουν φίλοι μου) αλλά να μιλάμε για σχεδόν άθλια γραφικά πάει πολύ. Ωραία είναι μια δόση υπερβολής αλλά όχι να λέμε και τέτοια πράγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, LibertaGR είπε

Το squad revive αποδείχθηκε μη λειτουργικό εξ'αιτίας του gameplay. Αντί για squad revive καταλήγεις σε squad wiped.

Όπως και στα προηγούμενα BFs, δεν πας για revive όταν ο άλλος είναι πεσμένος στα ανοιχτά και τον βλέπουν ή δεν είναι καθαρή η περιοχή. Συνηθίζουμε επίσης να αφήνουμε τον medic να κάνει τα revives και όταν πέσει εκείνος, να πάει να τον σηκώσει κάποιος.

Αν πας να κάνεις squad res χωρίς medic μες στον χαμό, δεν φταίει το gameplay.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Όπως και στα προηγούμενα BFs, δεν πας για revive όταν ο άλλος είναι πεσμένος στα ανοιχτά και τον βλέπουν ή δεν είναι καθαρή η περιοχή. Συνηθίζουμε επίσης να αφήνουμε τον medic να κάνει τα revives και όταν πέσει εκείνος, να πάει να τον σηκώσει κάποιος.

Αν πας να κάνεις squad res χωρίς medic μες στον χαμό, δεν φταίει το gameplay.

Όπως είπα παίζω από το BC2. Μου λες κάτι το οποίο δεν χρειάζεται να το πείς ούτε σε αρχάριο. Διάβασε και το υπόλοιπο ποστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, LibertaGR είπε

Όπως είπα παίζω από το BC2. Μου λες κάτι το οποίο δεν χρειάζεται να το πείς ούτε σε αρχάριο. Διάβασε και το υπόλοιπο ποστ.

Κι εγώ παίζω από το BF1942 και αν ήταν να κάνω quote όλο το post, αυτό θα έκανα.

Αλλά όταν το squad revive που το βρίσκω μια χαρά, το λες μη λειτουργικό και καταλήγει σε squad wipe, ποιος άλλος είναι ο λόγος που γίνεται αυτό;

Εdit: Βασικά η ερώτηση που πρέπει να κάνω είναι η εξής:

Παίζετε σε ομάδα με παρέα και voice comms ή solo; Γιατί σε εμένα που παίζω με ομάδα και μιλάμε στο Discord, η εμπειρία είναι σαφώς καλύτερη.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κατάλαβα εγώ (και συμφωνώ αν εννοεί αυτό) είναι το εξής:

Στο προηγούμενο BF, το revive ήταν instant και το TTK σαφώς μεγαλύτερο. Ειδικά αν θυμάσαι στην αρχή του BF1, οι αντίπαλοι ήταν bullet sponges σε γελοίο βαθμό. Το TTK μειώθηκε μετά από χρόνο και βάλε αν θυμάμαι καλά. Οπότε «άξιζε» να πας για το revive.

Τώρα, σε ένα πολύ πιο fast paced παιχνίδι με μικρότερο TTK, το revive παίρνει από αρκετά (medic) έως πολύ (squad member) με αποτέλεσμα να έχει αυξηθεί κατακόρυφα το risk vs reward.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Κι εγώ παίζω από το BF1942 και αν ήταν να κάνω quote όλο το post, αυτό θα έκανα.

Αλλά όταν το squad revive που το βρίσκω μια χαρά, το λες μη λειτουργικό και καταλήγει σε squad wipe, ποιος άλλος είναι ο λόγος που γίνεται αυτό;

Τα στραβά είναι χίλια δύο. Όπως είπα πεθαίνεις σε 1 frame, και να θες να ακυρώσεις revive, δεν προλαβαίνεις. Δεν υπάρχει καμία αντίληψη από πού έρχονται τα πυρά για να φυλαχτείς. Οι αντίπαλοι είναι μικροί και δυσδιάκριτοι. Το lag είναι τεράστιο όταν παίζεις με FFR. Το όλο concept του παιχνιδιού φαίνεται προχειροδουλειά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, LibertaGR είπε

Τα στραβά είναι χίλια δύο. Όπως είπα πεθαίνεις σε 1 frame, και να θες να ακυρώσεις revive, δεν προλαβαίνεις. Δεν υπάρχει καμία αντίληψη από πού έρχονται τα πυρά για να φυλαχτείς.

Και αν κάνεις revive κάποιον μέσα σε καπνό ή προφυλαγμένο γενικά, δεν θα σε πυροβολήσουν. Και αν έχεις squad (και δεν είσαι ο τελευταίος) κάποιος πρέπει να καλύβει.

Στραβά και "στραβά" έχει το game, αλλά αρκετά προσπερνιούνται μέσω σωστού teamplay / επιλογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και αν κάνεις revive κάποιον μέσα σε καπνό ή προφυλαγμένο γενικά, δεν θα σε πυροβολήσουν. Και αν έχεις squad (και δεν είσαι ο τελευταίος) κάποιος πρέπει να καλύβει.

Στραβά και "στραβά" έχει το game, αλλά αρκετά προσπερνιούνται μέσω σωστού teamplay / επιλογών.

Συμφωνώ. Μόνο που τουλάχιστον για τα γούστα μου και πολλών παλαιών παιχτών BF δεν είναι διασκεδαστικό. Φαίνεται και από τις πωλήσεις εξ'άλλου

21 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Αμα πατε ντουγρου να αναστησετε τους πεσμενους σας την φυλαει ο εχθρος. Λογικο ειναι. 

Με υποθέσεις δεν γίνεται διάλογος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξει χρειάζεται να κάνεις και σωστό revieve, μερικοί πάνε σαν μουσχαρια και έχει πυρά να περνάνε ξυστά από το κεφάλι τους και εκεί τρέχουν. Που πας χωρίς κάλυψη. 

Βέβαια υπάρχει και αρκετό cheating σο θα βλέπουν και μεσα απο τα smokes

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...