Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Για όποιον ψάχνει να χτίσει τον snowman (για το tides of war) το ποιο safe είναι στο E flag στο map fjell. έχει και στο narvic λίγο ποιο πάνω από το Α αλλά δεν είναι safe. 

 

Σοβαρα τωρα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, panoc είπε

Σοβαρα τωρα ?

assignment του OVERTURE ....30κ xp ειναι αυτα :P

εχει ενα assignment στο οποιο πρεπει να healareis με medic crate το squad σου. μου πήρε 2 μέρες μιας και σπάνια κανείς πατάει να πάρει bandages + κάποια κωλόπαιδα σου σπάνε το κουτί για να βάλουν το δικό τους. + οτι εχει 15-20 medic σε καθε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

assignment του OVERTURE ....30κ xp ειναι αυτα :P

Αληθεια τωρα?

Ποσο ξεπεσμος πια ; Κατι τετοια τα κανουν τα FTPPTW (free to play pay to win) τυπου wold of tanks, warthunder κλπ... Και γεμιζε ο κοσμος κατα-κοκκινα siemka (οσοι εχουν παιξει ξερουν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gildo είπε

Θελουμε 50% και οχι 33.Εχθες τελειωσε το origin acess και θα ειχαμε 40% εκπτωση.Ρωτησα στο support και απο ειδα το ειχαν κανει και αλλοι και ελεγαν δεν ειναι για ολους η προσφορα 50%.Μετα απο μια μερα βγαζουν νεα προσφορα ενω εχθες ειπαν οτι θα κοψουν και αυτες με το 50% γιατι υπηρχε γκρινια απο τους υπολοιπους.Αν δεν πουλαει το παιχνιδι να βαλεις μια προσφορα που θα ισχυει για ολους για να μην υπαρχει παραπονο απο κανεναν.Μας αρεσει το παιχνιδι αλλα με αυτα που κανουν εχουν καταφερει να διωξουν ολο τον κοσμο.Δεν ειναι συμπεριφορα αυτη προς τον κοσμο.

Το 50% ήταν μόνο για το Deluxe (και μόνο για μερικούς, αυτό που γράφεις). Εμένα δεν το εμφάνισε στο BF1 που το εγκατέστησα πάλι προχτές για να δοκιμάσω πως παίζει ο i7-6700 που κούμπωσα πάνω.

Πιθανολογώ πως σε όσους είχαν basic/premium που έτρεχε, δεν το εμφάνισε για να μην πάει η έκπτωση στα 60% (το basic και το prime έχουν 10% across the board όσο κρατάει η συνδρομή).

Μια άλλη περίπτωση είναι πως όσοι δεν το εμφάνισε σε όσους έπαιξαν το trial (σου λέει για να μην το πήρε μετά το trial δεν τον ενδιαφέρει, πάμε να τραβήξουμε όσους παλιούς δεν το έχουν παίξει καθόλου ή έπαιξαν μόνο alpha/beta). Δεν ξέρω.

Μπαίνω χτες χωρίς να ξέρω για την έκπτωση, το βλέπω -40%

bf1.jpg.49215302d7b34ccb34451008aa42d4bb.jpg

Έχω basic που λήγει σε 4 μέρες. Το έβαλα για να δω μερικά παιχνιδάκια που ήθελα να παίξω με τον γιο (FE, Unravel) και για να μη χάσω τις δέκα ώρες του trial. Ναι, με τράβηξε τόσο πολύ που δεν τις εξάντλησα μέσα στη βδομάδα 🤣 🤣 🤣 ).

Ένα πράγμα με ψήνει να το βάλω. Ότι μετά το BF1 και το κανάλι στο youtube έχω γνωρίσει κόσμο από δω μέσα που όταν παίζουμε μαζί γίνεται τζέρτζελο.

Αν έπαιζα μόνο solo ή με randomάδες, πολύ δύσκολα όπως έχω ξαναγράψει. Το παιχνίδι σαν παιχνίδι δεν είναι κακό, αλλά λείπουν πολλά battlefield elements (ή εγώ γέρασα και προσαρμόζομαι δυσκολότερα). Άλλη φορά Battlefield στα 35 θα το αγόραζα δύο φορές, έτσι να 'χω να κεράσω καναν άνθρωπο αν έρθει επίσκεψη.

(Κάποια στιγμή πρέπει να βρω χρόνο να τελειώσω το review και να το ανεβάσω...)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, saxos55 είπε

όταν παίζουμε μαζί γίνεται τζέρτζελο.

Τι υπολοιποι γιατι νομιζεις οτι παιζουμε ? για τον φανταστικο (not) εξoμοιωτη πολεμου που ειναι 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γίνει κάποιο μπαμ με την εικόνα του παιγνιδιού, είτε την πραγματική (χάρτες-gameplay-bugs-moderation κλπ) είτε το "πρόσωπό του" (αν δεν σας αρέσει...τρία πτηνά καθόσαντε ως προς τα αιτήματα των αγοραστών...γενικότερη αντιμετώπιση) για να "καθαριστεί" το όνομά του πολύ γρήγορα, θα πέσει γέλιο και κλάμα ταυτόγχρονα.

Γέλιο, γιατί με GOTY το "χορευτικό" φέτος (μετά από χρόνια με αριστουργήματα...που ξεπέσαμε), πιο πιθανό θα είναι ο κόσμος να στραφεί προς τα εκεί (ειδικά οι ευκαιριακοί) παρά να κάνει την "υπέρβαση" και να τα σκάσει για κάποιον τίτλο που βάλλεται από παντού.

Γέλιο, γιατί αν το επόμενο μεγάλο βήμα στο παιγνίδι είναι το BR mode, μόνο για γέλια θα είναι.

Γέλιο, γιατί όσο πάει να πάρει παίχτες από άλλους τίτλους με τους οποίους παραδοσιακά ήταν διαμετρικά αντίθετο (fast pace - COD, BR/build - FN, PUBG κλπ), τόσο θα χάνει πραγματικούς παίχτες που το στηρίζουν χρόνια και οι ευκαιριακοί ίσως του δώσουν μια ευκαιρία για λίγο μόνο και θα γυρίσουν/στραφούν σε αυτούς που ξέρουν για τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά. Για να το πω αλλιώς, "λίγο από όλα", συνήθως γίνεται αχταρμάς, σαλάτα.

Κλάμα, γιατί σε τίποτα δεντο έχει η ΕΑ να το σκοτώσει κι αυτό, αφού πρώτα το ξεφτιλίσει εντελώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια έκπτωση (40%) είχε τα Χριστούγεννα του 2016 και το BF1 (που είχε εξαιρετικές πωλήσεις) παρεπιπτόντως:

https://www.shacknews.com/article/98292/origin-ea-has-started-their-holiday-sale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dfk_7677 είπε

Ίδια έκπτωση (40%) είχε τα Χριστούγεννα του 2016 και το BF1 (που είχε εξαιρετικές πωλήσεις) παρεπιπτόντως:

https://www.shacknews.com/article/98292/origin-ea-has-started-their-holiday-sale

Απλα φετος ειπε να αρχισει ενα μηνα νωριτερα τις εκπτωσεις, γιατι μπορει 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, panoc είπε

Απλα φετος ειπε να αρχισει ενα μηνα 2 εβδομάδες νωριτερα τις εκπτωσεις, γιατι μπορει 😛

Για να είμαστε ακριβείς :P

Υ.Γ: 2 fora, 2 απαντήσεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Για να είμαστε ακριβείς :P

Υ.Γ: 2 fora, 2 απαντήσεις :D

Όχι βρε έχει ξεκινήσει από τέλη Νοέμβρη στο ps4 εάν δε κάνω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panoc

Δε θα κοιτάξω πότε τις ξεκίνησαν στο PS4 για το BF1, αν υπάρχει διαφορά, βάλε μήνα κανένα πρόβλημα, λεπτομέρειες. Ξέρουμε ότι το game πουλάει λιγότερο από BF1, λογικό να έχει παραπάνω προσφορές από εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, firepc είπε

€36 το βλεπω τωρα στο Γερμανικο amazon

μια χαρα, 34Ε το ειχα προπαραγγειλει απο cdkeys τον Ιουνιο.

15 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

@panoc

Δε θα κοιτάξω πότε τις ξεκίνησαν στο PS4 για το BF1, αν υπάρχει διαφορά, βάλε μήνα κανένα πρόβλημα, λεπτομέρειες. Ξέρουμε ότι το game πουλάει λιγότερο από BF1, λογικό να έχει παραπάνω προσφορές από εκείνο.

Παντως οφειλω να ομολογησω οτι τουλάχτιστο το wait time ειναι μικρο σε σχεση με το 1, ενω δεν εχω πετυχει ακομα να ξεκιναει μαχη τυπου 32-15 οπως στο 1. Ολες οι μαχες ξεκινανε με πανω κατω ισες ομαδες τουλαχιστο αριθμητικα, οποτε στο θεμα του αριθμητικου balance και wait time εχει τεραστια βελτιωση σε σχεση με το 1, τουλαχιστο για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2018 στις 6:56 ΜΜ, non-serviam είπε

Μου έστειλε (για κάποιο άγνωστο λόγο) σήμερα 2 email το Amazon.de με δυο κωδικούς για 15 ευρώ έκπτωση στο BF V από την σελίδα που αναγράφεται παρακάτω.
Όποιος τους θέλει, ελεύθερα:


J87V-2BMDEQ-VSAPRR

J8SN-EL9SYQ-BGTY3D


edit: Απλά όσοι τα πάρετε γράψτε για να τα σβήσω. Κρίμα είμαι να προσπαθεί κάποιος τζάμπα.
 

Εγώ είχα πάρει τον δεύτερο κωδικό, απλά δεν είχα γράψει τίποτα όχι επειδή είμαι κουφάλα αλλά γιατί δεν τον χρησιμοποίησα.

Τον έβαλα στο checkout για να δω τι τελική τιμή θα βγάλει, έβγαινε 45 ευρώ αν θυμάμαι καλά με την τότε τιμή του παιχνιδιού. Το θέμα είναι ότι μετά η έκπτωση έγινε bind στο account και δεν έφευγε δηλαδή ο κωδικός (κάηκε).

Χτες όταν είδα την έκπτωση στο Origin μπήκα αλλά ήταν ακόμα στα 49€ αρχική.

Τώρα στα 36, με το 15άρι discount το πήρα. Σύνολο 25 ευρώ. Κουτάκι βέβαια και θα περιμένω να έρθει, αλλά πραγματικά δεν το βιάζομαι.

Αν κάποιος δεν έχει κάνει claim τον άλλο κωδικό του @non-serviam, ας το κάνει, περνάει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saxos55 είπε

Εγώ είχα πάρει τον δεύτερο κωδικό, απλά δεν είχα γράψει τίποτα όχι επειδή είμαι κουφάλα αλλά γιατί δεν τον χρησιμοποίησα.

Τον έβαλα στο checkout για να δω τι τελική τιμή θα βγάλει, έβγαινε 45 ευρώ αν θυμάμαι καλά με την τότε τιμή του παιχνιδιού. Το θέμα είναι ότι μετά η έκπτωση έγινε bind στο account και δεν έφευγε δηλαδή ο κωδικός (κάηκε).

Χτες όταν είδα την έκπτωση στο Origin μπήκα αλλά ήταν ακόμα στα 49€ αρχική.

Τώρα στα 36, με το 15άρι discount το πήρα. Σύνολο 25 ευρώ. Κουτάκι βέβαια και θα περιμένω να έρθει, αλλά πραγματικά δεν το βιάζομαι.

Αν κάποιος δεν έχει κάνει claim τον άλλο κωδικό του @non-serviam, ας το κάνει, περνάει ακόμα.

μια χαρά σου έκατσε, άντε καλό παίξιμο :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...