Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, dfk_7677 said:

Αλλά προφανώς κι εγώ πρέπει να προσαρμοστώ στη νέα πραγματικότητα. Μια μεγάλη μερίδα του community αρέσκεται να κάθονται ξαπλωμένοι σε ένα λόφο, απολαμβάνοντας την "ατμόσφαιρα" και να ρίχνουν βολές από τα 300+m γιατί έτσι μόνο μπορούν να πάρουν κανένα kill. Αυτό έκανε το BF1 στο community...

H διαφορά είναι, πως εσύ θέλεις να προσαρμοστείς στη νέα πραγματικότητα, άγνωστο γιατί, ενώ κάποιοι επιλέξαμε να γυρίσουμε την πλάτη, στην εταιρία που μας αγνόησε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

H διαφορά είναι, πως εσύ θέλεις να προσαρμοστείς στη νέα πραγματικότητα, άγνωστο γιατί, ενώ κάποιοι επιλέξαμε να γυρίσουμε την πλάτη, στην εταιρία που μας αγνόησε.

cf37de6eb21bf164b08857af6e3e78e0.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

H διαφορά είναι, πως εσύ θέλεις να προσαρμοστείς στη νέα πραγματικότητα, άγνωστο γιατί, ενώ κάποιοι επιλέξαμε να γυρίσουμε την πλάτη, στην εταιρία που μας αγνόησε.

Good for you. Κρίμα που δεν ισχύει γιατί ακόμα γράφεις σε αυτό το νήμα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, dfk_7677 said:

Good for you. Κρίμα που δεν ισχύει γιατί ακόμα γράφεις σε αυτό το νήμα.

Ανήκει το νήμα στην ΕΑ και της κάνω support ή της δίνω χρήματα γράφοντας εδώ;

Το έχεις χάσει τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι σημαίνει 'γυρίζω την πλάτη'; Από ότι φαίνεται όχι.

Εμένα χαρά μου να μην παίζει κάποιος σαν κι εσένα το BFV. Να πας να παίξεις και να ασχοληθείς με ότι σε ευχαριστεί.

Ξέρω όμως, η γκρίνια (όπως και η μπούρδα) είναι σημάδια των καιρών. Σάμπως πιστεύεις ότι κάνεις κάτι; Το έκανες όταν δεν αγόρασες το παιχνίδι και βοήθησες κι εμένα ειλικρινά.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

[...] στην ουσία έχει να κάνει με τη σύγκρουση των καταναλωτών με τις πρακτικές μιας μεγάλης εταιρείας και η έκβαση αυτής της σύγκρουσης θα σημαίνει πολλά για το μέλλον των παιχνιδιών καλώς ή κακώς 

Δε διαφωνώ αλλά νομίζω πως δεν είναι κάτι περισσότερο από το πιο πρόσφατο επεισόδιο σε μια σειρά αμφιλεγόμενων κυκλοφοριών που έθεσαν τους παικτες και τις εταιρίες σε σύγκρουση. Το αποτέλεσμα από μόνο του δε θα σημάνει κάτι, αλλά το να δει κανείς την τάση και το αν όντως υπάρχει κάποια επίδραση στη βιομηχανία ναι, έχει ενδιαφέρον. Πριν το BF ήταν το Andromeda, πριν το Andromeda κάτι άλλο, πιο μετά θα έρθει ένα νέο παιχνίδι κλπ (Diablo Immortal, χου χου, ήρθε κιόλας). Προσωπικά πραγματικά δε βλέπω κάποια πρακτική αλλαγή, μόνο μια στοχοποίηση - δικαιολογημένη εν πολλοίς - συγκεκριμένων τίτλων και εταιριών. Ακόμα και σε επίπεδο gameplay τα πράγματα ούτε καν στατικά δεν είναι αλλά πηγαίνουν προς τα πίσω, με εξαίρεση τα Assassins Creed που αξιοποίησαν στοιχεία του Witcher 3. Είναι λίγο αστείο οι εντάσεις να αυξάνονται τόσο πολύ όταν η πραγματική πρόοδος του gaming είναι τόσο αναιμική.

Η διαμάχη κάθε άλλο παρά νέα είναι. Πιο παλιά ήταν "hardcore κοινό" εναντίον "casual εταιρίας", μετά έγινε "σατανικός καπιταλιστικός publisher" εναντίον "πιστό κοινό developer", μετά "αρπαχτή" εναντίον "τίμιας κυκλοφορίας" και τώρα "φιλελεύθερος ό,τι-κι-αν-σημαίνει-αυτό publisher με κοινωνικό μήνυμα" εναντίον "συντηρητικών ανώριμων κακομαθημένων gamers". Περισσότερη ουσία για μένα έχει το πέρασμα από το κατά βάση εμπορικό σκέλος της κουβέντας ("βγάλτο θα πουλήσει" - "τι το έβγαλες δε θα πουλήσει" - "έτσι όπως το'κανες σιγά μην πουλήσει") σε ένα πλαίσιο που οι εταιρίες, σχεδόν υστερικά και μονόπαντα, δεν έχουν κανένα θέμα να αποκαλούν αβάσιμα και αστήρικτα μερίδα παικτών Α, Β, Γ κοσμητικά επίθετα. Από την άλλη (όσο κι αν κάποιος θέλει να μοιράσει το δίκιο ακόμα και αν δε μοιράζεται, είτε προς τη μία μεριά είτε προς την άλλη), η κατάσταση με """επαγγελματίες gamers"""", """influencers""", """"""youtube journalists"""""" και κάθε λογής παρατρεχάμενο που βγαίνει και λέει την ανέξοδη (ή πληρωμένη) παπάντζα του έχει οδηγήσει σε πρωτοφανή επίπεδα θορύβου. Παπαγαλάκια πάντα υπήρχαν, αλλά πλέον η νηφάλια κριτική άποψη δεν ακούγεται και αρχίζει και εκλείπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μετοχή της ΕΑ έχει κάνει βουτιά όμως αυτό είναι γεγονός, και πόσες αποτυχίες τύπου andromeda μπορεί να σηκώσει έστω και ένας τέτοιος γίγαντας; για πόσο θα την σώζουν τα fifa , madden και ένα καλύτερο bf σε σχέση με ένα πολύ κακό cod μία στο τόσο? 

σκέψου πόσες σειρές έχουν χαντακωθεί υπό τη σκέπη της EA.. δεν έχει πλέον και πολλές εναλλακτικές να πει ότι θα τα βγάλει από αλλού για αυτό και ο,τι έγινε πλέον με ΕΝΑ μόλις παιχνίδι, επηρέασε τόσο τη μετοχή της 

 

το πώς θα αντιδράσει τελικά η ΕΑ θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον, ο,τι κι αν κάνει 

 

οι καταναλωτές όμως ασκούν πίεση, στην περίπτωση της ubisoft το βλέπουμε μια χαρά.. 

 

τώρα το ότι κάποιοι όπως η blizzard θέλουν να βάλουν το χέρι στο μέλι συγκεκριμένης αγοράς αγνοώντας το κοινό τους είναι κάτι που επίσης θα πληρώσουν, ας μην κοροϊδευόμαστε 

 

και από τη στιγμή που πέρα από τον "παραδοσιακό" τύπο που χάνει διαρκώς το κύρος του και την επιρροή του στο κοινό, υπάρχουν και οι αγριεμένοι youtubers που κακά τα ψέματα επηρεάζουν πάρα πολύ, τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά για τις εταιρείες 

 

σκέψου μόνο ότι λόγω rant και μόνο έχουμε αυτή την εικόνα στις κονσόλες πχ (πωλήσεις ps4 έναντι xbox), οι αποκλειστικοί τίτλοι φυσικά και συνέβαλλαν, αλλά όλα ξεκίνησαν από τις πρακτικές της ms και την στοχοποίηση που δέχτηκαν για αυτές και πλέον έχουν κάνει στροφή 180.. 

 

τουλάχιστον σε αυτή την αγορά, των παιχνιδιών, ο κόσμος ακόμα επηρεάζει με τη συμπεριφορά του και ακόμα και αρκετά από τα κακά που συμβαίνουν (dlc πχ) συμβαίνουν γιατί ο πολύς κόσμος τα θέλει 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

οι καταναλωτές όμως ασκούν πίεση, στην περίπτωση της ubisoft το βλέπουμε μια χαρά.. 

Η οποία μεταμόρφωσε το R6S. Δυστυχώς όμως στην περίπτωση της EA, η πίεση κάθε άλλο από το gameplay αφορά...

Περιμένω να κάνουν οτιδήποτε να αποφύγουν το controversy στον επόμενο τίτλο, λες και αυτό είναι αρκετό για να γίνει ένα καλό game.

Στο BF1 έκαναν τα πάντα για να αποφύγουν ότι έγινε στο BF4, δηλαδή ένα broken game at release και το πέτυχαν. Και το αποτέλεσμα, ένα εκνευριστικό game για όποιον έχει κάποιες απαιτήσεις σχετικά με το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tuning123 είπε

Τόση συζήτηση και τόσο ανάλυση , λες και μας υποχρέωσε ή σας υποχρέωσε να το αγοράσετε.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και καλά "ξήγήθηκε"... If You Don’t Like it, Don’t Buy it...

Το μόνο που μπορούμε να τους χρεώσουμε είναι τα αρκετά bugs Και οι αρκετές αναμονές σε release των updates κλπ.

SURE

w7szz5N.jpg

https://wccftech.com/ea-mock-battlefield-v-genderfield/

battlefield-v-410x308.jpg

Αγορά στα 10 ευρώ μόνο για το battle Royale για μένα ή αν είναι μαπα ούτε χάρισμα.

Πλέον μες τα μούτρα σου υποψήφιε καταναλωτή σε εκδηλώσεις χλευάζουν την άποψη σου.... so "ξηγησου" και συ ανάλογα όπως νομίζεις.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Ξέρω όμως, η γκρίνια (όπως και η μπούρδα) είναι σημάδια των καιρών. Σάμπως πιστεύεις ότι κάνεις κάτι; Το έκανες όταν δεν αγόρασες το παιχνίδι και βοήθησες κι εμένα ειλικρινά.

Φίλος έχουμε σκάσει φράγκα στην EA από εποχές Battlefield 1942, δηλαδή εσύ άμα έβλεπες το αγαπημένο σου series να πεθαίνει δεν θα μιλούσες?! Στην τελική μην διαβάζατε ρε guys άμα σας πληγώνουμε επειδή τα σκάσατε και το έχετε πάρει πατριωτικά να defend την αγορά σας. Από εκεί και πέρα κακός χαίρεσαι που δεν αγόρασε το game και θα το καταλάβεις αυτό όταν σε λίγο θα ψάχνεις γεμάτο server και δεν θα βρίσκεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φίλος έχουμε σκάσει φράγκα στην EA από εποχές Battlefield 1942, δηλαδή εσύ άμα έβλεπες το αγαπημένο σου series να πεθαίνει δεν θα μιλούσες?! Στην τελική μην διαβάζατε ρε guys άμα σας πληγώνουμε επειδή τα σκάσατε και το έχετε πάρει πατριωτικά να defend την αγορά σας. Από εκεί και πέρα κακός χαίρεσαι που δεν αγόρασε το game και θα το καταλάβεις αυτό όταν σε λίγο θα ψάχνεις γεμάτο server και δεν θα βρίσκεις.

Δεν είναι θέμα να έχω πάρει πατριωτικά την αγορά μου. Αν δεν καταλαβαίνεις ότι η επανάληψη των ίδιων πραγμάτων ξανά και ξανά, αφενώς δεν προσφέρει τίποτα, αφετέρου γίνεται κουραστική, μπορείς να τη συνεχίσεις όσο θέλεις.

Όσο για τους γεμάτους server, άφησέ με να έχω δική μου άποψη, αφού στο μικρό μου δείγμα (μια clan 30 ατόμων περίπου), το παίζουν πολύ περισσότεροι από όσο το BF1. Και γενικά οι πωλήσεις, στο PC τουλάχιστον, αμφιβάλλω αν είναι λιγότερες από το 80% του BF1.

Οι server θα αδειάσουν αν το παιχνίδι είναι βαρετό και εκνευριστικό, όχι επειδή δεν είναι historically accurate. Περισσότερο με ανησυχεί το αν θα δουλέψει το monetization μέσω των skin και συνεπώς η συνέχεια υποστήριξης του παιχνιδιού.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Δεν είναι θέμα να έχω πάρει πατριωτικά την αγορά μου. Αν δεν καταλαβαίνεις ότι η επανάληψη των ίδιων πραγμάτων ξανά και ξανά, αφενώς δεν προσφέρει τίποτα, αφετέρου γίνεται κουραστική, μπορείς να τη συνεχίσεις όσο θέλεις.

Όσο για τους γεμάτους server, άφησέ με να έχω δική μου άποψη, αφού στο μικρό μου δείγμα (μια clan 30 ατόμων περίπου), το παίζουν πολύ περισσότεροι από όσο το BF1. Και γενικά οι πωλήσεις, στο PC τουλάχιστον, αμφιβάλλω αν είναι λιγότερες από το 80% του BF1.

Οι server θα αδειάσουν αν το παιχνίδι είναι βαρετό και εκνευριστικό, όχι επειδή δεν είναι historically accurate. Περισσότερο με ανησυχεί το αν θα δουλέψει το monetization μέσω των skin και συνεπώς η συνέχεια υποστήριξης του παιχνιδιού.

BF V = Tombstone on BF series. Εμεις που τα λιωσαμε ολα (εκτος του hardline) πλεον αυτο το παιχνιδι δεν μας αντιπροσωπευει. Αν Αρεσει σε σενα και την clan σου των 30 ατομων δεν λεει και τιποτα γιατι και cod παιζουν μερικα μυρια ακομα. Οπως ειπαν και οι πιο πανω, θα το καταλαβεις οταν ψαχνεις να βρεις server σε 6-7 μηνες και μετα παιζεται μονο οικογενειακο διτερμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρινω απο το ωραιοτατο delay που εφαγε ηδη το πρωτο κεφαλαιο απο το tides of war δεν πρεπει να πηγαινει και πολυ καλα :P

Επισης το bf δεν ειναι esport gaming να μην σε νοιαζει τιποτα αλλο περα απο το gunplay , η ατμοσφαιρα και το Immersion ηταν σημαντικα στοιχεια στην σειρα ανεκαθεν κατι που δεν υπαρχουν καθολου στο 5 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dfk_7677 said:

Και γενικά οι πωλήσεις, στο PC τουλάχιστον, αμφιβάλλω αν είναι λιγότερες από το 80% του BF1.

Υποθέσεις και φρούδες ελπίδες, εναντίον στοιχείων που δώσαμε παραπάνω.

Ξέρω, θα μας αρχίσεις τις μπαρουφολογίες πάλι και θα σε στείλω να διαβάσεις Statistics 101.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...