Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Psycho_Warhead said:

Αναμενόμενο. Την επόμενη φορά χωρίς SJW προπαγάνδα.

Προσωπικά ήταν το τελευταίο που με ενόχλησε. Αν είχαν φτιάχξει τα άλλα, αυτό δε θα ήταν εμπόδιο να το πάρω.

In other same news:

Quote

Physical sales of Battlefield 5 were down even on the unpopular spin-off Battlefield Hardline, though it is conceivable the BF5's digital sales made up that gap.

Που είναι τώρα οι "αναλυτές" του forum να μας πουν ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα και οι ψηφιακές πωλήσεις κάνουν θραύση...; 🤣🤣

https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-26-battlefield-5-physical-sales-down-more-than-half-on-battlefield-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς ή κακώς SJW , Femiνιστικες προπαγάνδες και λοιπά σκουπίδια ΔΕΝ έχουν θέση στη τέχνη / στα βιντεοπαιχνίδια κλπ. Βέβαια πλέον έχουμε περάσει κι αυτά τα όρια εις βάρους του κέρδους και πολιτικής/κοινωνικής προπαγάνδας από πολιτικά πρόσωπα και λοιπές ισχυρές τσέπες που προωθούν τις συγκεκριμένες σκατουλιες για περισσότερο χρόνο στην εξουσία, περισσότερο χρήμα κλπ κλπ κλπ. 

Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η ΕΑ. Όλοι γνωρίζουμε πώς συμπεριφέρεται ακόμη και στους ίδιους τούς υπαλλήλους και στα στούντιο της. πχ  VISCERAL 

Μη ξεχνάμε ότι αθώα δεν είναι και η Dice. Η βάση της στη Σουηδία δεν είναι; Καταλάβατε.

Προσωπικά ΜΟΝΟΝ αν πατώσει σε πωλήσεις θα βάλουν μυαλό. Μόνον ετσι. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κατάντια της playerbase όταν το BF1 είχε τις καλύτερες πωλήσεις στο franchise είναι καταφανής.

Το game με το χειρότερο gameplay, είχε τις καλύτερες πωλήσεις. Ποιο το μήνυμα που παίρνει η EA; Βγάλε οποιαδήποτε μπούρδα, φτάνει να είναι εύκολο για να μην γκρινιάζουν οι κακοί παίκτες όσο σκοτώνουν εύκολα με το sniper. Άντε στην υγειά μας και εύχομαι καλά kills στο επόμενο BF σε όποιον δε μπορεί να πετύχει ούτε ελέφαντα σε FPS.

@Zaytsev

Ευτυχώς υπάρχουν και οι εναλλακτικές σαν το WW3 να μας σώσει, αν και με το ρυθμό που πάει σε κανένα μήνα δε θα γεμίζει server. Παίξε τώρα που μπορείς.

Πηγή: https://steamdb.info/app/674020/graphs/

Edit:

Προς του υπόλοιπους που φωνάζουν για SJW κτλ. Μην ανησυχείτε, το επόμενο BF δε θα είναι σε ιστορική τοποθεσία, για να μην έχει η ΕΑ προβλήματα με τις πωλήσεις.

Επεξ/σία από dfk_7677
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν πουλάει ή δεν πουλάει, πολύ ή λίγο, προσωπικά θα με ενδιέφερε αν είχα μετοχές στην DICE. Αυτό που θέλω εγώ είναι τις 5-10 ελεύθερες ώρες μου την εβδομάδα να τις περνάω ευχάριστα και αυτό το πετυχαίνει για μένα προσωπικά το παιχνίδι. Τώρα πάλι  το ότι δεν το αγοράζει κανείς και όταν μπω να παίξω υπάρχουν περίπου 100 γεμάτοι  servers 64άρηδες και περιμένω στη σειρά κανένα 4λεπτο δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται. Και έχω τικαρισμένο μόνο  το  region Europe και 64 slots. Που να βάλω και τους υπόλοιπους με τα λιγότερα. Φαντάζομαι δηλαδή να είχε full πωλήσεις τι θα γινόταν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, black66.gr said:

Τώρα πάλι  το ότι δεν το αγοράζει κανείς και όταν μπω να παίξω υπάρχουν περίπου 100 γεμάτοι  servers 64άρηδες και περιμένω στη σειρά κανένα 4λεπτο δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται.

Γιατί επειδή απλά δεν πουλάει, δεν έχουν στήσει παραπάνω servers. Έτσι νομίζεις ότι είναι πίτα στον κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Γιατί επειδή απλά δεν πουλάει, δεν έχουν στήσει παραπάνω servers. Έτσι νομίζεις ότι είναι πίτα στον κόσμο...

 

Μάλλον δεν την γνωρίζει την παιχνιδάρα WW3 ο κόσμος. 😜

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το gameplay, και το παιχνίδι, έχουμε συνηθίσει bugs και τα σκαμπανεβάσματα στο balance.

Αύριο θα nerfaroun το bomber και το STG, μετά θα buffaroun κάποια άλλα, κοκ.

Ο κόσμος είναι ήδη πολύ χαμηλά, απόδειξη ότι έχουν απαγορεύσει σε διάφορα δίκτυα να βγάζουν νούμερα (πχ battlefield tracker) και θα πέσει κι άλλο. Ήδη άρχισαν προσφορές και κουπόνια σε sites και κάρτες γραφικών και το παιχνίδι δεν έχει κλείσει μήνα.

Μάθημα η ΕΑ δεν πρόκειται να πάρει όπως ελπίζουν πολλοί, απλά θα κάψει το παιχνίδι κι όταν δουν ότι το όνομα δεν πουλάει πλέον, θα βγάλουν κάποιο άλλο, με την ίδια μηχανή και θα πουλήσει πάλι. Άλλωστε έχουν αρκετά πελατάκια από τις κονσόλες, που θέλουν "πίου-πίου" και δεν έπαιξαν ποτέ τα καλά BF για να ξέρουν τι κουβαλάει αυτό το όνομα. Κουβαλούσε δηλαδή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Μάθημα η ΕΑ δεν πρόκειται να πάρει όπως ελπίζουν πολλοί, απλά θα κάψει το παιχνίδι κι όταν δουν ότι το όνομα δεν πουλάει πλέον, θα βγάλουν κάποιο άλλο, με την ίδια μηχανή και θα πουλήσει πάλι. Άλλωστε έχουν αρκετά πελατάκια από τις κονσόλες, που θέλουν "πίου-πίου" και δεν έπαιξαν ποτέ τα καλά BF για να ξέρουν τι κουβαλάει αυτό το όνομα. Κουβαλούσε δηλαδή...

 

Όταν το διάβασα νόμισα ότι κάνεις λάθος αλλά μετά αναθεώρησα. Όντως μάθημα η EA δεν πρόκειται να πάρει. Το είχε πει και ένας dev τους: "άμα δεν σας αρέσει η παρουσία γυναικών στο παιχνίδι μην το αγοράσετε". Οπότε ας τον ακούσουμε.

Παρ όλα αυτά, λόγω όμορφων γραφικών κυρίως και λιγότερο λόγω gameplay, ΙΣΩΣ το αγοράσω όταν πέσει στα 20 €...

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Η κατάντια της playerbase όταν το BF1 είχε τις καλύτερες πωλήσεις στο franchise είναι καταφανής.

Το game με το χειρότερο gameplay, είχε τις καλύτερες πωλήσεις. Ποιο το μήνυμα που παίρνει η EA; Βγάλε οποιαδήποτε μπούρδα, φτάνει να είναι εύκολο για να μην γκρινιάζουν οι κακοί παίκτες όσο σκοτώνουν εύκολα με το sniper. Άντε στην υγειά μας και εύχομαι καλά kills στο επόμενο BF σε όποιον δε μπορεί να πετύχει ούτε ελέφαντα σε FPS.

@Zaytsev

Ευτυχώς υπάρχουν και οι εναλλακτικές σαν το WW3 να μας σώσει, αν και με το ρυθμό που πάει σε κανένα μήνα δε θα γεμίζει server. Παίξε τώρα που μπορείς.

Πηγή: https://steamdb.info/app/674020/graphs/

Edit:

Προς του υπόλοιπους που φωνάζουν για SJW κτλ. Μην ανησυχείτε, το επόμενο BF δε θα είναι σε ιστορική τοποθεσία, για να μην έχει η ΕΑ προβλήματα με τις πωλήσεις.

Οντος το γκαμε πλαυ του V ειναι πολυ καλυτερο ,οποτε προφανώς πληρώνουν τις SJW μπουρδες και καλα να παθουν για να μαθουν οτι ο κοσμος δεν τρωει κουτοχορτο ,εκτός απο μερικους βεβαια  που το βρίσκουν και νοστιμο κιολας

 

Οι παροντες ΔΕΝ εξερουνται.

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spyros007

Δε νομίζω ότι κάποιος αμφισβήτησε ότι από πλευράς marketing (δηλαδή περιτυλίγματος) τα έκαναν μαντάρα.

Ούτε ότι ενοχλεί κάποιους ιδεολογικά το συγκεκριμένο θέαμα ή η ατζέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Γιατί επειδή απλά δεν πουλάει, δεν έχουν στήσει παραπάνω servers. Έτσι νομίζεις ότι είναι πίτα στον κόσμο...

Ok αλλά τί μας ενδιαφέρει εμάς αν πούλησε ή όχι, αν εμείς βρίσκουμε γεμάτους servers να το ευχαριστηθούμε, αυτό δεν καταλαβαίνω εγώ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

To σκέφτηκαν, αλλά είναι ιστορικά ακριβές και τους χάλασε.

https://en.wikipedia.org/wiki/Native_Americans_and_World_War_II

Το θέμα είναι πως ο ρεβιζιονισμός βασίζεται στην ιστορική ακρίβεια.

Π.χ το ότι οι γυναίκες μπορούν να καταταγούν στον Αμερικάνικο στρατό και να πάνε να πολεμήσουν είναι “ακριβές”. Όμως οι περισσότερες γυναίκες μένουν έγκυες για να αποφύγουν το deployment, ενώ πρακτικά η πιθανότητα να συναντήσεις γυναίκα σε εμπόλεμη ζώνη εκτός των barracks είναι σχεδόν μηδενική, ενώ εντός είναι περίπου 4%. Αν φτιαχτεί ένα παιχνίδι για τον πόλεμο στο Ιράκ και έχει 1 στους 4 στρατιώτες να είναι γυναίκες τότε θα μιλάμε για σουρεαλιστική απεικόνιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι δυνατον να κρινεται ενα παιχνιδι απο το αν εχει γυναικες η οχι η εχει cyborg arms? Τι με νοιαζει? Να εχει καλο gunplay θελω και να ειναι challenging. Σε μεγαλο βαθμο για μενα αυτα τα εχει το 5. Μηπως απλα καποιοι τρωνε πετσα και το βρισκουν κακο? Λεω εγω τωρα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icy20 είπε

Καλα ειναι δυνατον να κρινεται ενα παιχνιδι απο το αν εχει γυναικες η οχι η εχει cyborg arms? Τι με νοιαζει? Να εχει καλο gunplay θελω και να ειναι challenging. Σε μεγαλο βαθμο για μενα αυτα τα εχει το 5. Μηπως απλα καποιοι τρωνε πετσα και το βρισκουν κακο? Λεω εγω τωρα...

Ρε συ, εγώ τρώω πέτσα (θα φάω όταν το παίξω, αλλά λέμε τώρα); Το δικό μου πρόβλημα είναι η ιστορική ανακρίβεια (έχω λόξα με την ιστορία), όχι η sjw προπαγάνδα. Κι αυτή ενοχλητική γίνεται, τουλάχιστον με τον τρόπο που η dice στη σερβίρει, αλλά...

Έχω αποδεχθεί ότι το παιχνίδι δεν θυμίζει Β' Π.Π. παρά τις περί του αντιθέτου εξαγγελίες. Έχεις δίκιο στο ότι δεν θα προσέξω μέσα στην τούρλα της μάχης αν οι Γερμανοί είναι φίλοι μας/ο διπλανός μου είναι διπλανή κτλ.

Απλά, εκεί στη dice το έχουν παρακάνει με όλες αυτές τις ανοησίες. Ας τις βάλουν, αφού το θέλουν, αλλά με μέτρο.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...