Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι bugia εφαγε τωρα τα διαολα μεσα!! Εκανα αναγκαστικά το October update των Windows, και τωρα που προσπάθησα να μπω δεν ανοίγει καν το game! Ουτε καν δείχνει οτι κανει προσπαθεια να ανοίξει! Και το πιο κουλο είναι οτι ολα τα υπολοιπα games μου ανοίγουν κανονικότατα... Δοκίμασα repairs, compatabilities κτλπα τίποτα δεν δουλεύει 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη βλεπω εχει γινει ενας ντορος και ενας πανικος με τα dxr, rtx, 4k, 8k, 32k, ''super futures graphics settings'' κτλπ.. Να μη ξεχναμε οτι υπαρχει ακομα και σημερα κοσμος και μαλιστα ανθρωποι που μπορουν να ευχαριστηθουν το gaming και σε 1080p (xωρις dxr!!!) για να μη πω και σε medium settings.

 Ας μιλησουμε και λιγο για το game πως τα παει απο θεμα gameplay, maps κτλπ

Update: Παντως βλεπω αρκετα καλες κριτικες για το campaign, τωρα αν ειναι αληθεια θα το μαθω σε λιγη ωρα, αφου κατεβασω τους latest drivers γιατι δε μου ανοιγει το game με τους 416.16.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχει κανείς 2080 και αν ναι ποσά fps ποιανετε σε ανάλυση 1080p??

Και κάτι ακόμα. Δε μου αποθηκεύει τα setinks. Καθε φορά που μπαίνω πρέπει να τα ρυθμίζω ξανά... Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

Και το τρελό στο btf1 η rtx 2080 πάει από 100-200 fps. Τέτοια διακύμανση δεν έχω δει σε game .. νομίζω ακόμα δεν υπάρχουν οι σωστοί driver για rtx

Επεξ/σία από giannhstsip
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannhstsip είπε

Παιδιά έχει κανείς 2080 και αν ναι ποσά fps ποιανετε σε ανάλυση 1080p??

Και κάτι ακόμα. Δε μου αποθηκεύει τα setinks. Καθε φορά που μπαίνω πρέπει να τα ρυθμίζω ξανά... Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

Πήγαινε.

''\Έγγραφα\Battlefield V\settings''

μετονόμασε το αρχείο PROFSAVE_tmp    σε σκέτο    PROFSAVE

Έτοιμος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια πρωτη ματια, εκπληκτικα γραφικα, ευχαριστο και καλο campaign-gameplay, εκπληκτικο perfomance (μεχρι στιγμης γιατι δεν εχω παιξει πολυ) με τα specs της υπογραφης μου ολα στα ultra 60fps ακατεβατα σε 1080p και upscale 115%.

Και μερικα in game screenshots:

Spoiler

emJNHhO.jpg

Spoiler

gyuklxU.jpg

Spoiler

lZ6gQ0T.jpg

Spoiler

55VQlbQ.jpg

Spoiler

5zM4YHm.jpg

Spoiler

uwTVqd8.jpg

Και ενα ''360'' απο ansel 

Spoiler

PFwZ2g9.jpg

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Θέλει πολλά χρήματα όμως για 4κ

H 2080Τi RTX τρεχει 4Κ στα Ultra με 76 avg και με RTX τρεχει  στα 25 fps.

Το RTΧ απλα δεν κανει για την ωρα... για youtube και παρουσιασεις ψαρωματος καλο ειναι. 

 

 

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οτι θα ζουσαμε (ή θα ζησουμε) εποχες που θα υπηρχε (ή υπαρχει) άνθρωπος να παιξει σε 1080p με 20-25fps σε workstation με I7 ή Ι9 και 2080Ti που πιθανων να κοστιζει ολοκληρο το pc δεκα χιλιαρικα για να εχει real time reflections αυτο με ξεπερνάει κατα πολύ.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μην αρχίσουμε κι εδώ τα rtx on-off. Υπάρχει σχετικό νήμα για τις rtx.

Δεν έχω παίξει το παιχνίδι, αλλά καταλαβαίνω ότι θέλει αρκετή δουλειά ακόμη για να στρώσει, όσο ελπιδοφόρα κι αν φαίνονται τα πράγματα.

Εδώ που τα λέμε, καλό θα ήταν να αφήσουν τις rtx ανοησίες και να δώσουν βάρος στην επίλυση των πάσης φύσεως προβλημάτων του παιχνιδιού.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ευχαριστώ. Κάνει αποθήκευση.το game έχει πολλά θέματα, από αποσύνδεσης μέχρι fps drop γιατί διαφορετικά δε μπορώ να δικαιολογήσω τα 90 fps με 2080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannhstsip είπε

Φίλε ευχαριστώ. Κάνει αποθήκευση.το game έχει πολλά θέματα, από αποσύνδεσης μέχρι fps drop γιατί διαφορετικά δε μπορώ να δικαιολογήσω τα 90 fps με 2080

Τα προβλήματα αυτα με τα framedrops στο online τα έχετε ή στο campaign γιατι στο campaign μου φαίνεται ότι τρεχει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...