Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ ως γνωστόν στα BF2, BC2, BF3, BF4 που είχαμε dedicated servers, private servers, procon, bans/metabans και όλα αυτά τα καλούδια, ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ CHEATERS. 🤣🤣🤣

Μπα σε καλό σας μερικοί δεν μου έμεινε νεφρό από τα γέλια!!!

https://www.pbbans.com/master-ban-index.html

BF2 https://www.ggc-stream.net/banlist/info/4/game/Battlefield+2

BF3 https://www.ggc-stream.net/banlist/info/38/game/Battlefield+3

BF4 https://www.ggc-stream.net/banlist/info/41/game/Battlefield+4

BC2 https://www.ggc-stream.net/banlist/info/3/game/Battlefield+Bad+Company+2

 

 

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι 2 έχουν πολύ πιθανόν φάει ήδη ban, αφού έχουν να παίξουν 9 και 15 μέρες έκαστος. Μπορεί να αρρώστησαν βέβαια ή να τους κάηκε το PC.

Report για όσους δεν ξέρουν γίνεται πολύ απλά, κάνοντας alt+tab (αν έχετε κλειστό το origin overlay όπως εγώ), ανοίγοντας το origin, κάνοντας search για το nickname του παίκτη, ανοίγοντας το προφίλ του, πατώντας το βελάκι κάτω και report user. Αυτούς που δε μπορούσες να κάνεις report ήταν οι server (b)admin.

@Zaytsev

Η πασίγνωστη φράση "βλέπω περίεργα" είναι καραμέλα του κάθε κακού παίκτη που δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι κάποιοι μπορούν να παίζουν πολύ καλύτερα από τον ίδιο. Στις ~200 περίπου ώρες μου στο BFV έχω δει 2 blatant cheaters, o ένας έφαγε ήδη ban αφότου τον έκανα (και άλλοι υποθέτω) report και o 2ος δεν έχει παίξει από προχτές που τον έκανα report, αναμένω να δω αν είναι όντως ban. Επίσης και έναν 3ο ύποπτο, αλλά δεν έκανα report αν δεν είμαι σίγουρος για cheat.

Λόγω του hobby μου ως ESL Admin για σχεδόν 10ετία, είχα την τύχη να παρακολουθήσω κορυφαίους παίκτες σε αρκετά games, που δεν ήταν cheater. Επίσης πολύ καλούς cheater, υπό την έννοια ότι θέλει πολύ δουλειά για να τους καταλάβεις. Αυτοί όμως είναι μόνο στο υψηλό επίπεδο, διότι η χρήση cheat τους δίνει μόνο ένα μικρό boost και δεν ενοχλούν στα pub games, που πιθανότατα δεν χρησιμοποιούν διότι δεν τους χρειάζεται.

Έχω 2.42 ΚDR, και με έχουν κάνει hackusate πολλές περισσότερες φορές από όσες έχω δει cheater στο BFV. Είμαι απλά ένας άνω του μετρίου παίκτης... Υπάρχουν παίκτες στην ομάδα μου που τους κάνουν hackusate ανά 2-3 round, αλλά που να καταλάβουν με το φτωχό τους μυαλό ότι κάποιοι εκτός από το ταλέντο που τους διακρίνει έχουν και 10K ώρες σε BF και άλλα FPS.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι, δε βρέχει, σας φτύνουν

Απο ενα κακο παιχτη που βλεπει τα παραγματα διαφορετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, black66.gr said:

Ενώ ως γνωστόν στα BF2, BC2, BF3, BF4 που είχαμε dedicated servers, private servers, procon, bans/metabans και όλα αυτά τα καλούδια, ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ CHEATERS.

Εσύ διατείνεσαι ότι είχες δικό σου server... Ξέρεις πολύ καλά, ότι ήταν σημαντικά πιό εύκολο να διώξεις cheater από τον server σου, χωρίς να περιμένεις την DICE. Επίσης με τη χρήση του metabans, που χρησιμοποιούν χρόνια τώρα δεκάδες άλλα παιχνίδια, έκανες τη ζωή σου πολύ πιό εύκολη. Τώρα απλά φεύγεις από τον server κι ελπίζεις να μη βρεις στον επόμενο κι άλλον.

23 minutes ago, dfk_7677 said:

Η πασίγνωστη φράση "βλέπω περίεργα" είναι καραμέλα του κάθε κακού παίκτη ...

Για τις δικαιολογίες και την υποστήριξη των παικτών και της DICE, τα είπε παραπάνω στο video, δεν έχω να συμπληρώσω κάτι.

Για τον κακό παίκτη και τα λοιπά, έχω να σου πω "Ελληνική κοινώτητα", ESL και "Ελληνικές clan".

Να γελάσει και ο κάθε πικραμένος. Δυστυχώς (για σένα) είμαι πολύ περισσότερα χρόνια στο χώρο από ότι νομίζεις και ξέρω πολλά πράγματα και για τα Ελληνικά δεδομένα αλλά και για ευρωπαϊκά/παγκόσμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγω ημουν σε ελληνικη clan καποτε και ενας ηταν χειροτερος απο τον αλλο κι ολοι μαζι συμφωνουσαν οτι οποιος τους σκωτονει ειναι cheater 😀

το cheater πλεον εχει καταντησει η μεγαλυτερη δικαιολογια του αμπαλου....ρωτα ενα καλο παιχτη σε οποιο παιχνιδι με πολυ υψηλο kills/deths για τους cheaters και θα καταλαβεις οτι 8/10 που θεωρεις cheat απλα δεν ισχύει

βεβαια απο την αλλη μπορει να πιστευεις οτι οποιος εχει υψηλο scor ειναι cheater 😁

Επεξ/σία από sotirisxp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Εσύ διατείνεσαι ότι είχες δικό σου server... Ξέρεις πολύ καλά, ότι ήταν σημαντικά πιό εύκολο να διώξεις cheater από τον server σου, χωρίς να περιμένεις την DICE. Επίσης με τη χρήση του metabans, που χρησιμοποιούν χρόνια τώρα δεκάδες άλλα παιχνίδια, έκανες τη ζωή σου πολύ πιό εύκολη. Τώρα απλά φεύγεις από τον server κι ελπίζεις να μη βρεις στον επόμενο κι άλλον.

Ακριβώς αυτό. Ήταν τόσο εύκολο που με την δικαιολογία του cheater έφευγαν με ban και πολύ καλοί παίκτες από κομπλεξικούς B(admins). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μισά και πλέον "κουλά-περίεργα" που τα βλέπω και βρίζω, οφείλονται είτε σε επικές τσατσαριές του ίδιου του παιγνιδιού, είτε σε νόμιμα "hacks".

Εξηγούμαι:

Στην 1η κατηγορία ανήκει το (συνήθως) αισχρό hit reg+hitbox+netcode, τα πολλά και διάφορα σημεία προς εκμετάλλευση (υπερχόρτα, υπερκάγκελα, κουρτίνες-πανιά κλπ) τα οποία αρκετοί φαίνεται να έχουν βρει-ψάξει-μάθει και πέφτει abuse, το μόνιμο θέμα με πολύ χαμηλά ή πολύ υψηλά ping και άλλα τέτοια χαριτωμένα (όπως και η ιστορία με τους "αόρατους" που είδαμε).

Στην 2η, τα "κολπάκια" που είδαμε παραπίσω με τις ρυθμίσεις, όπου είσαι εσύ μέσα στα χορτάρια κλπ και ο άλλος σε βλέπει και γελάει γιατί τα έχει βάλει στο low-off και οι κόπανοι που σχεδίασαν το παιγνίδι, χρόνια τώρα κάνουν την ίδια *** (από εποχής καπνών στο 3 ακόμα).

Βάλτε επιπλέον την kill-cam, η οποία στο συγκεκριμένο είναι για γέλια, βάλτε και τα κατά καιρούς υπερόπλα που για τον οποιονδήποτε λόγο αργούν να διορθωθούν (βλ. sniperιές με καραμπίνες), βάλτε και κάποια άλλα τα οποία δεν έχω πάρει χαμπάρι (ακόμα), δεν θέλει και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Να γελάσει και ο κάθε πικραμένος. Δυστυχώς (για σένα) είμαι πολύ περισσότερα χρόνια στο χώρο από ότι νομίζεις και ξέρω πολλά πράγματα και για τα Ελληνικά δεδομένα αλλά και για ευρωπαϊκά/παγκόσμια.

Και ποια είναι η εμπειρία σου στο "χώρο"; Παίκτης σε clan; Admin σε server; Τί άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, sotirisxp said:

βεβαια απο την αλλη μπορει να πιστευεις οτι οποιος εχει υψηλο scor ειναι cheater 

Άσε εμένα να θεωρώ ότι θέλω.

34 minutes ago, black66.gr said:

Ακριβώς αυτό. Ήταν τόσο εύκολο που με την δικαιολογία του cheater έφευγαν με ban και πολύ καλοί παίκτες από κομπλεξικούς B(admins). 

Μπες σε άλλο server, υπάρχουν δεκάδες. Άλλωστε οι κομπλεξικοί admins, αν όντως ήταν τέτοιοι, θα άδειαζαν τον server τους και δε θα έπαιζε κανείς. Στον εαυτό τους έκαναν κακό.

11 minutes ago, dfk_7677 said:

Και ποια είναι η εμπειρία σου στο "χώρο"; Παίκτης σε clan; Admin σε server; Τί άλλο;

Να τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε; Έχω περάσει τα 12 χρόνια της ηλικίας μου, εδώ και πολύ καιρό. Εσύ μας πέταξες ένα K/D και νομίζεις ότι είσαι κάποιος.

 

Απάντηση και στους 3 σας, ο παρακάτω παίκτης. Μου πήρε 3 λεπτά να τον βρω, ενώ η DICE τον έχει αφήσει να φτάσει LVL 50 και να χαλάει το παιχνίδι εδώ και 40 ώρες. Αναρρωτιέμαι πόσο χρόνο χρειάζεται το "super special cheat" που περιγράφουν παραπάνω να τον πάρει χαμπάρι.

https://battlefieldtracker.com/bfv/profile/origin/qun649789101/overview

Και μη με προκαλέσετε, μπορώ να σας βάζω αντίστοιχους μέχρι αύριο.

Επεξ/σία από Zaytsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Nα τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε; Έχω περάσει τα 12 χρόνια της ηλικίας μου, εδώ και πολύ καιρό. Εσύ μας πέταξες ένα K/D και νομίζεις ότι είσαι κάποιος.

Απάντηση και στους 3 σας, ο παρακάτω παίκτης. Μου πήρε 3 λεπτά να τον βρω, ενώ η DICE τον έχει αφήσει να φτάσει LVL 50 και να χαλάει το παιχνίδι εδώ και 40 ώρες. Αναρρωτιέμαι πόσο χρόνο χρειάζεται το "super special cheat" που περιγράφουν παραπάνω να τον πάρει χαμπάρι.

https://battlefieldtracker.com/bfv/profile/origin/qun649789101/overview

Και μη με προκαλέσετε, μπορώ να σας βάζω αντίστοιχους μέχρι αύριο.

Δεν είναι θέμα να τις μετρήσουμε, λάθος κατάλαβες. Μας αναφέρεις ότι έχεις εμπειρία στο "χώρο", δε βλέπω περίεργο να μας πεις και ποια είναι αυτή η εμπειρία.

Ο συγκεκριμένος έχει να παίξει από τις 3 Ιανουαρίου, φαντάζομαι έχει φάει ban από τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, έχω μπει πολλές στο τριπάκι του ''αυτός είναι cheater, δεν μπορεί''. Επειδή είμαι και πολύ νευρικός, προβαίνω συχνά σε τέτοιου είδους κρίσεις. Ωστόσο, τις περισσότερες φορές παίζω άσχημα/δεν κοιτάζω τι γίνεται γύρω μου/είμαι σε καλή μέρα όσον αφορά το σημάδι μου.

Ψυχραιμία χρειάζεται, ώστε να μην γίνεται κατάχρηση.

Από την άλλη, ορισμένοι είναι τόσο εξόφθαλμα cheaters, που τους αντιλαμβάνεσαι μέσα σε λίγα λεπτά.

Συνήθως, τους βρίζει ο μίσος και πλέον server. Εάν αντιληφθώ ότι κάποιος χρησιμοποιεί cheats, έχει φύγει το report αμέσως. Και κάνω report άμεσα πλέον, γιατί έχω πετύχει αρκετούς cheaters ν' αλωνίζουν επί μακρόν, τη στιγμή που, υποτίθεται, το σύστημα εντοπισμού της dice (μάς) δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Μπες σε άλλο server, υπάρχουν δεκάδες. Άλλωστε οι κομπλεξικοί admins, αν όντως ήταν τέτοιοι, θα άδειαζαν τον server τους και δε θα έπαιζε κανείς. Στον εαυτό τους έκαναν κακό.

Άρα με αυτή ακριβώς την λογική αν δεις και cheater, μπες σε άλλο server υπάρχουν δεκάδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...