Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ακριβώς τα λέει. Η DICE αδιαφορεί και λέει βλακείες (ή δικαιολογίες), οι cheaters αλωνίζουν και το παιχνίδι καταστρέφεται.

Όσο δεν έχουμε private servers, procon, bans/metabans, αυτό θα συνεχίζεται και θα χειροτερεύει.

Και επίσης όπως λέει στην αρχή, μην αρχίσετε τις δικαιολογίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αστείες δικαιολογίες για '" company standards" AAA του βόθρου  2019 και να μην έχουν servers  .Eχουν ένα σορό  community managers , social media "infuencers" , cosmetic purchases  ,  Deluxe editions και πατάτες :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν υπάρχουν cheats στις κονσόλες.

Αυτό^ !

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς dedicated servers δεν γίνεται τίποτα. Ας το πάρουν χαμπάρι επιτέλους.

Δεν είναι dedicated οι servers στο bf5?? Ανέκαθεν δεν ήταν στα bf παιχνίδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, virginkiller είπε

Μέχρι bf4 είχε και ανεξάρτητους και της dice 

WTF! Δε το ήξερα οτι σε 1&5 δεν έχει dedicated..

Και πως στήνουν αγώνες? Antihack?πως βάζουν οι admins των servers να τσεκαρουν κόσμο? Έτσι άντε χύμα??

Δεν έχω παίξει το 5 online ακόμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, xtrmsnpr said:

WTF! Δε το ήξερα οτι σε 1&5 δεν έχει dedicated..

Και πως στήνουν αγώνες? Antihack?πως βάζουν οι admins των servers να τσεκαρουν κόσμο? Έτσι άντε χύμα??

Δεν έχω παίξει το 5 online ακόμη..

To έχω γράψει άπειρες φορές από το 1 και πολλά παιδάκια εδώ μέσα πέσανε να με φάνε. Έλεγαν ότι αν έχουν οι admins δυνατότητες να αλλάζουν τους κανονισμούς (με plugins) τότε χαλάει η εμπειρία των παικτών και κάτι τέτοια κουλά. Φαίνεται, οι cheaters δε χαλάνε την εμπειρία, μόνο αν εγώ βάλω τον server μου infantry only, ή έχω custom balancer, ή βάλω map voting.... Το τελευταίο μάλιστα, το είχαν στο 1 και στο 5 εξαφανίστηκε ως δια μαγείας και θα το πλασάρουν αργότερα ως ΝΕΑ ΠΡΟΣΘΗΚΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε μας λένε όσοι έχουν το game και έχουν παίξει online πόσους όντως cheater έχουν βρει στις ώρες που έχουν παίξει, όπως στο video πριν από μερικές απαντήσεις; Μια σύντομη ματιά στα leaderboards μας λέει ότι αυτοί οι εξόφθαλμοι cheater, banάρονται με λιγότερες από 20 ώρες παιχνιδιού. Υπάρχουν και τα ban waves ως γνωστόν.

Οι admin στους server ήταν απλά καλοί για να banάρουν τους εξόφθαλμους, τίποτα παραπάνω. Ούτε το 1% από αυτούς θα μπορούσε να διακρίνει έναν έμπειρο cheater όπως αυτοί που έκαναν χρήση cheat σε διοργανώσεις. Αυτοί άλλωστε αφενός ήταν πολύ καλοί για το μέσο παίκτη και χωρίς cheat, αφετέρου δεν χαλάνε το παιχνίδι όπως οι εξόφθαλμοι. Ή μάλλον το χαλάνε αφού οι περισσότεροι καθαροί κορυφαίοι παίκτες αντιμετωπίζονται ως cheater, αν και έχουν αποδείξει την αξία τους και σε LAN. Όποιος αμφισβητεί και αυτό άλλη μια ματιά στο youtube κανάλι του Relaaa και στα σχόλια για cheat, θα τον πείσει.

Άσχετα με το αν εγώ προσωπικά συμφωνώ ή όχι με το να παρέχεται RSP στους παίκτες, καλό θα ήταν να έχουμε μια οπτική προς την άλλη πλευρά, καθότι φαινόμενα παραβατικότητας από τους server admin υπήρχαν όπως υπάρχουν και από τους cheater και μάλιστα χωρίς καμία τιμωρία. Αυτά τα φαινόμενα περιλάμβαναν ban χωρίς λόγο, διότι είμαι το αφεντικό, ban σε πολύ καλούς παίκτες γιατί εγώ τους καταλαβαίνω τους cheater, stat padding γιατί εγώ γουστάρω να παίζω με noobs, ban αν πάρεις τα οχήματα γιατί είναι μόνο για να φαρμάρουν οι admin κ.α.

Η DICE έχει δικό της (in house) anticheat και δεν χρησιμοποιεί μόνο το FairFight. Το πόσο αποτελεσματικό είναι αυτό, θα πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει αρκετές ώρες στο game και να μας ενημερώσει για το πόσους εξόφθαλμους cheater έχει συναντήσει σε αυτές τις ώρες.

Θα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον να γνωρίζαμε πόσοι από αυτούς που γράφουν κατεβατά εδώ για το BFV, έχουν έστω μερικές δεκάδες ώρες στο game και πόσοι όχι. Άλλο ένα ευχάριστο διάλειμμα με ενοχλητικές για κάποιους αλήθειες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, dfk_7677 said:

Γιατί δε μας λένε όσοι έχουν το game και έχουν παίξει online πόσους όντως cheater έχουν βρει στις ώρες που έχουν παίξει, όπως στο video πριν από μερικές απαντήσεις; Μια σύντομη ματιά στα leaderboards μας λέει ότι αυτοί οι εξόφθαλμοι cheater, banάρονται με λιγότερες από 20 ώρες παιχνιδιού. Υπάρχουν και τα ban waves ως γνωστόν.

Τα θέλεις και τα λες;;;;

Στο παραπάνω video οι 3 από τους 4 είναι ήδη Level 50, με εξώφθαλμα cheats και δεν τους έχει κάνει ban κανένας!

Για πες μου που ακριβώς βρίσκεται το κουμπάκι "Report" για να τους κάνω εγώ;

Για πες μου πως θα τον βρω αν με το που τελειώσει ο γύρος, αλλάξει nickname;

Για πες μου πόσο αποτελεσματικό είναι το anticheat της DICE, αφού αυτοί μπορούν και αλωνίζουν ελεύθεροι;

btw, έχω πλέον το παιχνίδι και μπορώ να έχω προσωπική άποψη. Απλά όταν βλέπω περίεργα, φεύγω και δεν κάθομαι να ασχοληθώ, αφού δε μπορώ να τους κάνω report.

Κι όπως λέει και στο video, υπάρχουν 3 κατηγορίες. Την 1η, τη βλέπεις εύκολα, τις άλλες δύο, όχι. Και δε θα τρώω τη μέρα μου και τις λίγες ώρες που έχω ελεύθερες να κάνω spectate.

Το παιχνίδι είναι ένα μαύρο χάλι, δίνουν νέα πράγματα με το σταγονόμετρο και αν δεν είχε την προϊστορία και το όνομα, ζήτημα να το συζητάγαμε τώρα.

Για να μην αναφερθώ στο player base που πρέπει να είναι ηλικίες 10-15 το πολύ, κρίνοντας από τη συμπεριφορά, τον τρόπο παιχνιδιού και τι γράφεται στο chat.

Quote

Άλλο ένα ευχάριστο διάλειμμα με ενοχλητικές για κάποιους αλήθειες προσωπικές απόψεις κι αναπόδεικτες βλακείες.

Fixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...