Προς το περιεχόμενο

Αγορά φωτοτυπικού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι για αγορά φωτοτυπικού για μικρό γραφείο περίπου 10 ατόμων.

Επειδή δέν έχω ιδέα τί παίζει, έχετε να μου προτείνετε τίποτα καλό μέχρι τα 900 ευρώ?

Επιθυμώ αγορά, όχι leasing και να είναι ασπρόμαυρο.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε,

δυστυχώς ψάχνω για αγορά καινούργιο. Αν θέλεις παρέθεσε μου κάποιο λίνκ με το μοντέλο που χρησιμοποιείς μήπως το αγοράσω και εγώ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία λύση είναι ο Lexmark MX511 (340 ευρώ). Δέχεται τόνερ των 20k (20.000) σελίδων. Τα original toner του είναι πολύ ακριβά και δεν θα σου συνιστούσα να τον δουλέψεις με τα original. Τα original κοστίζουν 200 ευρώ (χωρίς φπα), ενώ ένα άλλο με 55-60 ευρώ. Με δύο τόνερ το χρόνο (τόσα θα καταναλώνεις για 30-35.000 σελ./χρόνο) θα έχεις αποσβέσει σχεδόν το μηχάνημα.
Φαντάζομαι αφού θες καινούριο με όμοιο σκεπτικό θα θες και με original toner. Αν θα ήθελες καινούριο και να το δουλεύεις με τα original toner, σε αυτή την κατηγορία δεν θα βρεις εύκολα με χαμηλό κόστος original toner. Γι' αυτό το λόγο σου προτείνω, με εξαιρετικά μεγάλη ένταση, να αγοράσεις Α3 μεταχειρισμένο (ή να μην χρησιμοποιείς original toner). Η διαφορά τιμής είναι αρκετά μεγάλη (αναλογικά), και γι' αυτό σχεδόν κανείς -τώρα πια- δεν αγοράζει καινούριο "μεγάλο" μηχάνημα αυτής της κατηγορίας στην ελλάδα. Με χαμηλό κόστος original toner βρίσκεις μόνο στα μηχανήματα τύπου φωτοτυπείου.
Σου προτείνω να μου στείλεις pm και αν θες μιλάμε στο τηλέφωνό να σου πω αναλυτικότερα.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...