Προς το περιεχόμενο

Το YouTube Music έρχεται για να αποτελέσει τον ικανότατο αντίπαλο των Spotify και Apple Music


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Snollygoster είπε

γιατί οι 9 στους 10 Ελληνάρες για bits and bytes δεν δίνουν δεκάρα

Έλα ντε! Γιατί για τα δικά τους οικονομικά δεδομένα είναι υπερβολικό το ποσό που ζητούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Για bits and bytes δεν δίνω δεκάρα. Πιστός του LP άντε και του CD με τα φανταζί εξώφυλλα! :)

Πάρα από τη πλάκα, γιατί αυτού του είδους υπηρεσίες έρχονται στην Ελλάδα μετά δεκαετιών καθυστέριση, κι αν έρθουν;

Γιατί είμαστε γύφτοι και δεν πληρώνουμε. 

46 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Zηταeει 12 euro και ούτε dark theme δεν μου εχει. Tα λεφτά ξέρει να τα ζητάει..τι θέλουν οι χρηστες δεν ξέρει να ρωτάει. Το youtube είναι μονοπώλιο θες δεν θες θα πας σε κάτι κάτι άλλο που προφανώς θα είναι πειρατικό. Ενας κολοσσός σαν την google το θεωρώ ντροπή να έχει ένα τέτοιο youtube με 0 παραμετροποίησης με 0 support. Και να θέλει και λεφτά.
Και το vanced youtube να παρέχει τα πάντα.

Κοίτα να δεις που ο χρήστης του 0,00000001% του παγκόσμιου πληθυσμου θα κάνει κουμάντο στη Google για το πώς θα διοικήσει την εταιρία και τί θα προσφέρει στο Ελληνόπουλο της ΜΗΔΕΝ αγοραστικής αξίας...

Ρε δεν πάτε καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, polaki είπε

Γιατί είμαστε γύφτοι και δεν πληρώνουμε. 

Κοίτα να δεις που ο χρήστης του 0,00000001% του παγκόσμιου πληθυσμου θα κάνει κουμάντο στη Google για το πώς θα διοικήσει την εταιρία και τί θα προσφέρει στο Ελληνόπουλο της ΜΗΔΕΝ αγοραστικής αξίας...

Ρε δεν πάτε καλά.

To dark theme το θέλουν σε όλον τον πλανήτη όχι μονο εγώ. Oλα τα apps έχουν dark theme support για amoled οθόνες. Σταματα να κανεις bind το ίδιο σε όλες σου τις απάντησης. Δεν φτάνει που δεν καταλαβαίνεις τι λέω εχεις και άποψη για τα ελληνόπουλα. Εσύ που είσαι από new york  και εισαι και developer πήγαινε πες στην google θα σε ακούσει. Σπαμαρις για να ανεβείς posts?

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, asdfaster είπε

To dark theme το θέλουν σε όλον τον πλανήτη όχι μονο εγώ. Oλα τα apps έχουν dark theme support για amoled οθόνες. Σταματα να κανεις bind το ίδιο σε όλες σου τις απάντησης. Δεν φτάνει που δεν καταλαβαίνεις τι λέω εχεις και άποψη για τα ελληνόπουλα.

Δεν είναι θέμα αν καταλαβαίνω τί λες εσύ ή όχι, είναι καθαρά θέμα του τί θέλει να κάνει και να προσφέρει ενας παγκόσμιος ΚΟΛΟΣΣΟΣ, αν κρίνει ότι δεν θέλει να συμπεριλάβει κάτι που εμείς εδώ (της ΜΗΔΕΝ ξαναλέω αγοραστικής δύναμης αλλά και ο οποιοσδήποτε άλλος άνθρωπος) θέλουμε είναι δικαίωμα τους. Δικαίωμά σου και σένα να μην πληρώνεις για μία υπηρεσία που (κρίνεις ότι) δεν σε καλύπτει. 

Το να τους κράζεις, και να έχεις και άποψη για το πώς θα διοικήσουν τον κολοσσό αυτό που έφτασε εδώ που έφτασε χωρίς εσένα και εμένα, είναι το λιγότερο γελοίο.

Πρόσεξε τί λέω, δεν το παίζω ηθικός ή ότι εγώ πληρώνω τα πάντα. Άλλα ότι επιλέγω να μην πληρώνω επειδή δεν με καλύπτει ή επειδή απλά δε γουστάρω να πληρώσω, δε θα βγω να το κράξω κιολας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν είναι θέμα αν καταλαβαίνω τί λες εσύ ή όχι, είναι καθαρά θέμα του τί θέλει να κάνει και να προσφέρει ενας παγκόσμιος ΚΟΛΟΣΣΟΣ, αν κρίνει ότι δεν θέλει να συμπεριλάβει κάτι που εμείς εδώ (της ΜΗΔΕΝ ξαναλέω αγοραστικής δύναμης αλλά και ο οποιοσδήποτε άλλος άνθρωπος) θέλουμε είναι δικαίωμα τους. Δικαίωμά σου και σένα να μην πληρώνεις για μία υπηρεσία που (κρίνεις ότι) δεν σε καλύπτει. 

Το να τους κράζεις, και να έχεις και άποψη για το πώς θα διοικήσουν τον κολοσσό αυτό που έφτασε εδώ που έφτασε χωρίς εσένα και εμένα, είναι το λιγότερο γελοίο.

Πρόσεξε τί λέω, δεν το παίζω ηθικός ή ότι εγώ πληρώνω τα πάντα. Άλλα ότι επιλέγω να μην πληρώνω επειδή δεν με καλύπτει ή επειδή απλά δε γουστάρω να πληρώσω, δε θα βγω να το κράξω κιολας. 

Σε πλήγωσε που ειπα δεν έχει dark theme το καταλαβαινω. Δεν δινω 12 euro για minimize. ποσο πιο απλο? εσύ τόση ώρα μιλάς για ελληναράδες στα post σου και βγάζεις ψυχολογικά.  Εσύ τι αντιπροσωπεύεις και μιλάς για τον κάθε έλληνα και εχεις και άποψη για εμάς. Εχεις κάνει bind το ελληναράδες και το πετάς στα post σου. Εγώ μόλις δω dark theme θα πληρώσω. Εσύ σκαστά από τώρα. Μην πρήζεις όμως.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Σε πλήγωσε που ειπα δεν έχει dark theme το καταλαβαινω. Δεν δινω 12 euro για minimize. ποσο πιο απλο? εσύ τόση ώρα μιλάς για ελληναράδες στα post σου και βγάζεις ψυχολογικά.  Εσύ τι αντιπροσωπεύεις και μιλάς για τον κάθε έλληνα και εχεις και άποψη για εμάς. Εχεις κάνει bind το ελληναράδες και το πετάς στα post σου. Εγώ μόλις δω dark theme θα πληρώσω. Εσύ σκαστά από τώρα. Μην πρήζεις όμως.

Όταν ζήσεις λίγο εξωτερικό θα δεις ότι είμαστε ο μόνος λαός που νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα και ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω μας.

Αυτό έχω με τους ομοεθνείς μου, ότι χρόνια τώρα το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κατηγορούμε εταιρείες που αν μη τί άλλο γράφουν ιστορία στο παγκόσμιο στερέωμα και εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να κράζουμε την MS για τις μπλε οθόνες (τελικά, χροοοοοοοονια μετά αρχίζουμε να καταλαβαίνουμε ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό το ότι τα έχουμε σπασμένα), τις εταιρίες παροχής internet ότι χρεώνουν πολλά για λίγα Mbps ταχύτητα, αλλά δεν έχουμε ιδέα ότι το σκάψιμο 85 μέτρων για οπτική ίνα κοστίζει γύρω στα 10,000€ (το ξέρω, γιατί διαχειρίστηκα project στο Π.Φάληρο το 2010) και την Apple... επειδή μας βάζει το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσουμε το νέο iPhone Χ που κάνει 1200€. 

Και μέσα σε όλα, έρχεται κάποιος που ενώ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ, κράζει τη Google, το YouTube και την κυβέρνηση Trump ότι είναι κλέφτες επειδή ζητάνε 12$ για ένα dark theme και ένα minimized player...

Ρε καλέ μου άνθρωπε... Σου είπε κανείς ότι η υπηρεσία αυτή προορίζεται για ΣΕΝΑ????

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Καλά ας βάλει λειτουργία όταν σβήνει η οθόνη να συνεχίζει να παίζει η μουσική και βλέπουμε μετά.

Θέλει παρα πολλά ψωμιά ακόμα ωστε να φτάσει κάποιος το spotify η το soundcloud ;)

το εχει εδω και καιρο στο youtube red (youtube με συνδρομη)
ουσιαστικά δεν το κανε καταλαθος αλλα επιτιδες για να βλεπεις διαφιμισεις και αν θελεις να μην βλεπεις πλυρωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, jimandri9000 είπε

ΜΑΚΑΡΙ. Και οι υπόλοιποι με τόσους συνδρομητές που έχουν έπρεπε να το έχουν 1 ευρώ το μήνα. Η 5-6 ευρώ το χρόνο. Και τότε θα τρώγαν όλοι τους από λίγο. Τώρα με το youtube θα τους διαλύσει και καλά να πάθουν. Μετά θα το βάζουν 1 ευρώ το χρόνο και κανείς δεν θα θέλει :D

Βέεεεβαια... Γιατί η Google θα πληρώνει λιγότερο τους δημιουργούς και τις εταιρείες. Σήμερα έχει γλαρόσουπα.

Επεξ/σία από dali13gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
49 minutes ago, polaki said:

Όταν ζήσεις λίγο εξωτερικό θα δεις ότι είμαστε ο μόνος λαός που νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα και ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω μας.

Αυτό έχω με τους ομοεθνείς μου, ότι χρόνια τώρα το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κατηγορούμε εταιρείες που αν μη τί άλλο γράφουν ιστορία στο παγκόσμιο στερέωμα και εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να κράζουμε την MS για τις μπλε οθόνες (τελικά, χροοοοοοοονια μετά αρχίζουμε να καταλαβαίνουμε ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό το ότι τα έχουμε σπασμένα), τις εταιρίες παροχής internet ότι χρεώνουν πολλά για λίγα Mbps ταχύτητα, αλλά δεν έχουμε ιδέα ότι το σκάψιμο 85 μέτρων για οπτική ίνα κοστίζει γύρω στα 10,000€ (το ξέρω, γιατί διαχειρίστηκα project στο Π.Φάληρο το 2010) και την Apple... επειδή μας βάζει το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσουμε το νέο iPhone Χ που κάνει 1200€. 

Και μέσα σε όλα, έρχεται κάποιος που ενώ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ, κράζει τη Google, το YouTube και την κυβέρνηση Trump ότι είναι κλέφτες επειδή ζητάνε 12$ για ένα dark theme και ένα minimized player...

Ρε καλέ μου άνθρωπε... Σου είπε κανείς ότι η υπηρεσία αυτή προορίζεται για ΣΕΝΑ????

Κοίταξε, οχι πως διαφωνώ, αλλά εισαι λιγο ισοπεδωτικός. Προφανώς δεν ξέρουμε τι παίζει με τα σκαψιματα κτλ κτλ. Αλλά εμείς ειμαστε καταναλωτές. Κοιτάμε τα πράγματα απλοικά. Ναι καταλαβαίνω πως σε μια χώρα χωρίς υποδομές και τεράστια γραφειοκρατια δεν θα εχουμε τα πάντα αμέσως. Αλλά η (κάθε) Cosmote, που ξανα καταλαβαίνω οτι εχει και τεχνικές δυσκολίες, δεν μπορεί να μου ζητάει 3πλα ποσά απο τις εταιρείες κινητής του εξωτερικού για το 1/10 των υπηρεσιών. Αν θέλει η Cosmote να την κατανοήσουμε για τις τεχνικές δυσκολίες ας προσπαθήσει να βοηθήσει και αυτη. Στο Λονδίνο έδινα 42 Λίρες ((49 Ευρω) για να εχω απο την Virgin έως 350Mbps και να συνδέομαι στα 345. Δεν μπορεί λοιπόν η Cosmote να μου ζητάει 53 Ευρώ για τα εως 50 και να συνδέομαι στα 39, και να απαιτεί να κατανοήσω τις τεχνικές δυσκολίες. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Ναι οι Έλληνες ειμαστε ξερόλες, ανυπομονοι αχάριστοι κτλ. Αλλα πιστευω πως με λίγη καλή θέληση, εχουμε το νιονιο να κανουμε υποχωρήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Κοίταξε, οχι πως διαφωνώ, αλλά εισαι λιγο ισοπεδωτικός. Προφανώς δεν ξέρουμε τι παίζει με τα σκαψιματα κτλ κτλ. Αλλά εμείς ειμαστε καταναλωτές. Κοιτάμε τα πράγματα απλοικά. Ναι καταλαβαίνω πως σε μια χώρα χωρίς υποδομές και τεράστια γραφειοκρατια δεν θα εχουμε τα πάντα αμέσως. Αλλά η (κάθε) Cosmote, που ξανα καταλαβαίνω οτι εχει και τεχνικές δυσκολίες, δεν μπορεί να μου ζητάει 3πλα ποσά απο τις εταιρείες κινητής του εξωτερικού για το 1/10 των υπηρεσιών. Αν θέλει η Cosmote να την κατανοήσουμε για τις τεχνικές δυσκολίες ας προσπαθήσει να βοηθήσει και αυτη. Στο Λονδίνο έδινα 42 Λίρες ((49 Ευρω) για να εχω απο την Virgin έως 350Mbps και να συνδέομαι στα 345. Δεν μπορεί λοιπόν η Cosmote να μου ζητάει 53 Ευρώ για τα εως 50 και να συνδέομαι στα 39, και να απαιτεί να κατανοήσω τις τεχνικές δυσκολίες. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Ναι οι Έλληνες ειμαστε ξερόλες, ανυπομονοι αχάριστοι κτλ. Αλλα πιστευω πως με λίγη καλή θέληση, εχουμε το νιονιο να κανουμε υποχωρήσεις. 

Θα πρέπει να δεις πόσο κόστιζαν στην Αγγλία τα 30Mbps που δίνει η Cosmote, όταν ξεκίνησε να τα δίνει. Και όχι τώρα που έχει κάνει πλήρη απόσβεση της επένδυσης. Επίσης, θα πρέπει να δεις το μέγεθος της κάθε αγοράς. Άλλο 50εκ συνδρομητές, άλλο 5εκ συνδρομητές.

Τέλος, θα πρέπει να δεις αν η Virgin έχει πάνω από 50% ποσοστό και αν η Επιτροπή Ανταγωνισμού της Αγγλίας της έχει επιβάλλει να είναι πιο ακριβή από τους υπόλοιπους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polaki είπε

Όταν ζήσεις λίγο εξωτερικό θα δεις ότι είμαστε ο μόνος λαός που νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα και ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω μας.

Αυτό έχω με τους ομοεθνείς μου, ότι χρόνια τώρα το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κράζουμε και να κατηγορούμε εταιρείες που αν μη τί άλλο γράφουν ιστορία στο παγκόσμιο στερέωμα και εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να κράζουμε την MS για τις μπλε οθόνες (τελικά, χροοοοοοοονια μετά αρχίζουμε να καταλαβαίνουμε ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό το ότι τα έχουμε σπασμένα), τις εταιρίες παροχής internet ότι χρεώνουν πολλά για λίγα Mbps ταχύτητα, αλλά δεν έχουμε ιδέα ότι το σκάψιμο 85 μέτρων για οπτική ίνα κοστίζει γύρω στα 10,000€ (το ξέρω, γιατί διαχειρίστηκα project στο Π.Φάληρο το 2010) και την Apple... επειδή μας βάζει το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσουμε το νέο iPhone Χ που κάνει 1200€.

Μάλλον πρέπει να ζήσεις και άλλο στο εξωτερικό μπας και δεις τι γίνεται και εκεί έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, asdfaster είπε

Tίποτα άμα αντιμετώπισης προβλήματα στο Install πέσμου. 2 εφαρμογές είναι οι καλύτερες στον κόσμο για non root κινητά αυτή την στιγμή, και είναι κρίμα να μην τις ξέρει ο πολυς ο κόσμος. Το vanced youtube και το sabs για samsung.

Δουλεύει κομπλέ απλά δεν συνδέθηκα ακόμα δεν κατάλαβα εκεί. Εγώ κατέβασα το new vans tube  κ με το χρώμα όλα οκ απλά δεν δοκιμασα να συνδεθώ    Τι είναι το sabs που γράφεις για σαμσουνγκ θα το γκουγκλαρω. Πως θα βρω την σειρά καράτε κιντ  Kai  με ελληνικούς υπότιτλους ;; ότι άλλο έχεις καλό πες μας. Και γω Netflix έχω συνδρομή.  Αν ξέρει κάποιος για σπάσιμο ps vita η ps4 ας γράψει κάτι  ευχαριστώ πολύ. Και το tube mate είναι κομπλέ για κατέβασμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, polaki είπε

Γιατί είμαστε γύφτοι και δεν πληρώνουμε. 

Κοίτα να δεις που ο χρήστης του 0,00000001% του παγκόσμιου πληθυσμου θα κάνει κουμάντο στη Google για το πώς θα διοικήσει την εταιρία και τί θα προσφέρει στο Ελληνόπουλο της ΜΗΔΕΝ αγοραστικής αξίας...

Ρε δεν πάτε καλά.

Εσύ μπορεί. Άλλοι μπορεί να θεωρούν τ' ότι δεν αξίζουν μια! Μη τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι.

Όσο για το θέμα της google, το πήρες στραβά. Δεν έχει καμοιά σχέση με το πως διοικεί (τη μητρική της δεν την ενδιαφέρει καθόλου ούτε ο Έλληνας, ούτε καν ο Αμερικάνος). Όπως όμως έχεις δει, η ίδια η google υπολογίζει και σε αυτό το μικρό ποσοστό (χώρια που αν είχες ρίξει μια ματιά γύρω θα είχες δει πως dark mode δεν θέλει μόνο ο ελληνάρας του 0,00000001%).

(Btw, πολύ απαξιωτικά μιλάς για τη ράτσα σου. Έχε κατα νού το ρητό "αν δεν παινέψεις το σπίτι σού, θα πέσει να σε πλακώσει". Αλλά όλοι οι "ελληνάρες" αυτά λένε... Βλέπω πως μιλάς για το εξωτερικό. Ξέρεις πως όταν γινόταν χαμός στο Ιρακ μόνο το 0,00000001% του αμερικανικού πλυθισμού ήξερε το ότι η χώρα του είχε εμπλακεί σε πόλεμο εκεί; Άσε το πόσοι δεν είχαν ιδέα που είναι το Ιρακ, είχε καταντήσει ανέκδοτο.)

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dali13gr είπε

Βέεεεβαια... Γιατί η Google θα πληρώνει λιγότερο τους δημιουργούς και τις εταιρείες. Σήμερα έχει γλαρόσουπα.

Έχεις φάει ποτέ? Εγώ όχι πάντως. Στο θέμα. Έχει να κάνει με πολύ ψιλά γράμματα και δεν μπορώ να στο μεταφέρω όπως το έχω στο μυαλό μου. Το σίγουρο είναι ότι τους έχει όλους για πρωινό. Σιγά σιγά και σταθερά σε όλους τους τομείς της τεχνολογίας. Όπου σκάει μύτη οι υπόλοιποι πατώνουν. Μαθηματικά βέβαιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...