Προς το περιεχόμενο

Καλησπέρα σας.


Mesogitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καμιά ιδέα τη να κάνω  αν ρωτηθώ  δεν ξερό από  linux άπλα κατάφερα και τα πέρασα dualboot

θέλω να αφεραισω τα linux και να έχω μόνο το win 10 ο λόγος είναι αυτός  ARCP-480.desktop  δεν μπορώ να το κάνω να δούλεψη ενώ το έχω σεταρη κανονικά 

αν ξέρει κάποιος ευχαριστώ εκ τον πρότερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος στο linux και πιθανών να προσπαθείς να κάνεις ένα δύσκολο βήμα. Οι εφαρμογές των windows δεν είναι αυτονόητο ότι θα τρέχουν στο linux. Πρέπει ο κατασκευαστής της εφαρμογής να την κάνει συμβατή. Δεν τελειώνουν όμως εκεί οι ελπίδες σου μιας και υπάρχει το wine και το PlayOnLinux . Δεν μπορώ να σου δώσω περεταίρω όμως οδηγίες πως να το κατεβάσεις αν δεν μου πεις πια διαονομή έχεις ( ubuntu , fedora, centOS κ.α )

Σε ubuntu που πιθανών να κατέβασες με την παρακάτω εντολή θα εγκαταστήσεις το 

sudo apt install playonlinux
Θα ανοίξεις το πρόγραμμα και θα πατήσεις κάτω αριστερά το "install an non listed app" ( ή κάπως έτσι ). 


Όμως θεωρώ δύσκολο απ την μία μέρα στην άλλη να αφήσεις τα windows και να δουλέψεις σε ένα διαφορετικό περιβάλλον. Θα σου πρότεινα να τα δουλέψεις σε ένα vitrual Machine αν έχεις αρκετή RAM και να ξεκινήσεις από απλές εργασίες όπως για παράδειγμα η περιήγηση στο internet και σιγά σιγά να πας και σε πιο δύσκολες εργασίες.

 

Το πως θα διαγράψεις τα linux μπορείς να το δεις σε αυτό το video. Προσοχή πιο partition θα διαλέξεις να διαγράψεις !!!!!!!!!

https://www.google.com/search?q=remove+linux+and+keep+windows&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab#kpvalbx=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...