Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα samsung scx 4623f και αδυναμία σκαναρίσματος


nurse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυμηχάνημα samsung scx 4623f και αδυναμία σκαναρίσματος.

Δυστυχώς δεν μπορώ να καταφέρω την πολυπόθητη λειτουργία. Έχω κατεβάσει ξανά τους οδηγούς αλλά τίποτα. Να τονίσω ότι με έμμεσο τρόπο μπορώ να σκανάρω αλλά όχι με το λογισμικό της samsung (easy document creator) το οποίο και είναι ιδιαίτερα βολικό..

Παραθέτω εικόνα με το μήνυμα που μου δίνει το πρόγραμμα και φυσικά έχω κάνει αυτά που αναγράφει..

Παρακαλώ για τα φώτα σας.

samsung problem.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ μετά απο ενημερώσεις των windows 10 έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Με την διαφορά οτι εγω δεν μπορώ να σκανάρω ΟΥΤΕ από το πολυμηχάνημα χειροκίνητα. Μήπως βρήκατε κάποια λύση. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερα παραπάνω απεγκατέστησα όλους τους οδηγούς της Samsung, τους εγκατέστησα ξανά, χωρίς κανένα αποτέλεσμα στο λογισμικό της μαμάς εταιρίας.

Προς το παρόν δουλεύω με αυτό: https://www.naps2.com/

Αναγνωρίζει το scanner είναι δωρεάν και απλό στη χρήση. Όμως αυτό δεν είναι το ζητούμενο από εμένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/6/2018 στις 5:10 ΠΜ, meletis_m είπε

Επικοινώνησε ηλεκτρονικά με την εταιρεία έχουν καλή εξυπηρέτηση

ηλεκτρονικά ;; δεν βρήκα αυτή την επιλογή στην ιστοσελίδα της HP που έχει τους εκτυπωτές samsung.. Έχεις κάποιο σύνδεσμο; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τη λύση. Σας τη παραθέτω για μελλοντική χρήση.

Για να λειτουργήσει σωστά το παραπάνω πρόγραμμα θα πρέπει να τρέξει σε μορφή συμβατότητας win8 ή win7. Πηγαίνετε στο κεντρικό φάκελο εγκατάστασης, επιλέξτε το πρόγραμμα και όχι τη συντόμευση, ιδιότητες, συμβατότητα, κλικάρετε windows 8. Ok. Και είστε έτοιμοι. Κάντε το ίδιο και στις υπόλοιπες εφαρμογές της samsung  που σχετίζονται με το συγκεκριμένο πολυμηχάνημα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...