Προς το περιεχόμενο

Oki c3200 Toner


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω γεμίσει το τονερ και εχω αδειάσει τα απόβλητα αλλα δεν αναβενει η χωρητικότητα του στο status pade του εκτυπωτή μενει στο 9%
Μηπως πρεπει να αδειασει τελείως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στο μοχλό που γυρίζεις όταν το τοποθετείς υπάρχει μια τετράγωνη τρύπα. Πίσω από αυτή την τρύπα υπάρχει ένα πλαστικό που κινείται και πάνω στην επιφάνειά του υπάρχει ασημί ανακλαστικό.
Θα κρατήσεις το cartridge σε μια κατάλληλη θέση (λίγο πλαγιστό) και θα γυρίσεις το άσπρο γρανάζει (που βρίσκεται στην άλλη πλευρά του cartridge) μέχρι το ανακλαστικό αυτό να μην εμφανίζεται πίσω από την τρύπα.
Τη θέση που θα κρατήσεις το cartridge και το πότε δεν εμφανίζεται πίσω από την τρύπα θα το καταλάβεις στην πράξη. Σε αυτή τη θέση όπως και να κρατήσεις το cartridge το πλαστικό αυτό δεν εμφανίζεται πίσω από την τρύπα. Αυτός είναι ο "μηδενισμός" αυτού του cartridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κρύφτηκε το καθρεφτάκι δλδ αλλα παλι το ιδιο κανει και μόλις το βγάζω ξανα το καθρεφτάκι εχει κατέβει
να ξανα πω οτι δεν εχει τελειώσει τελείως ειναι στο 9% ακριβός στο στατους λεει M TONER 3K=9%
                                                                                                                                                                           1.5Κ=9%

Επεξ/σία από necroboy12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, necroboy12 είπε

κρύφτηκε το καθρεφτάκι δλδ αλλα παλι το ιδιο κανει και μόλις το βγάζω ξανα το καθρεφτάκι εχει κατέβει

Πρέπει να κρυφτεί, έτσι ώστε σε όποια θέση και να κρατήσεις την κασέτα να μην εμφανίζεται. Το έχεις κάνει έτσι;
Επίσης σιγουρέψου ότι το καθρεφτάκι είναι καθαρό. Και τέλος σιγουρέψου ότι έχει σκόνη τόνερ μέσα, μπορεί να δείχνει 9% αλλά να έχει αδειάσει από τόνερ και γι' αυτό να το δείνχει άδειο (αν και νομίζω θα έπρεπε να πάει στο 0%, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος).
Υπάρχει αρκετά μεγάλη πιθανότητα να μην οφείλεται στο καθρεφτάκι. Αν δεν λυθεί στείλε μου pm.

Επεξ/σία από Johnge
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...