Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση PS3/PSN games σε εξωτερικό σκληρό


gazm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, είναι δυνατόν να αποθηκεύσω PS3/PSN games σε εξωτερικό σκληρό? Εννοώ το downloadable αρχείο, που εμφανίζεται σε μία φούσκα στο μενού του ps3.

Τα PSN/PS3 games συχνά γίνονται delisted, ακόμα και αν δεν είναι από το PS PLUS, αλλά τα έχω αγοράσει! Οπότε θα ήθελα να αγοράσω ένα σκληρό 2 ΤΒ (λόγω των περιορισμών του FAT32) και να κατεβάσω σε αυτό το σκληρό ό,τι έχω αγοράσει από το ηλεκτρονικό κατάστημα, και να τα έχω διαθέσιμα όποτε θέλω, χωρίς να φοβάμαι μη γινουν delisted..

Στο PS4 αυτό έγινε εφικτό πρόσφατα. Στο PS3 όμως? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από gazm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gazm είπε

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, είναι δυνατόν να αποθηκεύσω PS3/PSN games σε εξωτερικό σκληρό? Εννοώ το downloadable αρχείο, που εμφανίζεται σε μία φούσκα στο μενού του ps3.

Τα PSN/PS3 games συχνά γίνονται delisted, ακόμα και αν δεν είναι από το PS PLUS, αλλά τα έχω αγοράσει! Οπότε θα ήθελα να αγοράσω ένα σκληρό 2 ΤΒ (λόγω των περιορισμών του FAT32) και να κατεβάσω σε αυτό το σκληρό ό,τι έχω αγοράσει από το ηλεκτρονικό κατάστημα, και να τα έχω διαθέσιμα όποτε θέλω, χωρίς να φοβάμαι μη γινουν delisted..

Στο PS4 αυτό έγινε εφικτό πρόσφατα. Στο PS3 όμως? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σε official κονσόλα δεν γίνεται.

Τά παιχνίδια δένονται με τον λογαριασμό σου, οπότε όποια ώρα θες τά ξανακατεβαζεις.

Σε custom κονσόλα μπορείς να αποθηκεύσεις τό pkg δηλαδή το εκτελέσιμο αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

οταν παιχνιδια γινονται delisted σημαινει ΜΟΝΟ οτι δεν ειναι πια για αγορα, αν το εχεις αγορασει (δεν ξερω για περιπτωση ps+) μπορεις να το κατεβασεις ανα πασα στιγμη , οπως ειπε πολυ καλα ο απο πανω , δενονται στον λογαριασμο σου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...