Προς το περιεχόμενο

νεο πολυμηχανημα για γραφειο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, χαλασε στο γραφειο το πολυμηχα νημα που ειχαμε εδω και 7 χρονια και θελουμε ενα καινουριο.

εκτυπωνουμε το πολυ 700 σελιδες το μηνα. μας ενδιαφερει και το εγχρωμο και το ασπρομαυρο.

αν υπαρχει δυνατοτηητα να γεμιζουμε μελανια και να μην παιρνουμε καινουρια καθε φορα, χωρις να υπαρχει μεγαλη απωλεια ποιοτητας, καλοδεχουμενο.

δεν εκτυπωνουμε φωτογραφιες, αλλα εγγραφα.

καποια καλη προταση μεχρι τα 100ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα δεδομένα που αναφέρεις καλό είναι να πας σε κάποιο ακριβότερο μηχάνημα. Ή σε κάποιον inkjet τύπου ink tank ή σε κάποιον laser.
Εκτός κι αν έχεις συνηθίσει να γεμίζεις τα μικρά (black και color) μελάνια των φθηνότερων inkjet. Αλλά και πάλι θα παιδεύεσαι τακτικά να γεμίζεις τα μελάνια, να βρίσκεις κάποια (άδεια ή όχι) που να γεμίζεις, να βασίζεσαι σε δύο μελάνια που δεν είναι σίγουρο ότι τα έχεις γεμίσει σωστά και να ΄σε "κρεμάνε", κλπ. Και ειδικά αφού πρόκειται για εταιρία και με αρκετό όγκο εκτυπώσεων. Προσωπικά θα σου πρότεινα κάποιον καλό color laser με κόστος γύρω στα 300 ευρώ..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιο ειναι καλυτερο για 23 σελίδες ημηρεσίως john31 ? το samsung m2070 ή ο lexmark ms415 ?

είναι και οι δυο μονοχρωμοι.

και τι θα πρότεινες για 20 σελιδες ημηρεσίως σε πολυμηχάνημα έγχρωμο ?

john31 έχεις κατάστημα ? στείλε μου pm.

 

Επεξ/σία από sotrous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2018 στις 2:12 ΜΜ, sotrous είπε

ποιο ειναι καλυτερο για 23 σελίδες ημηρεσίως john31 ? το samsung m2070 ή ο lexmark ms415 ?

Υποθέτω λοιπόν περίπου 8.000 σελίδες το χρόνο. Είναι πολλές για τον μικρό Samsung M2070 και γι' αυτό θα σου κοστίζει ακριβά σε toner (όποια επιλογή toner κι αν κάνεις, original, συμβατό, αναγομωμένο). Ο Lexmark MS415 είναι ότι πρέπει.


> και τι θα πρότεινες για 20 σελιδες ημηρεσίως σε πολυμηχάνημα έγχρωμο ?

Εμένα μ' αρέσει ο OKI MC363dn. Βέβαια μ' αρέσει και γιατί έχω τόνερ γι' αυτόν. Θα υπήρχαν και 3-4 άλλα μηχανήματα που θα διάλεγα, κάποιο από Brother ή Kyocera ή HP, άλλά όπως είπα το ότι έχω τόνερ γι' αυτόν επηρεάζει την επιλογή μου.
Η επιλογή αυτή είναι για συνηθισμένες σελίδες (κείμενο, κείμενο με φωτογραφίες, σελίδες internet, κλπ). Αν θα τυπώνει κυρίως φωτογραφίες σε φουλ χρώμα (μεγάλη κάλυψη σε χρώμα, δηλαδή μεγάλη κατανάλωση σε τόνερ) θα επέλεγα άλλο πολυμηχάνημα.
Σημείωση αυξάνει αρκετά το κόστος του μηχανήματος λόγω του scanner. Αν δεν είναι απαραίτητο μπορεί να αγοραστεί και ο σκέτος εκτυπωτής C332dn, με κόστος περίπου 150 ευρώ.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς με τη διαφορά τους. Η διαφορά τιμής τους είναι 10 ευρώ, και ουσιαστικά δεν έχουν μεγάλες διαφορές στα χαρακτηριστικά. Υπάρχουν και πράγματα που δεν είναι μετρήσιμα σαν χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη θέση του θα προτιμούσα αυτόν http://www.cosmodatastock.gr/product/315021/laser-printer-lexmark-ms410d-mono
Είναι ίδιος με τον 415 που κουβεντιάζαμε.
Όχι ότι είναι κακή και η επολιγή του Ε460.

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύει; Γιατί για να σου τον χαρίσουν πάει το μυαλό μου να μην δουλεύει. Γιατί είναι ένας βολικός εκτυπωτής αντοχής με χαμηλό κόστος μελανιών που γεμίζουν εύκολα, επίσης υπάρχουν και άλλες λύσεις. Αυτός ο εκτυπωτής σπάνια χαρίζεται.
Αυτό που αρχικά έχεις να κάνεις είναι να του βάλεις μελάνια (φαντάζομαι θα έχει τελειωμένα;).

Επεξ/σία από John31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...