Προς το περιεχόμενο

Η Apple αντικαθιστά τις συσκευές iPhone X που έχουν πρόβλημα με το Face ID


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, aneurysm είπε

Οταν θα σταματησει να λειτουργει το μικρόφωνό σου, έλα να μας μιλήσεις ξανά για απαξίωση...

Αλήθεια τώρα, πιστεύεις ότι αυτό είναι επιχείρημα; Το ότι κάποιες συσκευές σε όλες τις εταιρείες βγαίνουν με ελαττωματικά parts μπορεί να το ακούς πρώτη φορά αλλά μάντεψε, συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες! Απλά η Apple γίνεται είδηση και το μαθαίνεις because... Apple.

Και αυτές οι συσκευές καλύπτονται από εγγύηση οπότε δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα (σας). Ή μάλλον καταλαβαίνω, περίμεναν κάποιοι να μην το καλύπτει για να μπορέσουν να βγάλουν χολή και να λύσουν τα ψυχολογικά τους αλλά δεν. Γι αυτό εμφανίζονται και τόσα αστεία σχόλια πλέον.

Επεξ/σία από dali13gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω τα 1200 ευρω για συσκευή τίγκα στα ελαττώματα θέλεις να το θωρήσουμε σοβαρό? Πέρα από στρεβλή αντίληψη, έχετε και ιδιαίτερο χιούμορ, εσείς τα φανμπόυς...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Λες ότι μπορώ να πάρω δύο συσκευές στην ίδια τιμή που θα έπαιρνα τη μία, οπότε δεν χρειάζομαι και εγγύηση.

Καταλαβαίνεις ότι κρατάς ότι σου αρέσει έτσι ;

Μου λες ότι πλήρωσα 1200 ευρώ αλλά έχω εγγύηση !!!!

Ναι σου λέω αλλά θα μπορούσες να πάρεις κάτι αντίστοιχο (που κάποιοι το λένε καλύτερο κάποιο χειρότερο ) Στην ΜΙΣΗ τιμή ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ

άρα το έχω εγγύηση δεν έχει καμία σχέση με την τιμή αφού όλα έχουν.

9 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Και αυτό είναι έξυπνη αντιμετώπιση

Όχι καλέ καθόλου , ποιος χαζός πληρώνει μισή τιμή για να πάρει κάτι ιδιο; απαπα

 

10 λεπτά πριν, dali13gr είπε

ενώ αυτός που αγοράζει iPhone είναι χαζός και δεν μπορεί να το κάνει γιατί προτιμάει το iOS.

Εμ ναι, ο λόγος που μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος αγοράσει το x έναντι του note 8/9 είναι η προτίμηση του στην Μαρία σε συνδυασμό με την οικονομική του άνεση(με το σκεπτικό ακριβότερο=καλύτερο )

 

11 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Πέρα από την απαξίωση (μείωση της τιμής) που δεν προέρχεται από τους "έξυπνους" καταναλωτές που αγοράζουν Android όπως ισχυρίζεσαι αλλά από την ανεπαρκή υποστήριξη στον τομέα του λογισμικού, πρέπει να γνωρίζεις ότι οι μειωμένες τιμές προέρχονται και από τον ελλειπή έλεγχο των καναλιών διανομής από τις εταιρείες. Κάτι που δεν ισχύει για την Apple προφανώς. Για να μην πω για τις κομπίνες με μαγαζιά βιτρίνες στην Ελλάδα όπου παρουσιάζονται και οι χαμηλότερες τιμές πανευρωπαϊκά.

Άρα εσύ θεωρείς καλύτερο το I phone x επειδή OMG wow καταφέρνει να κρατήσει υψηλή τιμή (να δω πως θα την κρατούσε αν δεν το αγόραζε κάνεις) για τους χ ψ ζ λόγους ;

 

Όπως κατάλαβες κάπου χάνει η λογική σου. Περιμένω ποστ που να ξανά λέει "αραδιαζεις ανοησίες ουγκ" χωρίς καμία τεκμηρίωση πάνω σε αυτά που λέω Αλλά πετώντας γεγονότα σχετικά με Samsung Apple Άσχετα με αυτά που υποστηρίζω εγώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, aneurysm είπε

Ενω τα 1200 ευρω για συσκευή τίγκα στα ελαττώματα θέλεις να το θωρήσουμε σοβαρό? Πέρα από στρεβλή αντίληψη, έχετε και ιδιαίτερο χιούμορ, εσείς τα φανμπόυς...

Πόσες είναι οι συσκευές που είναι τίγκα στα ελαττώματα να δω κάτι...

 

7 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Καταλαβαίνεις ότι κρατάς ότι σου αρέσει έτσι ;

Μου λες ότι πλήρωσα 1200 ευρώ αλλά έχω εγγύηση !!!!

Ναι σου λέω αλλά θα μπορούσες να πάρεις κάτι αντίστοιχο (που κάποιοι το λένε καλύτερο κάποιο χειρότερο ) Στην ΜΙΣΗ τιμή ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ

άρα το έχω εγγύηση δεν έχει καμία σχέση με την τιμή αφού όλα έχουν.

Όχι καλέ καθόλου , ποιος χαζός πληρώνει μισή τιμή για να πάρει κάτι ιδιο; απαπα

Εμ ναι, ο λόγος που μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος αγοράσει το x έναντι του note 8/9 είναι η προτίμηση του στην Μαρία σε συνδυασμό με την οικονομική του άνεση(με το σκεπτικό ακριβότερο=καλύτερο )

Άρα εσύ θεωρείς καλύτερο το I phone x επειδή OMG wow καταφέρνει να κρατήσει υψηλή τιμή (να δω πως θα την κρατούσε αν δεν το αγόραζε κάνεις) για τους χ ψ ζ λόγους ;

Όπως κατάλαβες κάπου χάνει η λογική σου. Περιμένω ποστ που να ξανά λέει "αραδιαζεις ανοησίες ουγκ" χωρίς καμία τεκμηρίωση πάνω σε αυτά που λέω Αλλά πετώντας γεγονότα σχετικά με Samsung Apple Άσχετα με αυτά που υποστηρίζω εγώ 

Εξακολουθείς να έχεις επιχειρήματα τυπικού fanboy (και fanboy γιατί έχεις πλάκα). Δυστυχώς δεν μπορώ να σε ακολουθήσω γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε που υπήρξα κι εγώ. Τα ξαναλέμε όταν ωριμάσεις αρκετά (και βελτιωθείς στην κατανόηση κειμένου προφανώς).

Επεξ/σία από dali13gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fabricated είπε

Το note 8.

Παίρνεις 2 note 8 (αν δεν είσαι Apple fanboy) και έχεις και εγγύηση

 

Στους επίσημους μεταπωλητές η διαφορά τους είναι 170€ και στο bestprice στα 270€. Δεν βλέπω κάπου με τα μισά λεφτά να παίρνεις κάτι όμοιο φίλε μου. Επίσης μην ξεχνάς ότι το iphone είναι η μοναδική συσκευή που τρέχει iOS ενώ το Android τρέχει σε εκατοντάδες. 

 

 

Στιγμιότυπο 2018-05-08, 01.34.51.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι απαράδεχτο από μια ^κορυφαία^ εταιρία να σου πουλάει κινητό 1000€ και σε μισό χρόνο να έχει πρόβλημα κι μετά να τρέχεις για service. 

Εδώ να πούμε έχω το Galaxy S3 με custom rom εδώ και 5 χρόνια και η συσκευή δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα (κάποιες φόρες bug λογικό) - ούτε η μπαταρία του δεν χάλασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το επιχείρημα ότι κάνει 1000 ευρώ άρα να μην βγάζει προβλήματα δεν στέκει. Είναι ηλεκτρονική συσκευή μπορεί να βγάλει το οτιδήποτε. Το ότι έχετε καποια παλιά σαβούρα που ακόμα δουλεύει χωρίς πρόβλημα δεν λέει απολύτως τίποτα. Και εγώ έχω γνωστούς με turbox, mls παλιές σαβούρες και ακόμα παίζουν. Λέει κάτι αυτό; 

 

Είναι ηλεκτρονική συσκευή που βγαίνει σε εκατομμύρια αντίτυπα. Κάποια θα βγάλουν πρόβλημα. Είτε είναι nokia του 30ευρου είτε iPhone του χιλιάρικου. Όλα τα άλλα είναι να έχουμε να λέμε. 

Δεν έχω ούτε θα έχω iPhone. Δεν μου αρέσει σαν συσκευή αλλά μην διαβάζω χαζομάρες ότι επειδή κάνει 1000 ευρώ δεν πρέπει να βγάζει πρόβλημα. Έχει εγγύηση πας στο service αν το φτιάξουν καλώς αλλιώς αλλαγή. Μόνο για αυτό αξίζει μπράβο γιατί επειδή δουλεύω στον τομέα σχεδόν καμία εταιρία δεν σου αλλάζει συσκευή με καινούρια λ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, sweetemily said:

Δεν είμαι Android fan boy αλλά υπάρχει κάτι φέτος που δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα στα νέα iPhone;

Ναι, το δικό μου iPhone X (πάλι)! Τι κακό κι αυτό ρε παιδί μου να μη μπορεί να μου κάτσει μια ελαττωματική συσκευή τόσα χρόνια! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το επιχείρημα με την διατήρηση της τιμής... Πάτε στα reviews, δεν κοιτάζεις επιδόσεις ή νέα features, κριτήριο αγοράς κινητού για εσάς είναι το να κρατάει την τιμή του 😂

Μην πάρετε Ferrari παίδες... Μόλις την οδηγήσετε πρώτη φορά χάνει το 40% της αξίας της... κακο αμάξι τύπου Android 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι από αύριο όλες οι εταιρίες που πουλάνε ακριβά προιόντα θα πρέπει να σταματήσουν να δίνουν οποιαδήποτε εγγύηση γιατί έτσι κι αλλιώς "ακριβό"="δεν βγάζει πρόβλημα". Πχ εάν πάρω μια ακριβή Mercedes, τι να την κάνω την εγγύηση του κατασκευαστή? Αφού έδωσα τόσα λεφτά εννοείται ότι περιμένω να μη βγάλει κανένα πρόβλημα το αυτοκίνητο...

Όλοι εκτός από την Apple βέβαια που δεν την έχει κατανοήσει αυτή την λογική. Απαράδεκτα πράγματα. Άκου εκεί 1000 ευρώ και να πρέπει να τρέχεις στο service...

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινουν κ αυτα κ παντα θα συμβαινουν .τελειο ειναι μονο το θειο.Ολες οι εταιριες καποιο προβλημα θα βγαζουν κατα καιρους. σαμυ ,μυλο ,κτλπ. Η μοναδικη εταιρια που δεν εχω ακουσει ποτε κατι τοσο σοβαρο ειναι η Huawei.μεχρι τωρα τουλαχιστον μη τη ματιαξω κιολας.παντος ο καιρος δεν ειναι για μπανιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Fabricated είπε

Όταν έχεις δώσει 1200 ευρώ και παίρνεις ελαττωματική συσκευή δεν νομίζει ότι έχει κάτι περίεργο ο ανθρώπινος νους που κράζει...

Δηλαδή οι υπόλοιποι που πουλάνε συσκευές κάτω από 1200€, δικαιούνται να πουλάνε ελαττωματικές;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Δηλαδή οι υπόλοιποι που πουλάνε συσκευές κάτω από 1200€, δικαιούνται να πουλάνε ελαττωματικές;

Εννοείται. Αν έδεινες 500 δηλαδή, θα ήταν πολύ περίεργο να έκραζες. Μόνο από 1000 και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...