Προς το περιεχόμενο

Delid it Now! [The Delidded Topic]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Από  caseking  το αγόρασα..... Ήταν μόνιμα εκτός αποθέματος και όταν το παράγγειλα εγώ με άγνωστη παραλαβή (βλέπεις δεν με ενδιέφερε και πότε θα παραλάβω μιας και υπάρχει και η κλασσική μέθοδος με το ξυράφι Astor Bic stainless ( https://www.google.gr/search?tbm=isch&sa=1&ei=TozyWoiPL4-ckgW8u5qgDg&q=ξυράφι+astor&oq=ξυράφι+astor&gs_l=img.3...22168.33126.0.34086.23.17.5.1.1.0.116.1834.0j17.17.0....0...1c.1.64.img..0.13.1012...0j0i24k1j0i10i24k1j0i67k1.0.koa8A1MsI0g ) που και αυτήν την γνωρίζω καλά)....έκανα κατάθεση και όταν πήραν μερικά κομμάτια μου το έστειλαν.....έκανε γύρω στις ~60 ημέρες βέβαια.....Σε όλες αυτές τις ημέρες που περίμενα να παραλάβω, παρακολουθούσα το site και ήταν εκτός stock συνέχεια......Μου έρχεται τσούπ ένα mail μία ημέρα ξαφνικά και έλεγε ότι θα πάρουν λίγα κομμάτια και θα μου το στείλουν.....Και έτσι παράλαβα και εγώ το tool από Γερμανία.....

ναι bro !!! κλασικα πραγματα σαν το ξυραφακι  της astor δε εχει την  ευχαριστιεσαι την διαδικασια  του delid απολυτα !!!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτυχημένο delid και από μένα:)

τον άνοιξα με το tool που εκτυπώνει εδώ ένα παλικάρι, thermal grizzly condactonaut και μια φλατζοκολα με 3ευρο, έβαλα και λίγο κόλα προληπτικά στις 3 επαφές διπλά στο τσιπ.

 δεν υπάρχουν αυτές οι θερμοκρασίες guys!

προ delid δεν έβγαζε ibt very high στα 5ghz πηγενε μέχρι το δεύτερο pass και ανέβαζε 95 βαθμούς :o

έριξα και 2 noctua στην h100 και ηρέμησε το κεφάλι μου

5ghz.png

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, FORIS78 είπε

επιτυχημένο delid και από μένα:)

τον άνοιξα με το tool που εκτυπώνει εδώ ένα παλικάρι, thermal grizzly condactonaut και μια φλατζοκολα με 3ευρο, έβαλα και λίγο κόλα προληπτικά στις 3 επαφές διπλά στο τσιπ.

 δεν υπάρχουν αυτές οι θερμοκρασίες guys!

προ delid δεν έβγαζε ibt very high στα 5ghz πηγενε μέχρι το δεύτερο pass και ανέβαζε 95 βαθμούς :o

έριξα και 2 noctua στην h100 και ηρέμησε το κεφάλι μου

5ghz.png

Με γειες με γειες πετυχε τελεια η εγχειρηση με τις θερμοκρασιες που εχεις. -30 βαθμους σε intel burn test? Τι κενο ειχε πριν και δεν προλαβαινε η ψυκτρα να κρυωσει το cpu?

167watt cpu package και 65 θερμοκρασια .

Αντε και στα δικα μας.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FORIS78 είπε

thanks bro είχε πολύ κόλα μέσα 

Optimized-IMG_4853.JPG

Tι εκαναν οι τυποι ρε συ. Βαλε κολλα σου λενε τσαμπα ειναι. Για να επιανες 95 στα 1.28 το κενο πρεπει να ηταν τεραστιο τι να κανει και η ψυκτρα. Ετσι οπως εισαι και 5.2 1.38 παιζεις ανετα 24/7. Σε real καταστασεις τους 65 δεν θα τους πιανεις περα απο rendering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα στην ομάδα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.εκανα delid εχθές το 8600κ μου οι θερμοκρασίες τρελές αλλά δεν μπορώ να κάνω intelburn το βγάζει unstable ακόμα και στοκ στο prime 95 τρέχει κανονικά σε small fft μόνο καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το delid πήγε μια χαρά

τελικά τα προβλήματα λύθηκαν όταν κατέβασα τις ram από 3200 στα 3000 και τα τρέχει όλα κανονικά ευτυχώς που δεν βιαστηκα να ξανά ανοίξω τον επεξεργαστή(είπα αν ήταν θα είχε μυρίσει η δεν θα άνοιγε καν η θα είχε πολλές θερμοκρασίες) θα δοκιμάσω πιο ψηλά να δω προ delid είχε bootαρι στα 5.2 αλλά δεν είχα κάνει benchmark γιατί στα 5 ημουν ήδη 92 και 150w 

Αλλά γιατί να συμβαίνει αυτό με τις Ram?

IMG_20180602_194749.jpg

4 λεπτά πριν, Michael1984 είπε

Το delid πήγε μια χαρά

τελικά τα προβλήματα λύθηκαν όταν κατέβασα τις ram από 3200 στα 3000 και τα τρέχει όλα κανονικά ευτυχώς που δεν βιαστηκα να ξανά ανοίξω το επεξεργαστή(είπα αν ήταν θα είχε μυρίσει η δεν θα άνοιγε καν η θα είχε πολλές θερμοκρασίες) θα δοκιμάσω πιο ψηλά να δω προ delid είχε bootαρι 5.2 χωρίς να του κανω benchmark γιατί στα 5 ημουν ήδη 92 και 150w 

Αλλά γιατί να συμβαίνει αυτό με τις Ram?

IMG_20180602_194749.jpg

Μετά το delid

IMG_20180602_201316.jpg

Επεξ/σία από Michael1984
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες μιας και μηλατε για Liquid Metals paste εβαλα σε 2 μου καρτες η ψυκτρα ειναι απο χαλκο κανενα προβλημα εως τωρα,θελω να ρωτησω ποσο κραταει αυτην η παστα γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Παιδες μιας και μηλατε για Liquid Metals paste εβαλα σε 2 μου καρτες η ψυκτρα ειναι απο χαλκο κανενα προβλημα εως τωρα,θελω να ρωτησω ποσο κραταει αυτην η παστα γνωριζει κανεις?

Bro !! Aπο 10/4 /17 τη τελευταία φορά τη φοράω πάνω την έλεγξα πρόσφατα μηπως θέλει τίποτα αλλαγή /συπληρωμα χαμπάρι δεν παίρνει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

Bro !! Aπο 10/4 /17 τη τελευταία φορά τη φοράω πάνω την έλεγξα πρόσφατα μηπως θέλει τίποτα αλλαγή /συπληρωμα χαμπάρι δεν παίρνει !!

Σε Καρτες της εχεις Νικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...