Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω για εκτυπωτη Φωτογραφιων.


Mpouko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Ναι δεν πρόκειται να δεις διαφορές στα χρώματα ακόμη και αν γεμίσεις με τα ακόμη πιο φτηνά π.χ. 1,5 ευρώ τα 500 ml που γεμίζω εγώ.όλοι με κινέζικα γεμίζουν και ας λένε μεγάλα παχιά λόγια για την ποιότητα των μελανιών τους.Ενδεχομένως και χωρίς αυτό να είναι πάντα σίγουρα σε βάθος χρόνου τα γνήσια να έχουν πιο καλές αντοχές.

Εάν δεις σε μήνυμα που είχα γράψει πιο πάνω, είχα δοκιμάσει κάποια φθηνά χύμα μελάνια από ebay και μου έβγαιναν με κίτρινη απόχρωση οι φωτογραφίες.
Με τα χύμα μελάνια της HP (GT51/GT52) μου βγαίνουν ακριβώς τα ίδια χρώματα που είχα με τα αυθεντικά.

Εσένα με το μελάνι που κάνει 1.5 τα 500ml σου βγάζει ίδια χρώματα με πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panospc είπε

Εάν δεις σε μήνυμα που είχα γράψει πιο πάνω, είχα δοκιμάσει κάποια φθηνά χύμα μελάνια από ebay και μου έβγαιναν με κίτρινη απόχρωση οι φωτογραφίες.
Με τα χύμα μελάνια της HP (GT51/GT52) μου βγαίνουν ακριβώς τα ίδια χρώματα που είχα με τα αυθεντικά.

Εσένα με το μελάνι που κάνει 1.5 τα 500ml σου βγάζει ίδια χρώματα με πριν;

Ναι το είδα και δεν ξέρω από που τα πήρες.

Εγώ από Ελλάδα τα παίρνω από ιντερνιτικό κατάστημα στην τιμή που ανέφερα και δεν έχω κανένα πρόβλημα και καμιά διαφορά στην εκτύπωση με τα γνήσια.Μόνο το μαύρο και δεν ξέρω γιατί είναι λίγο ακριβό γύρω στα 6 ευρώ τα 500 ml.

Βέβαια αν κάνεις και με αυτά τη δουλειά σου μια χαρά είναι.Για οικιακή χρήση θα σου κρατήσουν και αυτά αρκετό καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...