Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple φέτος θα κυκλοφορήσει dual SIM εκδόσεις iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι κακό είναι αυτό που κάποιοι ακούν για iphone και βγάζουν σπυριά; τι τους νοιάζει και ασχολούντε με αυτούς που γουστάρουν iphone?  Πολύ περισσότερο τι τους νοιάζει τι κάνει η apple με το προϊόν της. Δικό της προϊόν είναι, η apple κάνει κουμάντο, όποιος δε γουστάρει ή θεωρεί οτι έχει βρει καλύτερα ας πάει αλλού.

ήμαρτον χριστιανοί

Επεξ/σία από efkar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, efkar είπε

τι κακό είναι αυτό που κάποιοι ακούν για iphone και βγάζουν σπυριά; τι τους νοιάζει και ασχολούντε με αυτούς που γουστάρουν iphone?  Πολύ περισσότερο τι τους νοιάζει τι κάνει η apple με το προϊόν της. Δικό της προϊόν είναι, η apple κάνει κουμάντο, όποιος δε γουστάρει φεύγει.

ήμαρτον χριστιανοί

Αν δεν απατώμαι, το thread βρίσκεται στο τμήμα των ειδήσεων και είναι ελεύθερο σχολιασμού. imho, όσοι ασχολούνται με αυτούς που γουστάρουν iphone τότε κακώς (*). Είναι τελείως άλλο πράγμα να σχολιάζει κάποιος όμως το ίδιο το iphone (το προιόν) και την apple. Όπως θα έκανε και με άλλα brands δηλαδή.

(*) εκτός αν αυτός (fanboy) που γουστάρει γράφει "μαργαριτάρια" σαν και το παρακάτω οπότε καλά κάνουν και ασχολούνται μαζί του.

Spoiler

Ναι είχανε μεγάλη ανάγκη να το βάλουνε πριν, πρέπει να γίνεις σύμβουλος τους, αλλά τι κρίμα που δεν δέχονται απόφοιτους Λυκείου!

Τράβα να παίξεις με το Android σου που είναι σουρωτήρι, και άσε μας εμάς να αγοράζουμε ακριβά και πίσω σε τεχνολογία κινητά, ουστ!

Και ναι έχω 2 iPhone για να έχω 2 SIM αλλα σιγά, όταν το ένα είναι στο φορτιστή, σηκώνω όλες τις κλήσεις απο το άλλο, ή απο τα Mac μου, Ηandoff λέγεται, στο Android κάνε όνειρα για τέτοια λειτουργία.

 

Επεξ/σία από l337
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 hours ago, NickTG said:

Είσαι ο τρίτος που ρωτάει. 

Δεν νομίζω να πάρουμε απάντηση. 

Όσοι δουλεύουν με δίκαρτες συσκευές, γνωρίζουν πολύ καλά τους περιορισμούς που υπάρχουν σε μία από τις 2 sim όταν λειτουργούν ταυτόχρονα. Δεν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα όλες τις υπηρεσίες και από τις 2 κάρτες και είναι και λογικό αν το δούμε τεχνικά το θέμα. 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολύ σωστά, επίσης το αν θα πάρεις μια συσκευή dual sim active ή stand by θα πρέπει να είναι συνειδητή επιλογή χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και μια active δεν έχει και αυτή το αρνητικό της χειρότερης αυτονομίας λόγω της 2ης κεραίας

 

επίσης δεν θυμάμαι να διάβασα κάπου ότι η apple θα έχει dual active και προσωπικά δεν θα επέλεγα ποτέ active συσκευή, ας περιμένει όποιος με πάρει να τελειώσω την κλήση μου,  θα δω ότι με πήρε από μήνυμα και θα τον πάρω, δεν βρίσκω και τόσο φοβερό να μου χτυπάει η 2η γραμμή την ώρα που μιλάω 

 

και αυτός πρακτικά είναι και ο μόνος περιορισμός του stand by... σε οτιδήποτε άλλο τα πράγματα είναι απλά και εύχρηστα ακόμα και με το πιο φθηνό τηλέφωνο 

 

σοβαρό πρόβλημα μπορεί να έχει κανείς όπου υπάρχει μόνο 4g δίκτυο, αφού μόνο η μία sim μπορεί να είναι σε 4g (αυτή που δίνει ιντερνετ), αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν αφορά την ελλάδα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

υπήρξε καμμία εξέλιξη - νέο σε σχέση με την κυκλοφορία του dual sim iphone ?

Το περιμένω πως και πως μια και τώρα κουβαλάω δύο τηλέφωνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...