Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Με paypal , αλλά το paypal προσωπικά μου έχει βγάλει την ψυχή, γιατί αδυνατεί να σηκώσει λεφτά από τη χρεωστική μου και απο το λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με αυτή και τους τα έκανα έμβασμα !! Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.

Είμαι τρελός fan του e-infin !!!!!! Θα γίνω τακτικός πελάτης !

οταν λες εμβασμα εννοείς μεταφορα σε τραπεζικο λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, maik42 είπε

οταν λες εμβασμα εννοείς μεταφορα σε τραπεζικο λογαριασμο;

Ναι από internet banking . Το paypal europe έχει λογαριασμό στη deutsche bank . Τα έγραψε στο θέμα του paypal , αλλά αν εσύ το έχεις συνδεμένο με πιστωτική, δεν σε ενδιαφέρουν τα δικά μου δυσάρεστα παθήματα !

 

ΔΥΟ ΑΚΟΜΗ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ GREY IMPORTS , αλλά έχουν έδρα Αγγλία και στέλνουν από εκεί .

Εννοείται αν έχεις πρόβλημα, το επιστρέφεις αγγλία προφανώς.

 

https://www.hdewcameras.co.uk
https://www.portusdigital.com

 

(αν τα ίδια πράγματα τα έχει το e-infin ή το eglobalcentral , είναι φθηνότερα, αυτά στην αγγλία έχουν και κάποιους φακούς που δεν τους έχουν οι άλλοι 2).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Η δική μου παραγγελία από e-infin .

Έγινε την περασμένη Παρασκευή 4/5 , στις 11.30 το πρωί (ελληνική ώρα , το Χονγκ Κονγκ είναι +5 ώρες) .

Σάββατο πρωί (ελληνική ώρα) μου ήρθε email με τα serial numbers φωτογραφικής και φακού. Η παραγγελία είναι D610 & Nikkor 50 mm f/1.8D.

Τρίτη 8/5  πρωί , μου ήρθε το tracking number για DHL .

Πέμπτη (σήμερα 10/5) στις 13.30 ήταν σπίτι μου.

ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ.

Εννοείται στο μέλλον , θα ψωνίζω από αυτούς μόνο .

Αναλυτικότερα, Τρίτη είχε πάει αγγλία, τετάρτη βράδυ από αγγλία στη γερμανία και από τη γερμανία ελλάδα. Έφτασε στο αεροδρόμιο αθηνών γύρω  στις 09.00 , είχε φορτωθεί στο αμάξι της DHL  στις 11.45 (σύμφωνα με το tracking όλα αυτά).

Καλοκλίκωτη!

Τελικά, με την εγγύηση τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Ναι από internet banking . Το paypal europe έχει λογαριασμό στη deutsche bank . Τα έγραψε στο θέμα του paypal , αλλά αν εσύ το έχεις συνδεμένο με πιστωτική, δεν σε ενδιαφέρουν τα δικά μου δυσάρεστα παθήματα !

ΔΥΟ ΑΚΟΜΗ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ GREY IMPORTS , αλλά έχουν έδρα Αγγλία και στέλνουν από εκεί .

Εννοείται αν έχεις πρόβλημα, το επιστρέφεις αγγλία προφανώς.

https://www.hdewcameras.co.uk
https://www.portusdigital.com

(αν τα ίδια πράγματα τα έχει το e-infin ή το eglobalcentral , είναι φθηνότερα, αυτά στην αγγλία έχουν και κάποιους φακούς που δεν τους έχουν οι άλλοι 2).

φτιαξε revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cntrl+X είπε

Καλοκλίκωτη!

Τελικά, με την εγγύηση τι γίνεται;

Η εγγύηση καλύπτεται από αυτούς και αν σε χρεώσουν για τα ανταλλακτικά γιατί ακούγονται φήμες ότι σε χρεώνουν. Σε φακούς και αξεσουάρ έχεις εγγύηση από παντού ενώ σε κάμερες όχι μόνο στο Hong Kong. Αυτό μου είπε η Nikon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, L-Griever είπε

Η εγγύηση καλύπτεται από αυτούς και αν σε χρεώσουν για τα ανταλλακτικά γιατί ακούγονται φήμες ότι σε χρεώνουν. Σε φακούς και αξεσουάρ έχεις εγγύηση από παντού ενώ σε κάμερες όχι μόνο στο Hong Kong. Αυτό μου είπε η Nikon.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τους την ταχυδρομήσεις στο εξωτερικό. Είναι μπέρδεμα γενικά πάντως αν ο άλλος δεν έχει φυσική έδρα στη χώρα σου, αν δε δεσμεύεται από την ίδια νομοθεσία κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Cntrl+X είπε

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τους την ταχυδρομήσεις στο εξωτερικό. Είναι μπέρδεμα γενικά πάντως αν ο άλλος δεν έχει φυσική έδρα στη χώρα σου, αν δε δεσμεύεται από την ίδια νομοθεσία κλπ.

Ναι έτσι είναι και έχουμε την Nikon στην Ελλάδα αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δέχονται και κάμερες. Στην τελική δεν είναι ίδιες κάμερες; Ποια η διαφορά με το να παίρνουμε την κάμερα εκτός ΕΕ κτλ; Είναι βλακεία να σε περιορίζει η εγγύηση της Nikon. Και ναι είναι τεράστιος μπελάς από τη στιγμή που για να το στείλεις και να το πάρεις πίσω μπορεί να πάρει και 1-2 μήνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Cntrl+X είπε

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τους την ταχυδρομήσεις στο εξωτερικό. 

Ενώ με την ελληνική εγγύηση , αν θέλει κάτι σοβαρό , το ταχυδρομεί η αντιπροσωπεία. Με καθυστέρηση μερικών βδομάδων . Εγώ πάντως μετά από αυτή την αγορά, δεν αγοράζω ξανά ποτέ τίποτε από φωτογραφικά από ελλάδα. 

 

Θα ψάξω μπας και βρω grey import και για pc hardware !!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Ενώ με την ελληνική εγγύηση , αν θέλει κάτι σοβαρό , το ταχυδρομεί η αντιπροσωπεία. Με καθυστέρηση μερικών βδομάδων . Εγώ πάντως μετά από αυτή την αγορά, δεν αγοράζω ξανά ποτέ τίποτε από φωτογραφικά από ελλάδα. 

Θα ψάξω μπας και βρω grey import και για pc hardware !!!!! 

Αν βρεις κάτι καλό pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Ενώ με την ελληνική εγγύηση , αν θέλει κάτι σοβαρό , το ταχυδρομεί η αντιπροσωπεία. Με καθυστέρηση μερικών βδομάδων . Εγώ πάντως μετά από αυτή την αγορά, δεν αγοράζω ξανά ποτέ τίποτε από φωτογραφικά από ελλάδα. 

Θα ψάξω μπας και βρω grey import και για pc hardware !!!!! 

Ισχύει, αλλά δε φοβάμαι τόσο την καθυστέρηση, όσο το ότι δεν είναι εύκολο να πιέσεις κάποιον που είναι σε άλλη χώρα (όσο κάποιον που μπορείς να βρεις στο κατάστημά του και που τον δεσμεύει μια εθνική νομοθεσία). Αν βεβαίως δε συμβεί και τίποτα στο δέμα σου. Ενώ το ελληνικό κατάστημα έχει ευθύνη απέναντί σου. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο οφείλει να μεριμνήσει.

Επεξ/σία από Cntrl+X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Cntrl+X είπε

Ισχύει, αλλά δε φοβάμαι τόσο την καθυστέρηση, όσο το ότι δεν είναι εύκολο να πιέσεις κάποιον που είναι σε άλλη χώρα (όσο κάποιον που μπορείς να βρεις στο κατάστημά του και που τον δεσμεύει μια εθνική νομοθεσία). Αν βεβαίως δε συμβεί και τίποτα στο δέμα σου. Ενώ το ελληνικό κατάστημα έχει ευθύνη απέναντί σου. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο οφείλει να μεριμνήσει.

Αν είναι doa , τη στέλνεις πίσω και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω από το paypal . Ζημιώνεσαι μόνο την αποστολή του doa πίσω . Για κανά 20ρικο χασούρα μιλάμε.

Από την άλλη εγώ κέρδισα .... τουλάχιστον 580 ευρώ !!!!!!

Τη dhl όπως την είδα να φέρνει το δέμα , την εμπιστεύομαι περισσότερο από τον εαυτό μου, αν πάω να την αγοράσω μέχρι να τη φέρω σπίτι !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Αν είναι doa , τη στέλνεις πίσω και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω από το paypal . Ζημιώνεσαι μόνο την αποστολή του doa πίσω . Για κανά 20ρικο χασούρα μιλάμε.

Από την άλλη εγώ κέρδισα .... τουλάχιστον 580 ευρώ !!!!!!

Τη dhl όπως την είδα να φέρνει το δέμα , την εμπιστεύομαι περισσότερο από τον εαυτό μου, αν πάω να την αγοράσω μέχρι να τη φέρω σπίτι !!

Μπορείς για καλό και για κακό να ελέγξεις πόσα κλικς έχει η κάμερά σου; Θα το δεις από τις εικόνες. Για να δούμε και εμείς. Το να αγοράζεις φακούς και να γλυτώνεις χρήματα οκ αλλά κάμερες όχι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Αν είναι doa , τη στέλνεις πίσω και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω από το paypal . Ζημιώνεσαι μόνο την αποστολή του doa πίσω . Για κανά 20ρικο χασούρα μιλάμε.

Από την άλλη εγώ κέρδισα .... τουλάχιστον 580 ευρώ !!!!!!

Τη dhl όπως την είδα να φέρνει το δέμα , την εμπιστεύομαι περισσότερο από τον εαυτό μου, αν πάω να την αγοράσω μέχρι να τη φέρω σπίτι !!

Και, εάν το πρόβλημα βγει μετά από 3 ή 6 μήνες; Τι διαδικασία ακολουθείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .

Συγνώμη για τις διαστάσεις του τίτλου αλλά ... εντυπωσιάστηκα !!!!

Σήμερα το πρωί ... πίνοντας τον πρωινό φραπέ ... χάζευα στο ίντερνετ και σκεφτόμουν τι φακό να πάω δεύτερο , για τη νέα μου μηχανή.

Θεωρούσα καλή αγορά έναν 35άρη prime. Η παλιά έκδοση d διάβασα, δεν υστερεί από τη νέα και είναι πολύ οικονομικότερη.

Κοιτάω το site του e-infin και δεν είναι διαθέσιμος.

 

Στέλνω λοιπόν ένα ... email (Κυριακή) και τους ρωτάω αν πρόκειται μελλοντικά να τον έχουν !!!!

 

Σε λίγες ώρες έρχεται απάντηση ....

 
We can confirm the lens is now available again from our site:
 
 
 
 
 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .

Συγνώμη για τις διαστάσεις του τίτλου αλλά ... εντυπωσιάστηκα !!!!

Σήμερα το πρωί ... πίνοντας τον πρωινό φραπέ ... χάζευα στο ίντερνετ και σκεφτόμουν τι φακό να πάω δεύτερο , για τη νέα μου μηχανή.

Θεωρούσα καλή αγορά έναν 35άρη prime. Η παλιά έκδοση d διάβασα, δεν υστερεί από τη νέα και είναι πολύ οικονομικότερη.

Κοιτάω το site του e-infin και δεν είναι διαθέσιμος.

Στέλνω λοιπόν ένα ... email (Κυριακή) και τους ρωτάω αν πρόκειται μελλοντικά να τον έχουν !!!!

Σε λίγες ώρες έρχεται απάντηση ....

 
We can confirm the lens is now available again from our site:
 
 
 
 
 

Εχεις τρελαθή με το συγκεκριμένω μαγαζί !!! Χαχαχαχχα 

την 610 την παραλαβές τελικά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...