Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nikon D750 ήταν, 2 σώματα έχω πάρει από αντίστοιχα site το μόνο πρόβλημα είναι στο 2ο σώμα οπου κάποιες φορές κάνει ένα κόλλημα το κλείστρο. Τίποτα σοβαρό ακόμα ενώ και τα 2 περίπου στα 200.000 κλικς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, snik είπε

το μόνο πρόβλημα είναι στο 2ο σώμα οπου κάποιες φορές κάνει ένα κόλλημα το κλείστρο. Τίποτα σοβαρό ακόμα ενώ και τα 2 περίπου στα 200.000 κλικς.

Το κόλλημα το κάνει φαντάζομαι μετά τα 100.000 με 130.000 κλικ ;;

Όχι από την αρχή, ΕΤΣΙ ;

Μετά τις 150.000 είναι αποδεκτή και αλλαγή , έτσι δεν είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σκέφτομαι και εγώ για αγορά από το συγκεκριμένο site μιας Sony a6000. Η πληρωμή γίνεται με PayPal έτσι; Γενικότερα φαίνεται προσεγμένο site δεν νομίζω ότι θα πάει κάτι στραβά. Με τελωνείο δεν έχει κανένα πρόβλημα έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα και εύχομαι Πολλές και Καλές Λήψεις!

https://media.tenor.co/images/48b90c5c6f1145cb8b9931384732e3d3/raw

Εχω τη συγκεκριμένη Canon και νομίζω ότι θα σε ικανοποιεί απολ για πάρα πολύ καιρό. 

Τρομερό ISO και καλά ηλεκτρονικά. 

Σχετικά με το κατάστημα, νομίζω ότι είναι μια ενδιαφέρουσα επιλογή και για ΚΑΛΟΥΣ ΦΑΚΟΥΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην mark II μου έχω 635 και κάτι χιλιάδες κλικ και δεν έχω αλλάξει κλείστρο.

Κλείστρο δεν αλλάζεις εκτος και αν τα φτύσει

Η δικιά μ λόγω χρήσης έχει κάποιες διαφορές σε σχέση με όταν ηταν καινούργια

1, Εμφανίζει περισσότερο κόκκο σε σχέση με παλιά, αλλα όχι τιποτα τραγικό

2, Το κλείστρο κάνει περισσότερο θόρυβο

3. Το focus system δεν ειναι πιά τοσο ακριβές, ειδικά τα πλάγια εκτος του κεντρικού χάνουν κατα πολύ

4,  Το viewfinder έχει σκουπιδάκια

5. Άμα τραβήξω βίντεο έχει ενα δυο μικρά φωτεινά σημάδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Euthilo είπε

Καλησπέρα σκέφτομαι και εγώ για αγορά από το συγκεκριμένο site μιας Sony a6000. Η πληρωμή γίνεται με PayPal έτσι; Γενικότερα φαίνεται προσεγμένο site δεν νομίζω ότι θα πάει κάτι στραβά. Με τελωνείο δεν έχει κανένα πρόβλημα έτσι; 

Ναι με Paypal. Έτσι έχεις και την εξασφάλιση από την Paypal, αν κάτι πήγαινε στραβά.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τελωνείο, τουλάχιστον όσο η Αγγλία (Ηνωμένο Βασίλειο) είναι ακόμα μέσα στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Μετά το 2019, που λέγεται ότι θα ολοκληρωθεί η έξοδός της, θα εξαρτάται από τις εμπορικές συμφωνίες που θα έχει συνάψει με την ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μεγάλη πατάτα να κάνω αγορά από αυτούς κατευθείαν με χρεωστική ;;;;

Γιατί έχω φάει ένα κόλλημα , ο λογαριασμός paypal δεν έχει αρκετά λεφτά (από πωλήσεις που είχα κάνει ebay) και πρέπει να μεταφερθούν από τη χρεωστική μου, στο λογαριασμό paypal, αλλά ενώ η χρεωστική είχε συνδεθεί με το λογαριασμό paypal δεν κάνει μεταφορά και πρέπει να συνδεθεί και ο λογαριασμός της χρεωστικής με τον paypal για να γίνει η αγορά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές λήψεις φιλαράκι. Έκανες κάποιες κινήσεις για να μην πληρώσεις τελωνείο η δεν χρειάζεται??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, leonaria είπε

Καλές λήψεις φιλαράκι. Έκανες κάποιες κινήσεις για να μην πληρώσεις τελωνείο η δεν χρειάζεται??? 

Ευχαριστώ, να είσαι καλά! :) Έχουμε πει πολλές φορές ότι δεν υπάρχει τελωνείο απο το συγκεκριμένο κατάστημα, είναι μέσα στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η δική μου παραγγελία από e-infin .

Έγινε την περασμένη Παρασκευή 4/5 , στις 11.30 το πρωί (ελληνική ώρα , το Χονγκ Κονγκ είναι +5 ώρες) .

Σάββατο πρωί (ελληνική ώρα) μου ήρθε email με τα serial numbers φωτογραφικής και φακού. Η παραγγελία είναι D610 & Nikkor 50 mm f/1.8D.

Τρίτη 8/5  πρωί , μου ήρθε το tracking number για DHL .

Πέμπτη (σήμερα 10/5) στις 13.30 ήταν σπίτι μου.

ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ.

Εννοείται στο μέλλον , θα ψωνίζω από αυτούς μόνο .

 

Αναλυτικότερα, Τρίτη είχε πάει αγγλία, τετάρτη βράδυ από αγγλία στη γερμανία και από τη γερμανία ελλάδα. Έφτασε στο αεροδρόμιο αθηνών γύρω  στις 09.00 , είχε φορτωθεί στο αμάξι της DHL  στις 11.45 (σύμφωνα με το tracking όλα αυτά).

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πςςςςςςς  6 ημερολογιακες!!!! τοσο κανει να ερθει δεμα απο αθηνα στην δραμα.

για να νην ψαχνω πιο πισω, με pay pal πληρωσες; 

3 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Η δική μου παραγγελία από e-infin .

Έγινε την περασμένη Παρασκευή 4/5 , στις 11.30 το πρωί (ελληνική ώρα , το Χονγκ Κονγκ είναι +5 ώρες) .

Σάββατο πρωί (ελληνική ώρα) μου ήρθε email με τα serial numbers φωτογραφικής και φακού. Η παραγγελία είναι D610 & Nikkor 50 mm f/1.8D.

Τρίτη 8/5  πρωί , μου ήρθε το tracking number για DHL .

Πέμπτη (σήμερα 10/5) στις 13.30 ήταν σπίτι μου.

ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ.

Εννοείται στο μέλλον , θα ψωνίζω από αυτούς μόνο .

Αναλυτικότερα, Τρίτη είχε πάει αγγλία, τετάρτη βράδυ από αγγλία στη γερμανία και από τη γερμανία ελλάδα. Έφτασε στο αεροδρόμιο αθηνών γύρω  στις 09.00 , είχε φορτωθεί στο αμάξι της DHL  στις 11.45 (σύμφωνα με το tracking όλα αυτά).

πςςςςςςς  6 ημερολογιακες!!!! τοσο κανει να ερθει δεμα απο αθηνα στην δραμα.

για να νην ψαχνω πιο πισω, με pay pal πληρωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maik42 είπε

για να νην ψαχνω πιο πισω, με pay pal πληρωσες;

Με paypal , αλλά το paypal προσωπικά μου έχει βγάλει την ψυχή, γιατί αδυνατεί να σηκώσει λεφτά από τη χρεωστική μου και απο το λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με αυτή και τους τα έκανα έμβασμα !! Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.

Είμαι τρελός fan του e-infin !!!!!! Θα γίνω τακτικός πελάτης !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...