Προς το περιεχόμενο

απορια με μελανια για epson stylus!


tzina_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω ενα πολυμηχανημα epson stylus dx5050 στην κεφαλη εχει 4μελανια ενα black ενα margenta ενα yellow και ενα cyan απο τοτε που μου τελειωσαν τα εγχρωμα μελανια δεν εκτυπωνει μου βγαζει ενδειξη για να γεμισω τα μελανια ενω μαυρο εχω...ξερει κανεις τι μπορω να κανω γτ κυριως εκτυπωνω ασπρομαυρες σελιδες με κειμενα μονο,μπορω να γεμισω και τις 4 θηκες με μαυρο μελανι ? ή υπαρχει καποια ρυθμιση σχετικα με το να χρησιμοποιει τωρα μονο το μαυρο μελανι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους hp που έχω εγώ αν τελειώσει το μαύρο μελάνι το βγάζεις από τη θέση και εκτυπώνει το έγχρωμο κανονικά.Το ίδιο αν τελειώσει το έγχρωμο.

Αν είναι πάνω το άδειο και σε μένα δεν εκτυπώνει το άλλο που έχει.

Δοκίμασε να βγάλεις τα έγχρωμα μήπως μετά το μαύρο δουλέψει για ασπρόμαυρο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Epson με ink tank αν δεν γέμιζες τα έγχρωμα και συνέχιζες να τυπώνεις η κεφαλή θα χάλαγε. Εξαρτάται από το είδος του εκτυπωτή. σε όσα μοντέλα δεν υπάρχει κίνδυνος οι εταιρίες σου επιτρέπουν να τυπώνεις με μόνο το μαύρο. Γι' αυτό η Epson δεν σου επιτρέπει να τυπώσεις.
Δεν θα γέμιζα τα έγχρωμα μελάνια με μαύρο γιατί δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί, εξαρτάται από αισθητήρα που έχει. Ψάξε στο ίντερνετ να δεις αν κάποιος άλλος το έχει δοκιμάσει με επιτυχία και αν ναι μπορείς να το κάνεις και εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...