Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ SRT ΑΠΟ subs4series


tsitsdim1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαιρετώ την παρέα και θα ήθελα τα φώτα σας.

Προκειμένου να παίξουν υπότιτλοι σε μία νεα smart Tv μετετρεψα τα αρχεία srt σε txt και άλλαξα την κωδικοποίηση απο ansi σε unicode. ως εδώ καλά. Την στιγμή όμως που μετά πήγα να κατεβάσω καινουργια srt από το  subs4series, ενώ μου φέρνει κανονικά το download δεν ανταποκρίνεται. Δεν το ανοιγει για να το σωσω οπως γινονταν πιρν κανονικά. Προσπαθώ να δω τί φταίει αλλά δεν...

Κανείς κάποια ιδέα? Σημειωτεον ότι χρησιμοποιώ σαν browser τον modzilla firefox κι εχω εγκαταστησει Ublock, adblock Και cookies autodelete.

 

Επεξ/σία από tsitsdim1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsitsdim1 είπε

χαιρετώ την παρέα και θα ήθελα τα φώτα σας.

Προκειμένου να παίξουν υπότιτλοι σε μία νεα smart Tv μετετρεψα τα αρχεία srt σε txt και άλλαξα την κωδικοποίηση απο ansi σε unicode. ως εδώ καλά. Την στιγμή όμως που μετά πήγα να κατεβάσω καινουργια srt από το  subs4series, ενώ μου φέρνει κανονικά το download δεν ανταποκρίνεται. Δεν το ανοιγει για να το σωσω οπως γινονταν πιρν κανονικά. Προσπαθώ να δω τί φταίει αλλά δεν...

Κανείς κάποια ιδέα? Σημειωτεον ότι χρησιμοποιώ σαν browser τον modzilla firefox κι εχω εγκαταστησει Ublock, adblock Και cookies autodelete.

Απενεργοποίησέ τα και ξαναδοκίμασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για την ανταπόκριση

 

  • Kormos - Αν και μέχρι  τώρα δεν είχα πρόβλημα , θα το κάνω, να δω

 

  • Micos000 - Ενδιαφέρον το τόπικ με το Win rar.  Σσχετικά με το format. Δουλεύω με laptop και ...Windows 10... Τα xp τα έχω,  αλλά δεν θα ήθελα (μιας και τρέχει εγγύηση) να μπω στην διαδικασία αλλαγής του λειτουργικού. Ίσως αργότερα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα δύο λινκ είναι στην υπογραφή μου και είναι δύο άρθρα που ανέβασα στο insomnia. Σ' ευχαριστώ που τα βρήκες ενδιαφέροντα, αλλά δεν τα επισήμανα για σένα συγκεκριμένα, απλά μπαίνουν κάτω από κάθε μήνυμα που γράφω. :) Το ίδιο θα δεις και σε άλλους συμφορουμήτες, π.χ. ο kormos έχει λινκ για το προφιλ του και αν επεξεργαστείς το προφιλ σου έχει επιλογή για να βάλεις στη δικιά σου υπογραφή ότι θέλεις (μέσα στα όρια του επιτρεπτού φυσικά).

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...