Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με πολυμηχάνημα hp 1515


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον εκτυπωτή μου, ξαφνικά όταν έβαζα να εκτυπώσω κάτι μέσω του παραθύρου διάλογου δεν έβγαζε τίποτα και ούτε είχε τίποτα στην αναμονή ξεκίνησε το έκανε στον chorme και τώρα το κάνει και σε οπερα και σε explorer  αν δώσω κανονική εκτύπωση την βγάζει κανονικά απλά θέλω μέσω το παράθυρο διάλογου για να μου βγάλει  πρόχειρη εκτύπωση ή με σελίδες εκεί δεν βγάζει τίποτα πλέον. Παρατήρησα τώρα και κάτι άλλο, έβλεπα σπιθουλες στην usb θήρα βασικά το κατάλαβα από τα ηχεία μου που έκαναν τσακ τσακ εεε λέω ας βάλω  ένα δοκιμαστικό κατσαβίδι στo καλώδιο του εκτυπωτή πριν το βάλω στην θήρα και με σβηστό τον εκτυπωτή το δοκιμαστικό ανάβει, έτσι πρέπει να είναι; επίσης αν πάω να βάλω τους οδηγούς πλέον δεν βρίσκουν τον εκτυπωτή που σημαίνει ότι άμα τους διαγράψω δεν θα τον ξανά βρουν   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μία διαγραφή την εγκατάσταση και κάνε με το cd νέα εγκατάσταση από την αρχή.Αν και πάλι έχεις πρόβλημα ενδεχομένως να έχει πρόβλημα ο εκτυπωτής.

Εγώ έχω ένα παρόμοιας φιλοσοφίας  τον 1510 παλιό και το δικό μου δεν κυκλοφορεί πλέον όπως ο δικός σου.Είχα παλιά ένα πρόβλημα έκανα νέα εγκατάσταση και λύθηκε.Γενικά δεν έχω παράπονο.Έχει βγει σκυλί ο δικός μου.Να σκεφτείς ότι γεμίζω μόνος με σύριγγα τα μελάνια τουλάχιστον δύο φορές το μήνα γιατί βγάζω πολλές φωτογραφίες και τα έχω αλλάξει μία φορά με καινούργια στα τρία περίπου χρόνια που τον έχω.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία  είναι ότι μου μασάει το πρώτο χαρτί αν έχω να εκτυπώσω 10-15 ώρες.Μάλλον δεν δίνει εντολή να ξεκινήσει το ένα ροδάκι.Βρήκα ένα κόλπο του δίνω εντολή για εκτύπωση την πρώτη φορά χωρίς χαρτί στη θέση και τη δεύτερη δουλεύει μια χαρά χωρίς να το μασάει.:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/4/2018 στις 6:44 ΠΜ, papoys1 είπε

Κάνε μία διαγραφή την εγκατάσταση και κάνε με το cd νέα εγκατάσταση από την αρχή.Αν και πάλι έχεις πρόβλημα ενδεχομένως να έχει πρόβλημα ο εκτυπωτής.

Εγώ έχω ένα παρόμοιας φιλοσοφίας  τον 1510 παλιό και το δικό μου δεν κυκλοφορεί πλέον όπως ο δικός σου.Είχα παλιά ένα πρόβλημα έκανα νέα εγκατάσταση και λύθηκε.Γενικά δεν έχω παράπονο.Έχει βγει σκυλί ο δικός μου.Να σκεφτείς ότι γεμίζω μόνος με σύριγγα τα μελάνια τουλάχιστον δύο φορές το μήνα γιατί βγάζω πολλές φωτογραφίες και τα έχω αλλάξει μία φορά με καινούργια στα τρία περίπου χρόνια που τον έχω.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία  είναι ότι μου μασάει το πρώτο χαρτί αν έχω να εκτυπώσω 10-15 ώρες.Μάλλον δεν δίνει εντολή να ξεκινήσει το ένα ροδάκι.Βρήκα ένα κόλπο του δίνω εντολή για εκτύπωση την πρώτη φορά χωρίς χαρτί στη θέση και τη δεύτερη δουλεύει μια χαρά χωρίς να το μασάει.:D 

Δεν ξέρω τι φταίει ξανά έκανα εγκατάσταση τους οδηγούς, ξανά πέρασα και τον όπερα απο την αρχή πάλι το ίδιο, εκεί που δίνεις τις σελίδες δεν δίνει εκτύπωση μετά, φωτογραφία πως βγάζει εσένα; γιατί εμένα μου είχανε πει οτι εκτυπώνει άλλα εφηνει περιθώριο αρκετά αρα δεν την υποστηρίζει και πολύ  την φωτογραφία (με το photo print) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Δεν ξέρω τι φταίει ξανά έκανα εγκατάσταση τους οδηγούς, ξανά πέρασα και τον όπερα απο την αρχή πάλι το ίδιο, εκεί που δίνεις τις σελίδες δεν δίνει εκτύπωση μετά, φωτογραφία πως βγάζει εσένα; γιατί εμένα μου είχανε πει οτι εκτυπώνει άλλα εφηνει περιθώριο αρκετά αρα δεν την υποστηρίζει και πολύ  την φωτογραφία (με το photo print) 

Εμένα δεν έχει πρόβλημα μια χαρά βγάζει από το παράθυρο διαλόγου τόσο ασπρόμαυρα όσο και φωτογραφίες.Και πολύ καλές μάλιστα αν αναλογιστείς ότι τα δοχεία τα γεμίζω μόνος με χύμα μελάνι που έχω αγοράσει με 1,50 ευρώ τα 500 ml.:D

Μήπως έχεις τα windows 10 με τα οποία δεν συνεργάζονται καλά;;;;

Φωτογραφίες εγώ προτιμώ να τις βγάζω με το photoScape το οποίο έχει πολλές ρυθμίσεις.Έχω το ελεύθερο χωρίς συνδρομή.Είναι πολύ καλό για φωτογραφίες.Κατέβασέ το έχει και Ελληνικό μενού και μπορεί να σου λύσει τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εμένα δεν έχει πρόβλημα μια χαρά βγάζει από το παράθυρο διαλόγου τόσο ασπρόμαυρα όσο και φωτογραφίες.Και πολύ καλές μάλιστα αν αναλογιστείς ότι τα δοχεία τα γεμίζω μόνος με χύμα μελάνι που έχω αγοράσει με 1,50 ευρώ τα 500 ml.:D

Μήπως έχεις τα windows 10 με τα οποία δεν συνεργάζονται καλά;;;;

Φωτογραφίες εγώ προτιμώ να τις βγάζω με το photoScape το οποίο έχει πολλές ρυθμίσεις.Έχω το ελεύθερο χωρίς συνδρομή.Είναι πολύ καλό για φωτογραφίες.Κατέβασέ το έχει και Ελληνικό μενού και μπορεί να σου λύσει τα χέρια.

τα 7 εχω απλα αυτο με τις σελιδες αρχισε σιγα σιγα να το κανει, πρωτα δεν εκτυπωνε απο τον chrome μετα σταματησε και απο τον opera τωρα μονο ο mozilla εμεινε απο εκει ευτηχως ακομα βγαζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, panos0100 είπε

τα 7 εχω απλα αυτο με τις σελιδες αρχισε σιγα σιγα να το κανει, πρωτα δεν εκτυπωνε απο τον chrome μετα σταματησε και απο τον opera τωρα μονο ο mozilla εμεινε απο εκει ευτηχως ακομα βγαζει 

Δυστυχώς τώρα τα φτιάχνουν να έχουν ένα όριο ζωής 2 χρόνια που είναι η εγγύηση και από κει και πέρα ότι σου κάτσει.Αν είσαι τυχερός μπορεί να πάει και 5 χρόνια αν όχι σε σε 2-3 μήνες μετά τη λήξη της εγγύησης αρχίζει τα παιχνίδια.

Για αυτό το λόγο εγώ παίρνω πάντα από προσφορά με τιμή 30-40 οπότε αν χαλάσει στην ανακύκλωση και καινούργιο.Τα λεφτά εμένα μου τα έχει βγάλει άπειρες φορές αν σκεφτείς ότι γεμίζω τα μελάνια μόνος με σύριγγα τουλάχιστον 2 φορές το μήνα επειδή βγάζω πολλές φωτογραφίες με μηδενικό κόστος (μόνο του χαρτιού).Το μόνο που ψάχνω από πριν και κάνω έρευνα είναι να δέχεται χωρίς πρόβλημα αναγεμισμένα μελάνια γιατί εγώ 50άευρα για δύο μελάνια  xl όταν για τον εκτυπωτή τους έδωσα 39 ευρώ δεν τους τα δίνω.

Αν εκτυπώνεις πολλές φωτογραφίες δοκίμασε το πρόγραμμα που σου είπα παραπάνω.Πολύ καλό και κυρίως τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιά γέμιζα μελάνια άλλα τώρα αυτά τα αυθεντικά είναι φτηνά, 18Ε και τα 2 βγαίνουν και δεν αδειάζουν και γρήγορα, ποιο παλιά που είχα lexmark και canon αυτοί είχανε ακριβά μελάνια άλλα δυστυχώς και οι 2 κάηκαν με τον hp είμαι πολύ ευχαριστημενος, άλλα γιατι κανει αυτά τα νερά τώρα δεν ξέρω, για φωτογραφία πάω και σε φωτογραφιο αν είναι, άλλα μου τι δινει που με λενε για μια φωτογραφια ελα σε 30 λεπτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Συγνώμη για την νεκρανάσταση της νήματος, αλλά να ρωτήσω. Έχω τον 1515 και αν μείνει καιρό σβηστός και βάλω μπρος το μηχάνημα, πάντα κάνουν τα γρανάζια μέσα δυνατό θόρυβο σαν να βρίσκει κάπου. Συμβαίνει μόνο σε εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2018 στις 9:06 ΠΜ, dimitris85 είπε

Συγνώμη για την νεκρανάσταση της νήματος, αλλά να ρωτήσω. Έχω τον 1515 και αν μείνει καιρό σβηστός και βάλω μπρος το μηχάνημα, πάντα κάνουν τα γρανάζια μέσα δυνατό θόρυβο σαν να βρίσκει κάπου. Συμβαίνει μόνο σε εμένα;

Δυστηχως φιλε μου ο εκτυπωτης δεν βγηκε καθολου καλος, εμενα εχει το προβλημα με τις σελιδες παω να δωσω εκτυπωση και δεν κανει τιποτα αλλαξα τους οδηγους, αλλαξα το καλωδιο τα ιδια παλι, πολλα προβλημματα εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...