Προς το περιεχόμενο

Μάσημα χαρτιού


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταία πολλές φορές και λόγω παλαιότητας - φυσιολογικής φθοράς μου μάσαγε το χαρτί στην εκτύπωση και το τραβούσα να το βγάλω  με όποιες άλλες συνέπειες για τον εκτυπωτή από τη βίαιη αυτή κίνηση γιατί μετά από αυτό ακούω τα κρακ κρουκ που κάνει μέχρι να επανέλθει και πάντα λέω ότι δεν πρόκειται να ξανατυπώσει.:D

Παρατήρησα ότι αυτό μου το έκανε στην πρώτη και ύστερα από  πολλές ώρες εκτύπωση.Μετά λειτουργούσε κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα όσες σελίδες και αν εκτύπωνα.Έτσι και εγώ όταν έχω να εκτυπώσω ώρες την πρώτη φορά  πατάω μία τυχαία εκτύπωση, χωρίς χαρτί στη θέση, ο εκτυπωτής κάνει τη διαδικασία χωρίς να εκτυπώσει λόγω έλλειψης χαρτιού,ακυρώνω την εκτύπωση και αμέσως κάνω αυτή που θέλω βάζοντας χαρτί στη θήκη χωρίς να έχω πρόβλημα.Πιθανώς κάποιο ροδάκι προώθησης του χαρτιού δεν ενεργοποιείται στην πρώτη εκτύπωση ενώ μετά λειτουργεί κανονικά.Θα μου πείτε πατέντες;;;Δε βαριέσαι όσο μπορώ θα το τραβήξω να κερδίσω χρόνο για την αντικατάστασή του.

Καθάρισα με οινόπνευμα και μπατονέτες τα ροδάκια , όπως είδα σε βιντεάκια στο youtube αλλά το πρόβλημα δεν βελτιώθηκε οπότε κάνω πάντα την παραπάνω διαδικασία.

Το γράφω μήπως κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και βοηθηθεί..

Επεξ/σία από papoys1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/4/2018 στις 3:30 ΜΜ, sokelas είπε

δοκιμασες μηπως φταιει το χαρτι σου να παρεις αλλη μαρκα?

κορυφαιο στα 80 gr για μενα ειναι το navigator

Αυτό που λες δεν το είχα λάβει υπόψιν.Πάντως τελευταία παίρνω καλό χαρτί και όχι από τα  τελείως φτηνιάρικα και δεν έχω προβλήματα μασήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Hp να υποθέσουμε?

Μόνο οι canon δεν μασάνε...

Αλλά τα ηλεκτρονικά τους καιγονται στην 3ετια, έχουν τσιπακι αυτοκαταστροφής, καρατσεκαρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...