Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. 

Περασα και εγω το Update με επιτυχια.

 

Screen%20Shot%202017-01-25%20at%2016.39.

 

Εχω ενα θεματακι.

Για την  Νvidia χρησιμοποιουσα τους OS X Default Graphics Driver, και μετα το Update μου λεει:

NVIDIA Web Driver: 367.15.10.25f01 (Not compatible).

Eσβησα τους παλιους, τωρα θα περιμενω drivers για την νεα Sierra 10.12.3 εκδοση συμφωνα με τον αριθμο τις εκδοσης απο εδω: http://www.macvidcards.com/drivers.html η υπαρχουν καπου αλλου;

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην βασανιζόσαστε καλυτερα περιμένετε ακομα μια μερα να βγαλει η nVidia την καινούρια version.

Αλλιώς πρώτα πρέπει να κάνεις patch στο 16D και μετά κάνεις το update κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, ευχαριστουμε πολυ. Εγω τους εβαλα και αυτη τη φορα δεν μου καθυστερει στην εκκινηση ο clover.  :)

Ειναι ευκολο να στειλεις και τη σελιδα που τους κατεβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους κατεβάζω από κάπου ιδιαίτερα

απο την σελίδα της nVidia τους κατεβάζω βάζοντας quadro και λειτουργικό την version του osX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και τους Cuda 8.0.63 για όσους δεν τους βγάζει αυτόματα.

http://us.download.nvidia.com/Mac/cuda_8_0/cudadriver_8.0.63_macos.dmg

 

Ελα να φυγω απ την απορια! Τι ειναι οι Cuda, σε τι βοηθανε. Διαβασα διαφορα αλλα δεν με καλυψαν, δεν πολυ καταλαβα.

Μπορουμε να εχουμε και Web Nvidia και Cuda;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να στήσω ένα hackintosh τι υλικά μου προτείνεται να χρησιμοποιήσω θέλω τα καλύτερα όσο γίνεται να μην ξεπερνάνε τα 1000€ και θέλω τα καλύτερα για να μην έχω ποτέ errors και κρασαριαματα ! Τα φώτα σας μάγκες ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να στήσω ένα hackintosh τι υλικά μου προτείνεται να χρησιμοποιήσω θέλω τα καλύτερα όσο γίνεται να μην ξεπερνάνε τα 1000€ και θέλω τα καλύτερα για να μην έχω ποτέ errors και κρασαριαματα ! Τα φώτα σας μάγκες ευχαριστώ πολύ

Εγω εχω τα παρακατω και δουλευει αριστα(εκτος απο το wifi/bt που εχει η μητρικη αλλα και αυτο φτιαχνεται αλλαζοντας την καρτα που εχει)

Asus z170i pro gaming

i7 6700k

16 gb ram

msi gtx 960 gaming 4g

ssd Samsung SM961 128GB

 

Δες εδω τι ειναι συμβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα να φυγω απ την απορια! Τι ειναι οι Cuda, σε τι βοηθανε. Διαβασα διαφορα αλλα δεν με καλυψαν, δεν πολυ καταλαβα.

Μπορουμε να εχουμε και Web Nvidia και Cuda;

Πολύ συνοπτικά και απλουστευμένα, είναι ένα API παράλληλου προγραμματισμού (της Nvidia) που δίνει τη δυνατότητα να αναθέσεις διαδικασίες που απαιτούν μεγάλη υπολογιστική ισχύ στα πολλαπλά processing cores που διαθέτει η κάρτα γραφικών σου (αντί του περιορισμένου αριθμού processing cores του CPU σου), επιτυγχάνοντας με αυτόν τον τρόπο σημαντική επιτάχυνση στην ολοκλήρωση της διαδικασίας (ή διαφορετικά αύξηση του computing performance).

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...