Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Κυριακο εννοεις οτι ασχετος αν ο Driver Manager τις Nvidia διχνει ως επιλεγμενο οδηγο τον ''Default Graphics Drivers'' οτι μπορει να τρεχω τον ''NVIDIA Web Driver'' απ την στιγμη που ρυθμισα το Boot Args απ το Options του μενου Clover σε:

Boot Args:dart=0 nvda_drv=1;

Eπισεις πηγα και τικαρισα το nvda_drv=1 και μεσα απ το clover στην καρτελα Boot/Arguments, οπως διχνει η δευτερη εικονα (δεν ξερω αν χρειαζοταν αυτο.)

 

20161214_142951_zpsh015vxnn.jpg

 

Screen%20Shot%202016-12-14%20at%203.06.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

GA Z170x ultra gaming

 

Προσπαθω να κανω update bios απο f20e στην τελευταια f20.

Χρησιμοποιω το ιδιο φλασακι που εκανα και πιο παλια update.

 

Μου βγαζει 2 επιλογες με 2 εικονιδια που δεν εχω ξαναδει και λενε fast και intact.

Οποιο και να διαλεξω μου γραφει οτι δεν μπορει να κανει update

 

Δοκιμασα σε ολες τις usb θυρες, αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ποιο θεωρείται το πλέον συμβατό laptop που να παίρνει μέχρι και το τελευταίο Mac OS; Ξέρω ότι πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να αλλαχτεί η WiFi κάρτα σε σχεδόν όλα τα μοντέλα. Πέρα από αυτό με ενδιαφέρουν οπωσδήποτε τα gestures στο touchpad. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη από τις καλύτερες επιλογές και κοντά σε MacBook Pro θεωρώ ότι είναι το Dell xps 15' 9530 καθώς και τα hp folio 1040 14' g1 και g2. Άριστες κατασκευές. Μόνο που υπάρχουν φθηνά σε μεταχειρισμένα μόνο από Αμερική, και τώρα με το δολάριο γ@μηθηκε...

Όλα θέλουν αλλαγή κάρτας wi-fi

Για το trackpad δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια αλλά με ένα καλό ψάξιμο στο tonymac σίγουρα θα βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν επιλεγω ''Web Drivers'' τους κανει install, ζηταει Restart αλλα βλεπω στο ''NVIDIA Driver Manager'' οτι χρησιμοποιει παλι τους Default Graphics Drivers, και αν παω διπλα στην καρτελα ''Updates'' βλεπω να γραφει:

NVIDIA Web Driver: 367.15.10.25f01 (Up to date)

Τελικα αν επιλεξω απ το: Clover/System Parameter το ''NvidiaWeb'' βλεπω μετα στο Nvidia Driver Manager να εχει ως επιλογη τους Nvidia Web Driver ως τρεχον Drivers.

Oμως με τους Nvidia Web Drivers εχει πολυ αργο boot o clover και αναγκαζομαι να χρησημοποιω τους 

Default Graphics Drivers.

 

Screen%20Shot%202016-12-19%20at%209.09.0

 

Screen%20Shot%202016-12-19%20at%209.09.3

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα niresh mavericks 10.9 αλλα κανω boot μονο απο το USB και εχω κάποια προβλήματα μονο με bootflags .......-x -v -f GraphicsEnabler=No μπαίνει κανονικά και δεν εχω ήχο και στις ραμ εμφανίζει 8 gb αλλα 800mhz ενώ εμενα ειναι 1600mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.Εχω ενα desktop στην αποθηκη Lenovo H30-00 με specs:

Intel Pentium Quad Core 2.41GHz

Μητρικη Lenovo

4gb DDR3

HDD:1Tb

GPU:Nvidia GT 720

Σηκωνει hackintosh?Υποψην την ραμ μπορω να την ανεβασω στα 8gb για να τρεχει πιο ομαλα και αν χρειαστει εναν SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω ενα desktop στην αποθηκη Lenovo H30-00 με specs:

Intel Pentium Quad Core 2.41GHz

Μητρικη Lenovo

4gb DDR3

HDD:1Tb

GPU:Nvidia GT 720

Σηκωνει hackintosh?Υποψην την ραμ μπορω να την ανεβασω στα 8gb για να τρεχει πιο ομαλα και αν χρειαστει εναν SSD.

 

θεωρητικά σηκώνει αλλά εξαρτάται καθαρά από τη μητρική και το τι τσιπάκια έχει πάνω. Δυστυχώς το "Μητρική: Lenovo" δε βοηθάει πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...