Προς το περιεχόμενο

YouTube: Πιο εύκολο το livestream μέσω webcam


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το YouTube κάνει τώρα ευκολότερo τo livestream από PC, με ένα ιδιαίτερα πρακτικό update στο οποίο προχώρησε στο site του.

Έτσι, αντί να επιστρατεύσει ο χρήστης ένα ξεχωριστό encoder, το μόνο χρειάζεται πλέον είναι το Chrome και μία webcam. Έτσι, αφότου επισκεφθεί το youtube.com/webcam (ή α κλικάρει κουμπί «Go live») θα είναι έτοιμος για livestreaming σε λίγα μόλις δευτερόλεπτα.

Η εταιρεία ευελπιστεί ότι τώρα οι vloggers θα μεταδίδουν και live μαζί με το ανέβασμα videos. Το YouTube, επίσης, δηλώνει ότι σύντομα η λειτουργία θα είναι συμβατή με άλλους browser, ενώ επίσης θα προσθέσει υποστήριξη για livestreaming απευθείας από την εφαρμογή της κάμερας του τηλεφώνου - αυτή η δυνατότητα αναμένεται να δοθεί σε επιλεγμένα μοντέλα των Asus, LG, Motorola, Nokia και Samsung.

Η δυνατότητα για livestreaming θα είναι διαθέσιμη παγκοσμίως, αλλά πρώτα χρειάζεται η ταυτοποίηση του χρήστη μέσω του τηλεφωνικού του αριθμού ενώ η πρόσβαση θα δίνεται σε διάστημα 24 ωρών. Ύστερα από αυτό, ο χρήστης θα λαμβάνει ένα link το οποίο θα μπορεί να το μοιραστεί με όσους τον ακολουθούν, ώστε να μπορούν να παρακολουθούν τις εκπομπές του οποιαδήποτε ώρα.


The Next Web


Δείτε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Aja είπε

Μετα το live ομως βαλτε και καμια μαυρη ταινια πανω απο την καμερα καλου κακου

offtopic : Το εχω κάνει χρόνια, ετσι κι αλλιως. Προσφατα αρχισα να βάζω και σαν τα παρακάτω σε laptops φίλων

https://www.zapals.com/webcam-cover-for-smartphones-laptop-tablet-macbook-3pcs.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, isay είπε

offtopic : Το εχω κάνει χρόνια, ετσι κι αλλιως. Προσφατα αρχισα να βάζω και σαν τα παρακάτω σε laptops φίλων

https://www.zapals.com/webcam-cover-for-smartphones-laptop-tablet-macbook-3pcs.html

Nice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Το YouTube, επίσης, δηλώνει ότι σύντομα η λειτουργία θα είναι συμβατή με άλλους browser, ενώ επίσης θα προσθέσει υποστήριξη για livestreaming από την κάμερα του τηλεφώνου - αυτή η δυνατότητα αναμένεται να δοθεί σε επιλεγμένα μοντέλα των Asus, LG, Motorola, Nokia και Samsung.

Και γιατί την έχω αυτή τη δυνατότητα από πολύ παλιότερα? Από ότι θυμάμαι από το galaxy s6 και μετά όλα τα κινητά με marshmallow και πάνω έτσι ήταν το youtube... φυσικά και στο oneplus 3t/5 και το 5Τ που έχω τώρα κάνω κανονικά livestream... τι ακριβώς λέει εδώ ο ποιητής?

2 ώρες πριν, Aja είπε

Μετα το live ομως βαλτε και καμια μαυρη ταινια πανω απο την καμερα καλου κακου

 

1 ώρα πριν, isay είπε

offtopic : Το εχω κάνει χρόνια, ετσι κι αλλιως. Προσφατα αρχισα να βάζω και σαν τα παρακάτω σε laptops φίλων

https://www.zapals.com/webcam-cover-for-smartphones-laptop-tablet-macbook-3pcs.html

 

1 ώρα πριν, Aja είπε

Nice

Δεν χρειάζεται η μαύρη ταινία. Όλες οι κάμερες ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ για να περάσουν FCC έχουν και ένα ledάκι που ανάβει κάθε φορά που παίρνει ρεύμα (και ξεκινά η λειτουργία της) ενεργοποιώντας την ο οδηγός υλικού από την εκάστοτε εφαρμογή. Αν είναι τυφλός κάποιος τότε όντως χρειάζεται ταινία για να είναι σίγουρος. Αλλά αν είναι τυφλός θα μου πεις θα είχε και υπολογιστή με κάμερα?!

Εδώ μου θυμίζει μια περίπτωση που είχα δει παλιότερα και που την είχε δείξει και σοβαρό κανάλι στην τηλεόραση (εγώ δεν παρακολουθώ ποτέ τηλεόραση από το 1985 τουλάχιστον ειδήσεις και από το 2000 και μετά ούτε και ταινίες φυσικά) όπου έλεγαν ότι υπάρχει κίνδυνος να μας παρακολουθούν ακόμη και όταν ο υπολογιστής δεν είναι στην πρίζα! :D :D :D και κλάμα η κυρία! sparta-lol.gif

Επεξ/σία από nectons
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nectons είπε

Δεν χρειάζεται η μαύρη ταινία. Όλες οι κάμερες ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ για να περάσουν FCC έχουν και ένα ledάκι που ανάβει κάθε φορά που παίρνει ρεύμα (και ξεκινά η λειτουργία της) ενεργοποιώντας την ο οδηγός υλικού από την εκάστοτε εφαρμογή. Αν είναι τυφλός κάποιος τότε όντως χρειάζεται ταινία για να είναι σίγουρος. Αλλά αν είναι τυφλός θα μου πεις θα είχε και υπολογιστή με κάμερα?!

Εδώ μου θυμίζει μια περίπτωση που είχα δει παλιότερα και που την είχε δείξει και σοβαρό κανάλι στην τηλεόραση (εγώ δεν παρακολουθώ ποτέ τηλεόραση από το 1985 τουλάχιστον ειδήσεις και από το 2000 και μετά ούτε και ταινίες φυσικά) όπου έλεγαν ότι υπάρχει κίνδυνος να μας παρακολουθούν ακόμη και όταν ο υπολογιστής δεν είναι στην πρίζα! :D :D :D και κλάμα η κυρία!

Υπαρχουν τροποι ωστε να μην αναβει το λαμπακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Noreak είπε

Υπαρχουν τροποι ωστε να μην αναβει το λαμπακι...

Έλα.. για πες μου έναν να μάθω και εγώ...

4 λεπτά πριν, nectons είπε
5 λεπτά πριν, Noreak είπε

Υπαρχουν τροποι ωστε να μην αναβει το λαμπακι...

Έλα.. για πες μου έναν να μάθω και εγώ...

Μην ψάχνεις στο google... εκτός από κάποιες κινέζικες μάρκες που πέρασαν το fcc κατά "τύχη" ΔΕΝ υπάρχει τρόπος. Εκτός από hardware mod που πρέπει να έχεις πρόσβαση στο hardware έμμεσα για να το κάνεις hardwire να μην ανάβει. Και κάποια flows που είχαν κάποιες logitech παλιά μοντέλα όπου είχε γίνει και ντόρος και το διόρθωσαν με software όπου μπορούσες με ΠΑΛΙ modified την registry να πειράξεις κάποια κλειδιά. Πράγμα αδύνατον την σήμερον ημέρα.

Και όλα αυτά σε κάμερες usb εξωτερικές και όταν γυρίσουμε πίσω τον χρόνο στο 2002 και λίγο ποιο μετά. Γιατί σήμερα ακόμη και ο χειρότερος Κινέζος πλέον τηρεί το πρωτόκολλο. Στα λάπτοπ και μάλιστα στα επώνυμα είναι απλά αδύνατον αν δεν λύσεις την οθόνη και πειράξεις όλο το σύστημα τροφοδοσίας για να το κάνεις. Σε προϊόντα Apple ούτε αυτό ήταν εφικτό λόγο του ότι το ρεύμα πέρναγε άμεσα από το τροφοδοτικό στην μπαταρία και μέσω της μητρικής... Οπότε. ΑΤΟΠΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nectons είπε

 

Δεν χρειάζεται η μαύρη ταινία. Όλες οι κάμερες ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ για να περάσουν FCC έχουν και ένα ledάκι που ανάβει κάθε φορά που παίρνει ρεύμα (και ξεκινά η λειτουργία της) ενεργοποιώντας την ο οδηγός υλικού από την εκάστοτε εφαρμογή. Αν είναι τυφλός κάποιος τότε όντως χρειάζεται ταινία για να είναι σίγουρος. Αλλά αν είναι τυφλός θα μου πεις θα είχε και υπολογιστή με κάμερα?!

 

Offotpic με το θεμα συζητησης, ontopic σαν απαντηση.

Το led δεν ειναι απλή παράλληλη συνδεση με την κάμερα, ωστε οταν τροφοδοτείται με την κάμερα, αλλά πάνω σε ένα κύκλωμα που ειναι software controled. Επειδη δεν μπορώ/θέλω/γίνεται να ελέγχω συνέχεια αν η κάμερα ειναι ανοιχτή (με ή χωρίς το led) ή αν εχει αναψει χωρίς την πάρω χαμπάρι, προτιμώ την ψυχική μου ηρεμία και την καλύπτω. Είναι σαν στο σπιτι μου που εχω κουρτίνες στην κρεβατοκάμαρα. Απο το να κοιτώ συνεχεια αν κάποιος μπανίζει απο απέναντι, βαζω μια κουρτίνα και καθαρισα και οταν θελω εγω να εχω την κουρτίνα ανοιχτη.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nectons είπε

Έλα.. για πες μου έναν να μάθω και εγώ...

Μην ψάχνεις στο google... εκτός από κάποιες κινέζικες μάρκες που πέρασαν το fcc κατά "τύχη" ΔΕΝ υπάρχει τρόπος. Εκτός από hardware mod που πρέπει να έχεις πρόσβαση στο hardware έμμεσα για να το κάνεις hardwire να μην ανάβει. Και κάποια flows που είχαν κάποιες logitech παλιά μοντέλα όπου είχε γίνει και ντόρος και το διόρθωσαν με software όπου μπορούσες με ΠΑΛΙ modified την registry να πειράξεις κάποια κλειδιά. Πράγμα αδύνατον την σήμερον ημέρα.

Και όλα αυτά σε κάμερες usb εξωτερικές και όταν γυρίσουμε πίσω τον χρόνο στο 2002 και λίγο ποιο μετά. Γιατί σήμερα ακόμη και ο χειρότερος Κινέζος πλέον τηρεί το πρωτόκολλο. Στα λάπτοπ και μάλιστα στα επώνυμα είναι απλά αδύνατον αν δεν λύσεις την οθόνη και πειράξεις όλο το σύστημα τροφοδοσίας για να το κάνεις. Σε προϊόντα Apple ούτε αυτό ήταν εφικτό λόγο του ότι το ρεύμα πέρναγε άμεσα από το τροφοδοτικό στην μπαταρία και μέσω της μητρικής... Οπότε. ΑΤΟΠΟ.

Ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nectons είπε

Έλα.. για πες μου έναν να μάθω και εγώ...

Μην ψάχνεις στο google... εκτός από κάποιες κινέζικες μάρκες που πέρασαν το fcc κατά "τύχη" ΔΕΝ υπάρχει τρόπος. Εκτός από hardware mod που πρέπει να έχεις πρόσβαση στο hardware έμμεσα για να το κάνεις hardwire να μην ανάβει. Και κάποια flows που είχαν κάποιες logitech παλιά μοντέλα όπου είχε γίνει και ντόρος και το διόρθωσαν με software όπου μπορούσες με ΠΑΛΙ modified την registry να πειράξεις κάποια κλειδιά. Πράγμα αδύνατον την σήμερον ημέρα.

Και όλα αυτά σε κάμερες usb εξωτερικές και όταν γυρίσουμε πίσω τον χρόνο στο 2002 και λίγο ποιο μετά. Γιατί σήμερα ακόμη και ο χειρότερος Κινέζος πλέον τηρεί το πρωτόκολλο. Στα λάπτοπ και μάλιστα στα επώνυμα είναι απλά αδύνατον αν δεν λύσεις την οθόνη και πειράξεις όλο το σύστημα τροφοδοσίας για να το κάνεις. Σε προϊόντα Apple ούτε αυτό ήταν εφικτό λόγο του ότι το ρεύμα πέρναγε άμεσα από το τροφοδοτικό στην μπαταρία και μέσω της μητρικής... Οπότε. ΑΤΟΠΟ.

Θα σου παραθέσω ενα παλιό βιντεο 5ετίας για laptop DELL (αρα οχι κινεζιά) με λειτουργικό windows. ΔΕΝ λεω οτι γινεται "στα πάντα όλα" αλλά είμαι της λογικής "Φύλαγε τα ρουχα σου, να'χεις τα μισα"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, isay είπε

Offotpic με το θεμα συζητησης, ontopic σαν απαντηση.

Το led δεν ειναι απλή παράλληλη συνδεση με την κάμερα, ωστε οταν τροφοδοτείται με την κάμερα, αλλά πάνω σε ένα κύκλωμα που ειναι software controled. Επειδη δεν μπορώ/θέλω/γίνεται να ελέγχω συνέχεια αν η κάμερα ειναι ανοιχτή (με ή χωρίς το led) ή αν εχει αναψει χωρίς την πάρω χαμπάρι, προτιμώ την ψυχική μου ηρεμία και την καλύπτω. Είναι σαν στο σπιτι μου που εχω κουρτίνες στην κρεβατοκάμαρα. Απο το να κοιτώ συνεχεια αν κάποιος μπανίζει απο απέναντι, βαζω μια κουρτίνα και καθαρισα και οταν θελω εγω να εχω την κουρτίνα ανοιχτη.

Άλλο placebo και ψυχική ηρεμία και άλλο πραγματικότητα καθημερινότητα. Έτσι συμφωνώ. Υπάρχει και software που τρέχει στο background και που αναβοσβήνει κάτω στην μπάρα εργασίας κάθε φορά που χρησιμοποιείται η κάμερα πάντως για αυτούς που έχουν μεγάλη δυσπιστία. Εγώ προσωπικά μου φαίνεται αστείο κάθε φορά που βλέπω λάπτοπ με μαύρη ταινία πάνω στην κάμερα. 

Η κουρτίνα εντωμεταξύ στην κρεβατοκάμαρα μπορούμε κάλλιστα να την παρομοιάσουμε με το led της κάμερας μιας και το ανέφερες. Φαντάσου να έβλεπες σε μια κρεβατοκάμαρα να έχουν ντύσει τα παράθυρα με μαύρη ταινία! Δεν θα αισθανόσουν περίεργα? sparta-lol.gif

5 λεπτά πριν, isay είπε

Θα σου παραθέσω ενα παλιό βιντεο 5ετίας για laptop DELL (αρα οχι κινεζιά) με λειτουργικό windows. ΔΕΝ λεω οτι γινεται "στα πάντα όλα" αλλά είμαι της λογικής "Φύλαγε τα ρουχα σου, να'χεις τα μισα"

Τι ακριβώς δείχνει αυτό το βίντεο? Ακριβώς και χειρότερα από αυτά που έγραψα εγώ? Αδερφέ δεν είναι παράδειγμα αυτό. Υπάρχει ΠΟΛΥ ποιο απλός τρόπος σου λέω ξανά για να μην ανάβει το λεντάκι της κάμερας. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις για μοντιφαρισμένα dll για να το κάνεις. Το θέμα είναι και που δεν καταλαβαίνει κανείς σας ότι δίχως φυσική ΠΡΟΣΒΑΣΗ με δικαιώματα διαχειριστή και γνώσεις προγραμματισμού απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Οπότε το "φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά" εγώ εδώ θα κάνω μια μικρή παραμετροποίηση και θα σου πω φύλαγε το λάπτοπ σου για να μην φοβάσαι μπας και κάνουν μπανιστήρι από την κάμερα. 

Έλεος.. για ποιο λόγο επιμένετε ότι ο γάιδαρος πετάει ποτέ μου δεν το κατάλαβα... 

ΚΑΙ ΟΧΙ... όταν το πισί δεν είναι στην πρίζα ούτε κανείς μπορεί να μας δει ούτε και να μας ακούσει!... και τι έκανε ο άλλος ο αθεόφοβος που του το είπα? Πήγε και έβγαλε και το καλώδιο του μόντεμ από πίσω για να είναι σίγουρος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sparta-lol.gif (πολύ μαρέσει το ιμότικον τούτο :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε nectons, έλεος. Επιμένεις σε κάτι διαφορετικό με λάθος προσεγγιση.

Δε μιλάμε για hardware mod αλλά για software hack. Δε μιλάμε για φυσική προσβαση αλλά για software προσβαση που εκεί τα πράγματα ειναι πολύ θολά.

Είσαι εσύ απολυτα σίγουρος οτι (ανεξάρτητα κατασκευαστή) ΟΛΕΣ οι καμερες που βγήκαν, βγαίνουν ή θα βγουν έρχονται απο τη μάνα τους με παραλληλη τροφοδοσία κάμερας και led, ώστε αν δουλευει το ένα να αναβει και το αλλο; Είμαι απολυτα σιγουρος οτι οχι. Αρα λοιπον ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάμε και το software κομμάτι που εκεί λόγω της τεράστιας πληθώρας συνδυασμών και καταστάσεων ναι ειναι αρκετά πιθανό (δε λεω πολύ γιατί ειναι υπερβολικό) να παιζει πατέντα κατά περιπτωση.

Επειδή λοιπον εγω (ο Χ, ο Υ, ο Ζ) δε γουστάρουμε τέτοια ρίσκα, προτιμάμε να φυσαμε το γιαουρτι για να μην καουμε ουτε απο τον χυλό, ουτε απο το γιαούρτι. Ταινιούλα ή αυτοκολλητο και εχουμε τον απολυτο ελεγχο και κανενα αγχος.

Δεν με αφορά ο δικός σου τρόπος σκέψης, αλλά για μενα η ιδιωτικότητα ΜΟΥ ειναι κάτι πολύ σημαντικό. Δεν εχει καμία σημασία αν κάθομαι μπροστα στο laptop με γραβάτα ή το σώβρακο, αν ξύνω τη μύτη μου ή αν πίνω καφε, αν πηδώ την καλή μου ή αν την κάνω λάστιχο, αξία εχει η ιδιωτικότητα μου και εφόσον ο υπολογιστης είναι ανοιχτός, ΕΓΩ θα ορίζω τι θα μπορει να βλέπει και αν δεν μπορώ/θελω/γίνεται με software, θα το κάνω με τον παλιο πατροπαράδοτο τρόπο της ταίνιας. Δεν εχει σημασία αν χαίρομαι ή ντρεπομαι να δουνε το λιλι μου ή πως ξύνω το αυτί μου, σημασία εχει ο ελεγχος αυτης της εκθεσης.

Επισης σταμάτα να κολλάς στη παρουσα συζητηση το παραδειγμα της αλλης με το ρευμα και την παρακολουθηση. Εδω ειμαστα μαζεμένοι (και εσύ και εγω και ολοι μας) ανθρωποι της τεχνολογίας και με τετοια παραδείγματα γελάμε ολοι μας, οποτε αν το βάζεις στην κουβέντα, απλα ρίχνεις το επιπεδο.

Τέλος να σου υπενθυμίσω οτι στο χώρο της τεχνολογίας, εχουμε άπειρα παραδειγματα που πρώτα γίνεται κάποια χακεριά και μετά τρεχουμε να την κλείσουμε. Ε λοιπον εγω προτιμώ να αποφευγω να ειμαι ευκολο θυμα στις χακεριές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nectons είπε

Έλα.. για πες μου έναν να μάθω και εγώ...

Μην ψάχνεις στο google... εκτός από κάποιες κινέζικες μάρκες που πέρασαν το fcc κατά "τύχη" ΔΕΝ υπάρχει τρόπος. Εκτός από hardware mod που πρέπει να έχεις πρόσβαση στο hardware έμμεσα για να το κάνεις hardwire να μην ανάβει. Και κάποια flows που είχαν κάποιες logitech παλιά μοντέλα όπου είχε γίνει και ντόρος και το διόρθωσαν με software όπου μπορούσες με ΠΑΛΙ modified την registry να πειράξεις κάποια κλειδιά. Πράγμα αδύνατον την σήμερον ημέρα.

Και όλα αυτά σε κάμερες usb εξωτερικές και όταν γυρίσουμε πίσω τον χρόνο στο 2002 και λίγο ποιο μετά. Γιατί σήμερα ακόμη και ο χειρότερος Κινέζος πλέον τηρεί το πρωτόκολλο. Στα λάπτοπ και μάλιστα στα επώνυμα είναι απλά αδύνατον αν δεν λύσεις την οθόνη και πειράξεις όλο το σύστημα τροφοδοσίας για να το κάνεις. Σε προϊόντα Apple ούτε αυτό ήταν εφικτό λόγο του ότι το ρεύμα πέρναγε άμεσα από το τροφοδοτικό στην μπαταρία και μέσω της μητρικής... Οπότε. ΑΤΟΠΟ.

Αχχχχ δεν βλέπετε ταινίες να πάρετε ιδέες :P:P

Παντός πέρα από την πλάκα, σας φαίνεται αδύνατο να παρέκαμψαν το λαμπάκι ? ( όσο για το αν είναι παράλληλα συνδεδεμένο στην κάμερα δυσκολεύομαι να το πιστέψω , 2 hp που είχα ανοίξει ,έπαιρνε ρέυμα από pcb)

 

Όσο για ασφάλεια για απόρρητα και και και τζάμπα μιλάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, drmanakias είπε

Αχχχχ δεν βλέπετε ταινίες να πάρετε ιδέες :P:P

Παντός πέρα από την πλάκα, σας φαίνεται αδύνατο να παρέκαμψαν το λαμπάκι ? ( όσο για το αν είναι παράλληλα συνδεδεμένο στην κάμερα δυσκολεύομαι να το πιστέψω , 2 hp που είχα ανοίξει ,έπαιρνε ρέυμα από pcb)

Όσο για ασφάλεια για απόρρητα και και και τζάμπα μιλάμε

Φιλε μη ψαχνεις google και ταινιες, εγω ειχα ξηλωσει καμερα και μικροφωνο και μετα την παρεμβαση του nectons τα ξανασυνδεσα.Σημερα θα βγαλω και τις κουρτινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...