Προς το περιεχόμενο

Αγορά φθηνής φωτογραφικής..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα.

Αναζητώ μια μεταχειρισμένη φωτογραφική μηχανή εντελώς basic, δεν διαθέτω πάνω από 150€ προς το παρόν.  Ζηλεψα απο το φιλο μου που εχει την ΝΙΚΟΝ D5500 και θα ήθελα κι εγω μια φωτογραφική, ίσα ίσα να δίνει μια πιο ωραία εικόνα από ένα κινητό με καλή κάμερα.

Σε τετοια τιμη εχω βρει την sony HX300, την fujifilm s2980, την samsung nx2000 κτλπ. Αν δεν κάνω λάθος οι πρώτες δύο είναι bridge και η samsung ειναι mirrorless.. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NX2000 καλυτερη επιλογη αλλα η Samsung εχει παρατησει εντελως τις φωτογραφικές και δεν θα βρισκεις φακους. Η HX300 εχει απλα μεγαλο zoom. Την fuji αστην καλυτερα.

Επιπλεον επιλογες στο budget σου

NIkon D3100

Sony NEX-3

Nikon 1 J2

Olympus XZ-2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απάντηση. Μου αρέσει που η samsung εχει φοβερη συνδεσιμοτητα.. δε με χαλαει που δεν παιρνει φακους καινουριους, αρκει να μη χαλασει αυτος που ηδη φοραει..αν σου ελεγα απο τις 7 (3 δικες μου, 4 δικες σου) να επιλεξεις 1 ανεξαρτητου τιμης, ποια θα διάλεγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ΝΧ2000 μαλλον ειναι πιο κοντα στα θελω σου και με πιο νεο αισθητηρα απο την D3100. Απλα δεν εχει viewfinder και ολες οι ρυθμισεις γινονται απο τα μενου της touch screen.

Οι προαναφερομενες μπηκαν κατα σειρα επιλογης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, panos247 είπε

Παιδιά βρήκα αυτή τη σελίδα που είναι πραγματικά καταπληκτική ιδέα και σελίδα για αγορές σε καλύτερες τιμές και απο skroutz (με την επιστροφή χρημάτων)!!
Η σελίδα αυτή διαφημίζει μεγάλα καταστήματα απο τα οποία εισπράτει προμήθεια απο κάθε αγορά που κάνει κάποιος μέσω αυτής. Την προμήθεια αυτή την μοιράζεται μαζί σας επειδή κάνατε την αγορά, κάτι σαν cash back δηλαδή. Δείτε τα καταστήματα που συνεργάζεται..είναι πασίγνωστες μεγάλες αλυσίδες που έτσι και αλλιώς απο αυτά ψωνίζουμε όλοι μας. Πλέον μόνο απο εδώ αγοράζω. Προχθές αγόρασα ψηφιακή μηχανή canon m10 απο τα public μέσω της σελίδας αυτής και περιμένω να μου πιστώσουν το cash back! Οπότε στην ουσία την αγόρασα φθηνότερα! Κάντε εγγραφή στην σελίδα αξίζει https://goo.gl/hvf3ED . 

https://www.insomnia.gr/profile/504866-panos247/

Ο Πάνος γράφτηκε στο forum σήμερα μόνο και μόνο για να μας ενημερώσει γι' αυτή την π@π@ριά, ευχαριστούμε πολύ Πάνο!

https://www.google.gr/search?q=izocard+απάτη&source=lnt&tbs=ctr:countryGR&cr=countryGR&sa=X&ved=0ahUKEwiXxPHW6PTZAhVCG5oKHV8vA2MQpwUIHw&biw=1536&bih=597

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/17/2018 στις 6:22 ΜΜ, aggeloszog93 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Αναζητώ μια μεταχειρισμένη φωτογραφική μηχανή εντελώς basic, δεν διαθέτω πάνω από 150€ προς το παρόν.  Ζηλεψα απο το φιλο μου που εχει την ΝΙΚΟΝ D5500 και θα ήθελα κι εγω μια φωτογραφική, ίσα ίσα να δίνει μια πιο ωραία εικόνα από ένα κινητό με καλή κάμερα.

Σε τετοια τιμη εχω βρει την sony HX300, την fujifilm s2980, την samsung nx2000 κτλπ. Αν δεν κάνω λάθος οι πρώτες δύο είναι bridge και η samsung ειναι mirrorless.. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

Μπορείς και μια καλή compact καινούρια .Αποφεύγεις το ρίσκο της κακής χρήσης μιας μεταχεισμένης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ζήλεψες το φίλο με τη nikon , θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε  μτχ nikon , πριν αποφασίσεις .

Και μάλιστα πιο μεγαλης σειράς , σώμα με μοτέρ, που να μπορεί να κάνει auto focus με τους άπειρους παλιούς φακούς που έχει η nikon , που πωλούνται στο ebay σε τιμες 30-40-50 ευρώ.

Από τη samsung που αναφέρεις δεν χάνει ιδιαίτερα σε ποιότητα.

Στα λεφτά που σε ενδιαφέρει , παίρνεις μτχ d90 .

Η γκάμα φακών είναι ... ατελείωτη .

Συγκρίσεις μηχανών διαβάζεις εδώ

Φακοί μτχ σε τιμή χώμα 1

2

 

Δείγματα φωτογραφιών .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να μην βιαστείς και να μαζέψεις κάποια χρήματα παραπάνω. Εγώ έχω την sony DSC-HX350 είναι με μεγάλο ζουμ και έχω βγάλει απίστευτες φωτογραφίες, αλλά όπως όλες οι compact στην κατηγορία της έχει θέμα στα σκοτεινά. Τώρα αν θες μεγάλη, dslr η D5500 είναι πολύ καλή μηχανή αλλά ακριβή, αν πάρεις άλλη dslr σκέψου ότι είναι λίγο μεγάλη σε μέγεθος και βάρος απο μια compact. Επίσης θα πρέπει να ασχοληθείς και με τις ρυθμίσεις, να πάρεις dslr και να τραβάς στο auto δεν έχει νόημα. Εγώ θα έλεγα να πάρεις μια καινούργια compact στα 150 ευρώ, μια canon ixus ή μια sybershoot sony να κάνεις την πλάκα σου και αν δεις ότι σε ενδιαφέρει η φωτογραφία και τι σου αρέσει να φωτογραφίζεις πας στην κατάλληλη dslr αργότερα, η compact δεν πάει χαμένη γιατί είναι βολική και μπορείς να την κουβαλάς μαζί σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...