Προς το περιεχόμενο

Πρωτη αποπειρα time-lapse


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εκανα σημερα μια πρωτη αποπειρα (με την xiaomi yi) να κανω timelapse.Aπο οτι διαβασα στο google το καλυτερο setting για αυτο που ηθελα ηταν καθε 2 δευτερολεπτα.Προσπαθησα να κανω render στο sony vegas αλλα το video φαινεται σαν να "glitcharei".Τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιζει glichaρει? εντυπωση μου κανει! εγω οσα timelapse κ αν εχω δοκιμασει με την yi και με την yi 4k  ηταν μια χαρα.

μηπως φταει η καρτα σου?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, emperor4her είπε

οταν παιζει glichaρει? εντυπωση μου κανει! εγω οσα timelapse κ αν εχω δοκιμασει με την yi και με την yi 4k  ηταν μια χαρα.

μηπως φταει η καρτα σου?

Ειναι ξεχωριστες φωτογραφιες δε μου το φτιαξε σαν βιντεο κατευθειαν..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατσε γιατι με μπερδεψες! τραβηξες timelapse Photo ή timelapse video? 

επισης, οταν παιζει το βιντεο στον υπολογιστη σου με ενα δικο σου Player, οχι στο vegas, παιζει κανονικα η glitcharei παλι?

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, emperor4her είπε

Κατσε γιατι με μπερδεψες! τραβηξες timelapse Photo ή timelapse video? 

επισης, οταν παιζει το βιντεο στον υπολογιστη σου με ενα δικο σου Player, οχι στο vegas, παιζει κανονικα η glitcharei παλι?

Αυτο εννοω οτι δε μου το εμφανιζει σαν βιντεο αλλα σαν πολλες φωτογραφιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, matheostsik είπε

Αυτο εννοω οτι δε μου το εμφανιζει σαν βιντεο αλλα σαν πολλες φωτογραφιες

Κατάλαβα. Μαλλον εχεις επιλέξει time-lapse photo. Πρέπει να βάλεις time-lapse video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τις φωτο  ολες που τραβηξες σε εναν φάκελο.ανοιξε το vegas>file>import πάνε στον φάκελο και τσέκαρε την πρώτη πριν πατησεις open τσεκαρε την επιλογη open image sequence.Πάτα open και επέλεξε τις ρυθμίσεις για το video που θα σου ετοιμασει(πχ 1080,25p),και είσαι έτοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/20/2018 στις 10:11 ΜΜ, sportikus είπε

Βάλε τις φωτο  ολες που τραβηξες σε εναν φάκελο.ανοιξε το vegas>file>import πάνε στον φάκελο και τσέκαρε την πρώτη πριν πατησεις open τσεκαρε την επιλογη open image sequence.Πάτα open και επέλεξε τις ρυθμίσεις για το video που θα σου ετοιμασει(πχ 1080,25p),και είσαι έτοιμος.

Τις εχω κανει import κλπ απλα το θεμα μου ειναι στο να βρω τις σωστες ρυθμισεις ωστε να παιζει "ομαλα" το βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...