Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμενη


Teodomer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περασμένο μοντέλο μεν , αλλά μικρή , αλλάζει φακούς .... στα 270 δεν νομίζω ότι έχει αντίπαλο . Και καινούργια.

https://www.eglobalcentral.eu/s0ny-alpha-a5000-mirrorless-digital-camera-kit-with-16-50mm-lens-white.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον 18-55 που ειχα απο τη α3000,απογειώθηκε η α5000.

ο κιτ 16-50 φακός που δίνει η σονυ με την α5000 ,είναι πολύ βολικός στη μεταφορά κλπ αλλά δεν υπάρχει σύγκριση στην ευκολία λήψης και στο τελικό αρχείο.

Οπότε κατ εμε η τιμή 270 ευρω είναι για το σώμα μιας και ο φακός είναι κυριολεκτικά για πέταμα ή καπάκι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, decentintocerberon είπε

Οπότε κατ εμε η τιμή 270 ευρω είναι για το σώμα μιας και ο φακός είναι κυριολεκτικά για πέταμα ή καπάκι :-)

Στα 270 έχει άλλες επιλογές για φωτογραφική που αλλάζει φακό ; Αλλιώς πάει σε compact ή bridge .

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτη τη mirrorless μεταχειρισμενη αμα δεν αξιζει πλεον μπορω να ανέβω σε τιμή μεχρι 350-400.

Δεν εχω πρόβλημα στο μέγεθος κ dslr να είναι δεν με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε πήγαινε σε d3400 (εφόσον σε ενδιαφέρει κυρίως φωτογραφία , όχι βίντεο).

 

Για τα μεταχειρισμένα στην ελλάδα, έχε υπόψη , όχι μόνο για φωτογραφικές αλλά και για pc hardware (πολύ περισσότερο)  , ότι στις περισσότερες αγγελίες (χαλαρά 80% με 90%) , αυτά που πωλούνται είναι ακριβότερα από αντίστοιχα καινούργια ! Οπότε δεν λέει .

Επεξ/σία από Dr_73
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που επισημαίνω είναι οτι σε αυτό το σετ φωτογραφικής μηχανής +φακού (α5000) ,ο παρεχόμενος φακός θυσιάζει πολλά χάριν της φορητότητας.

Το χω διαπιστωσει και το αναφέρω,τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Teodomer είπε

Τι θα με πρότεινες ? Θελω μια φωτογραφικη να τν εχω πάντα μαζι μ, μαρεσει να τραβαω κτηρια τοπια κτλ.

Sony RX100.

Μικρος αισθητηρας 1" αλλα πολυ μικρη για να την εχεις παντα μαζι σου με πολυ αξιολογα αποτελεσματα στις φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και panasonic lumix και olympus που αλλάζουν φακούς. Εγώ πρόσφατα βρήκα την GF7 χωράει στην τσέπη ότι πρέπει για την βόλτα και φωτογραφίες σε εκδρομές όταν δεν χρησιμοποιώ το κινητό. Και με δυνατότητα αλλαγής φακού αν νιώσεις ότι σε περιορίζει ο Κιτ. Αν είναι να πάρεις compact καλύτερα με το κινητό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...