Προς το περιεχόμενο

Έρχονται αυξήσεις στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά στα μέτρο κτλ κτλ βρίσκεις πακέτα με άπλετο χρόνο και μεγκαβαϊτς απλά με νέο αριθμό έχω πάρει 2 για να κόψω το Red που έχω αλλά..  ή φίλη βονταφον αυτή την στιγμή θέλει για διακοπή συμβόλαιου20 ανά αριθμό και έχω 2 για να το κάνεις κάρτα βοντα το ίδιο για μεταφορά πχ σε κάρτα κόσμοτε θέλουν 30 ανά αριθμό ξέρετε κάποιον τρόπο να γλυτώσουμε; Η κόσμοτε να τα βάζει σε κάρτα αυτά τα €που ζητά; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, rafinos είπε

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος για ποιο λόγο αυξάνονται οι χρεώσεις όταν δεν σου προσφέρουν τίποτα καλύτερο από πριν; Ακόμα και το σήμα; Και μη μου πείτε για επενδύσεις σε τηλεπικοινωνίες κτλ γελάνε και οι πέτρες. Το μεγαλύτερο κομμάτι είναι επιδοτούμενο.

Το λέει στο τέλος του άρθρου. Για επενδύσεις σε δίκτυα 5ης κ 4ης γενιάς.

Τώρα πώς καταφέρνουν στην υπόλοιπη Ευρώπη να επενδύουν χωρίς να ανεβάζουν τις τιμές και είναι ήδη φθηνότεροι από Ελλάδα, δε το ξερω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνεται και στο thread αυτό ότι μόνο ένας στους 100  Έλληνες μπορεί να καταλάβει ότι υψηλές τιμές είναι αποτέλεσμα υψηλής και απρογραμμάτιστης φορολογίας (αλλάζει κάθε εβδομάδα) το οποίο είναι αποτέλεσμα του μεγάλου κράτους των χιλιάδων ρουσφετιών που δεν παράγουν τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύστυχος είμαστε όλοι ολο λογία δεν έχουμε καμιά καταναλωτική συνήθεια και καμιά υπηρεσία δεν κοιτάει τον καταναλωτή.

αν είχαμε ενα κοινό φορέα και πηγαίναμε όλοι μαζι για μαζική καταγγελία συμβάσεων και κόψιμο τηλεφώνων θα σου έλεγα για πότε οι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ θα τα έκοβαν όλα.

ο μόνος τρόπος ειναι να πας σε εξωτερικό να κάνεις σύνδεση και να τους γράψεις κανονικά η να κόψεις το τηλ. μετά τις πρώτες χιλιάδες διακοπών θα δεις πως αλλάζουν ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, anyfants είπε

Σιγά τα αβγά! Απ' ο,τι κατάλαβα αναφέρονται σε συνδεσεις και αναφορικά με καρτοκιητα σε χρεώσεις εκτός πακέτου. Οπότε klein mein ρε σεις χαλαρώστε λίγο.... Λεφτά για κινητά των 400+ € έχετε ρεεε λεφτά να βάλετε κάρτα δεν παίζει;;;;;

Μια χαρά και στην καρτοκινητή αναφέρονται και τα πακέτα των 600' & 600 sms έχουν πάει στα 400' & 400 sms.

Από πότε πρέπει να έχεις alcatel OneTouch  1035 για να συζητάς το θέμα των τιμών στις τηλεπικοινωνίες; :lol:

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mjaros είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί με 10€ κάρτα έχεις τα πάντα και με συμβόλαιο ξεκινάς με 20€ και τίποτα;

Εγώ πάντως το σκέφτομαι για Ιταλίκο νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η γκρινια  ιδιαιτερα οταν γινεται στα τηλεφωνικα κεντρα των παροχων , αλλα καλυτερη μια οργανωμενη αντιδραση . Δεν θα παθουμε τιποτα αν μεινουμε και λιγο χωρις κινητο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν με πήραν τηλέφωνο που δήλωσα διακοπή χθες στο κατάστημά.... μου παν ότι δεν αφορά τα τωρινά συμβόλαιά άλλα τα επόμενα έτσι δεν μπορώ να κάνω διακοπή χωρίς να πληρώσω 600ρούμπα για 2 συνδέσεις:blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάρτα wind με 300' και 500mb με την ανανέωση €10 και τα 10 (περίπου 9 με τους φόρους) να μένουν στην κάρτα.

Παλιότερα έδινε 1gb αλλά το μειώσανε.

Μόλις τελειώσουν βάζω το πακέτο με τα 8.5€ που δίνει άλλα τόσα και για 1.5 - 2 μήνες είμαι οκ. Δεν νομίζω πως στα χρήματα αυτά υπάρχει κάτι καλύτερο. Ελπίζω να μην το καταργήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ έχουμε φορολογία επιχειρήσεων σε βαθμό τρέλας, 10 μνημόνια και ΦΠΑ 24%. Οι αυξήσεις στην κινητή μας φταίνε; Ναι υπάρχει καρτέλ, αλλά όλα ξεκινάνε από την κυβερνητική πολιτική. Αλλά εμείς ύπνο βαθύ...

 

Προσωπικά έχω What's Up και CU. Αλλά θα κρατήσω CU, μιας και οι Γερμανοί της Deutsche Telekom, θα μειώσουν τη διάρκεια του reload it από 1 μήνα σε 15 μέρες.

 

Καρτούλα παιδιά... Με 10€ -15€ ανανέωση έχεις πολύ καλές παροχές. 

 

Εγώ βάζω 10€ μηνιαίος, παίρνω δώρο 500mb από το Just Surf bonus και με 7€ βάζω πακέτο 300' προς CU και 400' προς όλους.

 

Επίσης με το CU Around, έχεις 1+1 προσφορές. Π.χ 1+1 ρόφημα στα Μικέλ κτλπ. Ψαχτείτε. 

 

 

Επεξ/σία από Beerloah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε καταλάβει ότι οι εταιρίες κινητής δεν είναι κοινωνικές υπηρεσίες; Προφανώς και θα κάνουν αυξήσεις όταν μπορούν για να μοιράσουν μεγαλύτερο  μέρισμα ή χρειάζονται μετρητο η περισσότερο δανεισμό πχ θέλουν χρήματα για επενδύσεις. Όλοι θελουμε YouTube στην παραλία, ή στο κέντρο 500 πολυκατοικιών  και google maps στο αυτοκίνητο στην μέση του πουθενά αλλά τα δεδομένα δεν τα στέλνει το άγιο πνεύμα. Οι εταιρίες κοιτάνε την πάρτη τους και τα συμφέροντα των μετόχων και εμείς σαν καταναλωτές το δικό μας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...