Προς το περιεχόμενο

Απενεργοποίηση κωδικού εγκατάστασης. Απορίες Linux


shkreliand

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε χρειάζεται να κάνεις update/upgrade οποτε το ανοιγεις. Ειναι τζάμπα κοπος. Το κάνει μονο του περιοδικά και αν εχει updates σου γκρινιάζει το ιδιο το συστημα.

Αυτό με τον ελεγχο μουσικής-εντασης δεν το κατάλαβα και τι εννοεις να ενεργοποιήσεις;

Οσο για το αν λειτουργουν ολες οι συσκευες (αν ειναι διαφορετικό ερωτημα), ενας τρόπος ειναι να τρέξεις σε terminal τις εντολες lspci και lsusb και να δεις εκει αν εμφανιζονται unknow device

Τα προβλήματα που εχω συναντησει συνήθως ειναι θεματάκια με διπλές κάρτες γραφικών και wifi module cards. Και εκει υπάρχουν επιμερους λύσεις

ΥΓ: Το εχω γράψει και σε αλλο νημα. Χαίρομαι που σε βλέπω να σκαλίζεις να μάθεις και προσπαθεις να βρίσκεις προκλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ, στο λαπτοπ στα αριστερά ειναι ενα πάνελ (εικ) το οποίο πριν απο καιρό οταν είχα εγκαταστήσει τα 14 για δοκιμη και δουλευε. Τωρα ομως δεν δουλευει. Αναρωτήθηκα μήπως χρειάζεται κάποια εφαρμογή ή κάποια ενημέρωση για να λειτουργεί και πάλι, μου είναι πιο εύκολο να ελέγχω την ένταση με ένα κουμπί απο το να το κανω με το ποντίκι ψάχνοντας το πάνω δεξιά,

imageproxy.jpg

Screenshot_from_2018_03_07_12_49_06.png


 

Επεξ/σία από shkreliand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...