Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, lk24 είπε

Καλημέρα σε όλους. Πόσες μέρες χρειάζεται πάνω κάτω απο την εμπειρία σας, για να αλλάξει η κατάσταση ενός αιτήματος στο myrae; 

Μάλλον  έως καθόλου.. Δεν δίνει ευκολα  απαντήσεις η ΡΑΕ.. Και ανάλογα τι έχει ζητήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lk24 είπε

Καλημέρα σε όλους. Πόσες μέρες χρειάζεται πάνω κάτω απο την εμπειρία σας, για να αλλάξει η κατάσταση ενός αιτήματος στο myrae; 

στείλε στο support του myrae για την εξέλιξη της αίτησης

τελικά η ΡΑΕ μας βγήκε διακοσμητική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μάλλον  έως καθόλου.. Δεν δίνει ευκολα  απαντήσεις η ΡΑΕ.. Και ανάλογα τι έχει ζητήσει;

Εχω στείλει αίτημα στον παροχο μέσω ΡΑΕ για αναδρομικά ΤΕΜ, και ανάλυση των ΤΕΜ του τελευταίου λογαριασμού 

35 λεπτά πριν, korakios είπε

στείλε στο support του myrae για την εξέλιξη της αίτησης

 

[email protected] εδώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lk24 είπε

[email protected] εδώ; 

όχι , στο myrae πάνω δεξιά πατάς στο όνομα και έχει υποστήριξη , μετά επιλέγεις "Απορία σχετικά με την αίτησή μου"

Περίμενε όμως καμια 10ριά εργάσιμες μέρες πρώτα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2022 στις 3:11 ΜΜ, Kozanitis1 είπε

Παιδιά καλησπέρα, από 1/8 που αναμένουμε τα νέα τιμολόγια, στις τιμές νύκτας υπάρχει κάποια φήμη/ενημέρωση για το πόσο "μειωμένες" θα είναι σε σχέση με τις ημερήσιες;

Τώρα οι διαφορές είναι ελάχιστα λεπτά.., ή κάνω λάθος;

Υπάρχει η φήμη ότι οι τιμές για το κόστος προμήθειας ρεύματος θα είναι ίδια μέρα/νύχτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η γραμμή που έχει πέσει στα τηλέφωνα  είναι πάρε ρεύμα με 0.05/kWh και η η ρήτρα καταργείται με νόμο.

Δεν υπάρχει ένας εισαγγελέας να τους κόψει τον λωκο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αντώνης Τ. είπε

Πάντως η γραμμή που έχει πέσει στα τηλέφωνα  είναι πάρε ρεύμα με 0.05/kWh και η η ρήτρα καταργείται με νόμο.

Δεν υπάρχει ένας εισαγγελέας να τους κόψει τον λωκο. 

Ποιος έχει τιμοκατάλογο 0.05?!

Μήπως με πάγιο 30ε το μήνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Πάντως η γραμμή που έχει πέσει στα τηλέφωνα  είναι πάρε ρεύμα με 0.05/kWh και η η ρήτρα καταργείται με νόμο.

Δεν υπάρχει ένας εισαγγελέας να τους κόψει τον λωκο. 

Ειμαστε παντως 1 εβδομαδα πριν και δεν εχουν ανακοινωθει τιμες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πιστεύω ότι θα αλλάξουν κάτι θα σου λένε πάλι για 0.05-0.07 πως το κράτος θα απορροφήσει το 80% της ρήτρας κτλπ και εσύ σαν μ@λάκας θα περιμένεις τέλος του μηνός σαν την kinder έκπληξη τι θα σου έρθει.

Χθες με πήρε η protergia έλεγε να μου κάνει προσφορά την πιο φθηνή κιλοβατώρα της αγοράς της είπα δεν ενδιαφέρομαι ευχαριστώ και ούτε πρόλαβε να μου πει τι και πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Πάντως η γραμμή που έχει πέσει στα τηλέφωνα  είναι πάρε ρεύμα με 0.05/kWh και η η ρήτρα καταργείται με νόμο.

Δεν υπάρχει ένας εισαγγελέας να τους κόψει τον λωκο. 

και η ρητρα καταργειται, και 0,05 σας προσφερουμε ....

η ρητρα δεν καταργειται μανταμ, ενσωματωνεται σε ενιαια τιμη ως οφειλε ....

ναι αλλα δεν σας ενδιαφερει αυτο γιατι ο Μητσοτακης ειπε πως με τις επιδοτησεις η χρεωση δεν θα ξεπερνα το 0,15 και θα επιστρεψουμε στην εποχη προ κρισης.

ωραια, για το τυχον επιπλεον στειλτε μου οτι θα στελνετε την διαφορα στον Μητσοτακη και εγω θα ακυρωσω την αλλαγη παροχου.

Τουτ, τουτ, τουτ, ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

111.jpg.b1b5adc6e9e9c2cdb1d2ff5d1b1e9ea2.jpg

Απ'το libre είναι το παραπάνω... δε ξέρω κατά πόσο έχει βάση. Επιτρέπεται στους παρόχους να βάλουν χρέωση 1 ευρώ τη κιλοβατώρα με 50% έκπτωση συνέπειας; Ή 0.60 με 15% συνέπεια, τελική 0.50;

Στο ΦΕΚ λέει: "Ορίζεται ότι, οι προμηθευτές ηλεκτρικής ενέργειας ανακοινώνουν, σε μηνιαία βάση, τις πάγιες χρεώσεις και τις χρεώσεις προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας για το σκέλος ισχύος και ενέργειας που εφαρμόζονται στα προαναφερόμενα τιμολόγια."

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios ακόμα περιμένουμε για ανακοίνωση την Δευτέρα, ή πλέον ξέρουμε τι περίπου θα παίξει;

 

Άκουσα ότι θα σπάσουν όλα τα συμβόλαια και θα μας κάνουν νέα. Ισχύει;

 

Γενικά τι παίζει;

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, logo15 είπε

@korakios ακόμα περιμένουμε για ανακοίνωση την Δευτέρα, ή πλέον ξέρουμε τι περίπου θα παίξει;

 

Άκουσα ότι θα σπάσουν όλα τα συμβόλαια και θα μας κάνουν νέα. Ισχύει;

 

Γενικά τι παίζει;

 

Ευχαριστώ 

Καλημερα... Πολλα σεναρια παιζουν...

https://www.businessdaily.gr/oikonomia/67778_erhontai-ta-nea-timologia-sto-reyma-oi-pagides-gia-toys-katanalotes

 

https://energymag.gr/news/energeia/ilektrismos/erchontai-times-fotia-sti-lianiki-revmatos-sta-ypsi-oi-anagkes-epidotiseon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...