Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

ψάχνω για παροχο ρεύματος χωρίς δέσμευση για μια γκαρσονιέρα 30τ.μ. 

Είναι το πρόγραμμα ΔΕΗ Γ1Ν 1Φ καλή επιλογή για την περίπτωση μου? 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NoNameNoFame είπε

Καλησπέρα,

ψάχνω για παροχο ρεύματος χωρίς δέσμευση για μια γκαρσονιέρα 30τ.μ. 

Είναι το πρόγραμμα ΔΕΗ Γ1Ν 1Φ καλή επιλογή για την περίπτωση μου? 

Ευχαριστώ.

ΔΕΗ εδώ.

Όλα τα κυμαινόμενα θα πάνε 0.45-0.50, μείον επιδοτήσεις ΤΕΜ απ΄το πλαφόν. Υπομονή 5 μέρες να δούμε πιο είναι το καλύτερο απ'τα χειρότερα.

13 λεπτά πριν, jeanthira7 είπε

Για τις επιδοτήσεις στους λογαριασμούς του Ιουλίου που αφορούν όλα τα εισοδήματα θα πρέπει να μπω στη φόρμα του powerpass μέχρι και σήμερα ???

Power pass εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, akaloith είπε

για 150 kwh / μηνα τι βαζω;;;;
ειμαι προτεργια παλιο fixed αλλα τελειωνει

πότε? , διάβασε προηγούμενη σελίδα και δες ημερομηνίες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

ΔΕΗ εδώ.

Όλα τα κυμαινόμενα θα πάνε 0.45-0.50, μείον επιδοτήσεις ΤΕΜ απ΄το πλαφόν. Υπομονή 5 μέρες να δούμε πιο είναι το καλύτερο απ'τα χειρότερα.

Power pass εδώ

Επιδοτησεις ΤΕΜ εννοουμε αυτες που θα,δωσει το κράτος?

Πχ το 0,20 που ανακοίνωσε σημερα ο Σκρεκας( αν αφορα πχ αυτον τον μήνα)

Η ειναι αλλη η πιστωση ΤΕΜ και αλλη η πιστωση του Σκρέκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xraxra είπε

Επιδοτησεις ΤΕΜ εννοουμε αυτες που θα,δωσει το κράτος?

δες 4ο φύλλο του excel , δίνονται απο 1/9/21

7 λεπτά πριν, xraxra είπε

Πχ το 0,20 που ανακοίνωσε σημερα ο Σκρεκας( αν αφορα πχ αυτον τον μήνα)

Για Ιούλιο

7 λεπτά πριν, xraxra είπε

Η ειναι αλλη η πιστωση ΤΕΜ και αλλη η πιστωση του Σκρέκα?

του ιδίου , αλλά είπε θα του τα επιστρέψουμε , δε μας τα κάνει δώρο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δανείζεται που δανείζεται σαν να μην υπάρχει αύριο, που δεν υπάρχει, γιατί δεν πάει σε εντελώς yolo φάση να δανειστεί ακόμα περισσότερα και να επιδοτεί 0,30-0,40 την κιλοβατώρα επ' αόριστον να γουστάρουμε; Win-Win θα είναι. Οι πάροχοι θα συνεχίσουν να βγάζουν υπερκέρδη χωρίς γκρίνια, οι πολίτες θα πληρώνουν φθηνό ρεύμα, η κυβέρνηση θα λύσει ένα μείζον πολιτικό πρόβλημα και σε λίγα χρόνια ο πλανήτης θα απαλλαχθεί πλήρως από το τριμπούρδελο που λέγεται Ελλάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

πότε? , διάβασε προηγούμενη σελίδα και δες ημερομηνίες

8/8/2022 τελειωνει το ΠΑΛΙΟ protergia fixed που ειμαι
ξοδευω 150 kwh/ μηνα
τι βαζω;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, akaloith είπε

8/8/2022 τελειωνει το ΠΑΛΙΟ protergia fixed που ειμαι
ξοδευω 150 kwh/ μηνα
τι βαζω;;;;;

Τίποτα, κάθεσαι όπως είσαι.

10/7 θα ανακοινωθούν τα τιμολόγια Αυγούστου.

31/7 θα ανακοινωθούν τα τιμολόγια Σεπτεμβρίου.

Θα έχεις χρόνο να αποφασίσεις πιο είναι το best of the worst πρόγραμμα της αγοράς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα , εγω εχω προτεργια το ειχα αλλαξει λιγο πριν γινει η αυξηση στην ρητρα και ειχα παει σε σταθερο. με 250κwh που καιω τον μηνα μαξ πληρωνα 55ευρς. τωρα ομως ληγει.. και μου ειπαν για το MVP εχω και αεριο. Μου ειπαν να το κανουμε πριν αλλαξουν οι τιμες.. και οτι θα εχει ισχυ απο 1/8 που θα φυγει και η ρητρα και θα αλλαξουν και οι τιμες... δε ξερω αλλα φανταζομαι τωρα τα 55 θα γινουν 100 το μηνα.. στην καλυτερη ε? τι κανουμε?

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τίποτα, κάθεσαι όπως είσαι.

10/7 θα ανακοινωθούν τα τιμολόγια Αυγούστου.

31/7 θα ανακοινωθούν τα τιμολόγια Σεπτεμβρίου.

Θα έχεις χρόνο να αποφασίσεις πιο είναι το best of the worst πρόγραμμα της αγοράς

αυτο ελαγα και εγω να κανω.. αλλα τωρα το mvp εχει καποιες τιμες.. αν βγει νεο με χειροτερες και δεν εχεις κατοχηρωσεις το mvp τι κανεις? πως ξερουμε οτι θα ειναι πιο συμφερον το μετα τις 10/7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xariskk24 είπε

 Μου ειπαν να το κανουμε πριν αλλαξουν οι τιμες.. και οτι θα εχει ισχυ απο 1/8 που θα φυγει και η ρητρα και θα αλλαξουν και οι τιμες... δε ξερω αλλα φανταζομαι τωρα τα 55 θα γινουν 100 το μηνα.. στην καλυτερη ε? τι κανουμε?

Ωραίο ανέκδοτο. Η ρήτρα καταργείται αλλά θα πληρώνεις όλη τη χονδρική  δε γινεται να σου δίνουν ρεύμα τζάμπα. Αν είναι έτσι θα πληρώνεις στο MVP 0.03 παραπάνω απ'το zero.

Εγώ λέω περιμένετε τα νέα τιμολόγια... όλο και κάποιος θα βάλει τιμή λίγο κάτω του κόστους.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Ωραίο ανέκδοτο. Η ρήτρα καταργείται αλλά θα πληρώνεις όλη τη χονδρική  δε γινεται να σου δίνουν ρεύμα τζάμπα. Αν είναι έτσι θα πληρώνεις στο MVP 0.03 παραπάνω απ'το zero.

Εγώ λέω περιμένετε τα νέα τιμολόγια... όλο και κάποιος θα βάλει τιμή λίγο κάτω του κόστους.

κοίτα τώρα έχει πάγιο 3,95 και τιμή κιλοβατώρας 0,05514 βέβαια προφανώς θα είναι μέσα και αυτό που λες.. αρα δε ξέρω πόσο θα φτάσει.. Αν όμως δεν το κανεις τώρα αυτό και μετα σου βάλουν παγιο 5-10ευρω και τιμη κιλοβατώρας ελάχιστο 0,25??  δε ξερω ... και εξηγώ,.... Πριν ένα χρόνο τέτοια εποχή έβλεπα ότι ανεβαίνει η ρήτρα στον λογαριασμό.. και τότε τους πηρα τηλ και μου είπαν οτι αν θέλετε μπορείτε να βγείτε . Ωραία.. τους λεω και που να παω? θα πατε μου λενε με 0 πάγιο!! και τιμη 0.11 . (είχα και πάγιο μέχρι τοτε και τιμή 0,06 ) οπότε οκ τους είπα και μπήκα σε αυτο που εχω τώρα το οποίο με έσωσε!! Δίνω 50-55 μεσο όρο το μηνα με 250-300 κατανάλωση. Όταν μετά πήγα να το κανω σε ενα δυο φίλους δεν υπήρχε παρα μου ελεγαν 10ευρω παγιο και 0,3! οπότε δεν σύμφερε, ήταν μια η άλλη αφού κάλυπτε το κράτος ... Οπότε τώρα είμαι πάλι στο δίλλημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα και άλλη προσφορά για κυμαινέμενο με ρήτρα, αυτή τη φορά από Volton και μέσω email. Εννοείται όπως τρέχουν και οι ίδιες προσφορές και στο site. Δεν καταλαβαίνω τί προσπαθούν να κερδίσουν, αφού σε λιγότερο από μήνα δεν θα ισχύει τίποτε από αυτά.

Να κερδίσουν τον Ιούλιο που θα τρέχει για τελευταίο μήνα επίσημα η ρήτρα πριν ανασταλλεί - ενσωματωθεί σε ενιαία τιμή?

 

3+ σήμερα για τα νέα προγράμματα, και όλοι οι πάροχοι διατηρούν σιγή ιχθύος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cv01302 είπε

Σήμερα πήρα και άλλη προσφορά για κυμαινέμενο με ρήτρα, αυτή τη φορά από Volton και μέσω email. Εννοείται όπως τρέχουν και οι ίδιες προσφορές και στο site. Δεν καταλαβαίνω τί προσπαθούν να κερδίσουν, αφού σε λιγότερο από μήνα δεν θα ισχύει τίποτε από αυτά.

Να κερδίσουν τον Ιούλιο που θα τρέχει για τελευταίο μήνα επίσημα η ρήτρα πριν ανασταλλεί - ενσωματωθεί σε ενιαία τιμή?

 

3+ σήμερα για τα νέα προγράμματα, και όλοι οι πάροχοι διατηρούν σιγή ιχθύος..

γιαυτόν το μήνα καρασυμφέρει το Γ1 μιας και έχει τιμές προηγούμενου μήνα και οι επιδοτήσεις αυξήθηκαν ,αλλά μέχρι να αλλάξεις δεν ξέρω αν έχει και πολύ νόημα

απο όσο έχω καταλάβει , καταργούνται τα κυμαινόμενα , εκτός αν παραμένει το 6μηνο μη μεταβολής , δηλαδή αν κλείσεις τώρα "καβαντζώνεσαι" , περιμένω να δω το ΦΕΚ μιας και δε διευκρινίζεται στην τροποποίηση που δημοσιεύτηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...