Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες του να προσπαθήσει να βρει "πιο υπεύθυνους" της εταιρίας κι όχι απλούς υπαλλήλους της "εξυπηρέτησης". Να ζητήσει "απεγνωσμένα" να μιλήσει με κάποιον "από το λογιστήριο", κάποιον προϊστάμενο, αφεντικό, νταβατζή, τσατσά - τί έχουν εκεί μέσα τέλος πάντων και να "φωνάζει" ότι ΔΕΝ-ΕΧΕΙ-ΟΛΑ-ΤΑ-ΛΕΦΤΑ-ΜΑΖΙ να τα δώσει.

Κι αν δεν βγάλει άκρη (το πιθανότερο), είτε να πάρει σβάρνα γνωστούς/αφεντικά/φίλους να δανειστεί λίγα απ' τον καθένα. Και να κάνει οικονομία τρελλή στην κατανάλωση από εδώ και πέρα. Γιατί ένα πεντακοσάρι αναπροσαρμογή αντιστοιχεί (ΑΝ μιλάμε για ποσό 4μήνου) σε 2.000+ κιλοβατώρες.

Επιδότηση δεν είχε; Γιατί αν δεν είχε ("δεν είναι δηλωμένη κύρια κατοικία ΜΕ δηλωμένη την παροχή" στην περσινή φορολογική, βρασ' τα....Θα συνεχίσει να έχει πρόβλημα, καθώς μαζί με τον διακανονισμό θα συνεχίσουν να έρχονται λογαριασμοί κανονικοί και θα πρέπει να τα πληρώνει ΟΛΑ - κι αν δεν επιδοτείται, εκτός του ότι δεν θα πάρει "επιστροφή" από το "ΛΟΛ", και αν συνεχίζει να έχει πολλή κατανάλωση), γάμα τα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 26/5/2022 στις 1:43 ΜΜ, prefuse είπε

Αυτός είναι ο λόγος που δεν έχω κάνει αίτηση ακόμα και σκέφτομαι σοβαρά και το ενδεχόμενο για ΔΕΗ Γ21 το οποίο έχει και εγγύηση τουλάχιστον 100€. Στη wenergy δεν ανέφεραν κάτι για εγγύηση.

 

Στις 26/5/2022 στις 1:49 ΜΜ, leoy είπε

Ρωτησα μολις,
Οτι ειχες στον προηγουμενο παροχο.
αν ειχες μηδενικη πριν τοτε-> 50 στον πρωτο λογαριασμο και επιστροφη στον επομενο αν βαλεις παγια

Εγώ στον ΗΡΩΝ είχα εγγύηση 75 και στο Yellow μου έβαλαν 100.

Υπέγραψα γιατί ήθελα να ξεμπερδεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την αίτηση μου από το παλιό fixed της Solar στο S1N της,με ρήτρα, χωρίς δέσμευση και πάγιο και αναμονή να ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο να κινηθούμε ανάλογα με "τυχών" κατάργηση - επιδότηση κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Έκανα την αίτηση μου από το παλιό fixed της Solar στο S1N της,με ρήτρα, χωρίς δέσμευση και πάγιο και αναμονή να ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο να κινηθούμε ανάλογα με "τυχών" κατάργηση - επιδότηση κτλ.

Η ΔΕΗ το πήρε το τσου-λου τελικά, με προπονητή Μουρίνιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω ειμαι στο αοριστου ελιν 365 νυχτερινο και τωρα που απο 1/7/22 καταργηται η ρητρα θα μπορω απο 1/7/22 να παω στο νεξτ που εχει χαμηλοτερη τιμη kwh χωρις να πληρωνω ρητρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bill27 είπε

Παιδια να ρωτησω ειμαι στο αοριστου ελιν 365 νυχτερινο και τωρα που απο 1/7/22 καταργηται η ρητρα θα μπορω απο 1/7/22 να παω στο νεξτ που εχει χαμηλοτερη τιμη kwh χωρις να πληρωνω ρητρα??

Μπα φίλε με τίποτα ,εγώ πολεμάω μαζι τους 1,5 μήνα από email και viber μπας και με αλλάξουν χωρίς ρητρα και μου λένε τα δικά τους.Απλα πάμε σε άλλο πάροχο και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bill27 είπε

Παιδια να ρωτησω ειμαι στο αοριστου ελιν 365 νυχτερινο και τωρα που απο 1/7/22 καταργηται η ρητρα θα μπορω απο 1/7/22 να παω στο νεξτ που εχει χαμηλοτερη τιμη kwh χωρις να πληρωνω ρητρα??

Καλημερα... Που το  ακουσες οτι καταργειται η ρητρα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Που το  ακουσες οτι καταργειται η ρητρα;;

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/papathanasis-me-tin-katargisi-sti-ritra-tha-iparxoun-miosis-eos-80-sta-timologia-revmatos-vid/

25 λεπτά πριν, spyrospal είπε

Μπα φίλε με τίποτα ,εγώ πολεμάω μαζι τους 1,5 μήνα από email και viber μπας και με αλλάξουν χωρίς ρητρα και μου λένε τα δικά τους.Απλα πάμε σε άλλο πάροχο και τέλος.

Μα πως να σε αλλαξουν σε προγραμμα χωρις ρητρα οταν δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επικεφαλίδα γράφει για κατάργηση στο κυρίως άρθρο για αναστολή.... Μεγάλη διαφορά, καθώς μπορεί για 1-2 μηνες να την αναστείλουν και μετά..

Έχει ψηφιστεί αυτό που γράφει ή είναι λόγια και πιθανό σενάριο;

Ακόμα και με την κατάργηση/αναστολή, τελικά ποιο συμφέρει wenergy (blue/green) κυμαινόμενο (πως θα διαμορφωθεί η τιμή της kWh;) ή wenergy yellow σταθερό 0.21€/kWh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, prefuse είπε

Στην επικεφαλίδα γράφει για κατάργηση στο κυρίως άρθρο για αναστολή.... Μεγάλη διαφορά, καθώς μπορεί για 1-2 μηνες να την αναστείλουν και μετά..

Έχει ψηφιστεί αυτό που γράφει ή είναι λόγια και πιθανό σενάριο;

Ακόμα και με την κατάργηση/αναστολή, τελικά ποιο συμφέρει wenergy (blue/green) κυμαινόμενο (πως θα διαμορφωθεί η τιμή της kWh;) ή wenergy yellow σταθερό 0.21€/kWh?

Στην συναντηση που ειχε ο Σκρεκας  ειπε με τα μετρα που θα  παρθουν ειναι σαν να καταργειτε η ρητρα... Η Ευρωπαικη ενωση ειναι αντιθετη σε  αυτο...

Να περιμενουμε το ΦΕΚ και την αναλυση των μετρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, bill27 είπε

...το νιου μόνεη δεν ήταν από τις σαϊτες (a.k.a sites) που γράφανε τα μουφοάρθρα περί αλλαγής των σταθερών της ΔΕΗ σε ρητροπρογράμματα;

Anyaway, καμμιά ρήτρα δεν καταργείται. Για "πλαφόν", μένει να δούμε τί και πώς και πόσο. Για την ώρα να το λαμβάνεις ως "θα σκίσουμε τα μνημόνια", "θα καταργηθεί ο ΕΝΦΙΑς" κτλ-κτλ, άρα "τί 'χες Γιάννη - τί 'χα πάντα"/ "άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς"/ "χαιρέτα μου τον πλάτανο και Νικολό καρτάρει"/ "ζήσε Μάη μου να φας την Βάσια την Τριφύλλη"/ "shit inside Πολυχρόνη που we did not become ευζώνοι"  κλπ.

14 ώρες πριν, bill27 είπε

Παιδια να ρωτησω ειμαι στο αοριστου ελιν 365 νυχτερινο και τωρα που απο 1/7/22 καταργηται η ρητρα θα μπορω απο 1/7/22 να παω στο νεξτ που εχει χαμηλοτερη τιμη kwh χωρις να πληρωνω ρητρα??

γουάτ μην γιου? Rearrange syntax & grammar, μπηκόζ άι ντιντ νοτ understand Christ

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για εξοχικό που χρησιμοποιείται ελάχιστα το καλοκαίρι (15-20 μερες) αξίζει κάποιο από τα προγράμματα εξοχικού?

https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/reuma-gia-to-spiti-sas/electricityhome/promo-exohiko/

https://www.protergia.gr/el/protergia-oikiako-eksoxiko

https://zenith.gr/el/for-the-home/electricity/power-summer-home/

δεδομένου της πολύ χαμηλής κατανάλωσης μάλλον θα με σύμφερε οσο το δυνατο φθηνότερο πάγιο χωρίς ελάχιστη κατανάλωση kwh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decadence είπε

Καλησπέρα, για εξοχικό που χρησιμοποιείται ελάχιστα το καλοκαίρι (15-20 μερες) αξίζει κάποιο από τα προγράμματα εξοχικού?

οτιδήποτε χωρίς δέσμευση πλην elpedison (ακριβότερη)

αν έχεις ελάχιστη κατανάλωση δες του Ηρών Home με 50€ δώρο ηλεκτρονικής εγγραφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, korakios είπε

οτιδήποτε χωρίς δέσμευση πλην elpedison (ακριβότερη)

αν έχεις ελάχιστη κατανάλωση δες του Ηρών Home με 50€ δώρο ηλεκτρονικής εγγραφής

Καλημέρα.....Για ιδια περιπτωση και εγω εχω σπιτι στο χωριο με 600-1000kwh καταναλωση ανα ετος.....αναλογως το ποσο παει ο πατερας μου....Εχω το my home online με 0,17 απο αρχες Απριλιου..

Καθομαι στα αυγα μου? Ή εχουμε εξελιξεις για τις μη κυριες κατοικιες?? Υπαρχει κατι πιο συμφερον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...