Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vali είπε

Τι να κάνει και η ΡΑΕ; Φαντάζομαι θα είχαν δύο υπαλλήλους, που έπαιρναν 5-10 emails με παράπονα την ημέρα και ο χρόνος κυλούσε ήρεμα και χωρίς άγχος. Σιγά σιγά τα emails έγιναν από πέντε, πεντακόσια και οι υπάλληλοι από δύο μάλλον παρέμειναν δύο. Πιθανόν ακόμη να ασχολούνται με emails που έλαβαν πριν τα Χριστούγεννα, οπότε, καλά κρασιά.

Μην το κάνεις αυτό γιατί ο ένας από τους δύο θα ασχολείται με τις καταγγελίες κατά της ΡΑΕ και θα καθυστερήσουν ακόμη περισσότερο 😁

Χαχα...καλό!Αλλά ο χρόνος εξέτασης της καταγγελίας ορίζεται από την ίδια τη ΡΑΕ. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο όταν παραβιάζεται εμφανώς ο ΚΠΕ δεν πράττουν τα αυτονόητα. 

Αν απαντήσουν στον εκάστοτε προμηθευτή αυτά που έγραψαν στην ανακοίνωση τους αρκετές καταγγελίες θα ολοκληρωθούν σχετικά άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, vali είπε

Τι να κάνει και η ΡΑΕ; Φαντάζομαι θα είχαν δύο υπαλλήλους, που έπαιρναν 5-10 emails με παράπονα την ημέρα και ο χρόνος κυλούσε ήρεμα και χωρίς άγχος. Σιγά σιγά τα emails έγιναν από πέντε, πεντακόσια και οι υπάλληλοι από δύο μάλλον παρέμειναν δύο. Πιθανόν ακόμη να ασχολούνται με emails που έλαβαν πριν τα Χριστούγεννα, οπότε, καλά κρασιά.

Μην το κάνεις αυτό γιατί ο ένας από τους δύο θα ασχολείται με τις καταγγελίες κατά της ΡΑΕ και θα καθυστερήσουν ακόμη περισσότερο 😁

4500 παράπονα σε 8 μήνες, απ'τα οποία τα μισά έχουν διευθετηθεί (δηλαδή πάτησαν οι πελάτες ολοκλήρωση).

Οπότε 2225 σε 8 μήνες αν υποθέσουμε ότι εκκρεμούν = ~10 παράπονα ανά μέρα έχουν να διευθετήσουν.

Δεν υπάρχει φόρτος εργασίας, απλά κάθονται και πληρώνονται χωρίς να κάνουν τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Καλησπερα .Ισχυει οτι η "nrg" αποροφα το 80% της ρήτρας αναπροσαρμογής Με πηραν για προσφορά κλασικα 0.063 +παγιο .

Και δώρο ένα ελικόπτερο 

Ζητά να μπει ειδικός όρος το 80% , επισης κάνε καταγγελία στη Γραμματεία Προστασίας καταναλωτή αν σε δε δεχτούν , εκτός αν είσαι ευχαριστημένος 

54 λεπτά πριν, akaloith είπε

 

τι βαζω οταν ληξει; προτεργια εχω τωρα

 

Καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

Και δώρο ένα ελικόπτερο 

Ζητά να μπει ειδικός όρος το 80% , επισης κάνε καταγγελία στη Γραμματεία Προστασίας καταναλωτή αν σε δεχτούν , εκτός αν είσαι ευχαριστημένος 

 

Δεν πηγα ακομη γιαυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, crossbow είπε

Σου ήρθε ειδοποίηση να μπεις σε πρόγραμμα με ρητρα; 

Μου βαλαν με το ετσι θελω ρητρα
εκανα καταγγελια
και μου προτειναν fixed πακετο ή να φυγω χωρις ρητρα αποχωρησης
μου επεστρεψαν και τη μια ρητρα που μου χωσαν
αυτο ειναι το fixed λοιπον που τελειωνει σε κανα 4μηνο

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akaloith είπε

Μου βαλαν με το ετσι θελω ρητρα
εκανα καταγγελια
και μου προτειναν fixed πακετο ή να φυγω χωρις ρητρα αποχωρησης
μου επεστρεψαν και τη μια ρητρα που μου χωσαν
αυτο ειναι το fixed λοιπον που τελειωνει σε κανα 4μηνο

Κοίτα οι καταναλώση σου είναι πολύ μικρή, αν έιναι περίπου ίδιοι και οι άλλοι λογαριασμοί σου, εφόσον μιλάμε για κύρια κατοικία δεν υπάρχει λόγος να πας σε σταθερό πρόγραμμα, απλώς διάλεξε ένα κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση και με το  μικρότερο δυνατό πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αλλαγή στο τιμοκατάλογο σας έχει δρομολογηθεί για τις 5/6/2022

4 ώρες πριν, geopro είπε

Στην απάντηση που πήρα μέσω email δεν το κάνουν σαφές πότε θα ισχύσει ο νέος τιμοκατάλογος.

Συγκεκριμένα αναφέρουν ότι :

Αναφορικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παροχή (τάδε) δεν θα μεταβεί σε άλλο τιμοκατάλογο στις 1/4/2022 

Αυτό μου έστειλαν εμένα αλλά πλέον είμαι αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, washcloud είπε

Το έκλεισες τελικά το αίτημα; Ή είσαι εν αναμονή θέσης της ΡΑΕ; Εγώ, αν δεν ήταν λεφτά τύπου "5€", θα το ξανάνοιγα (αν το έκλεισες), χρησιμοποιώντας αυτή τη φορά διατυπώσεις όπως οι παραπάνω που έγραψα.

Στη μια παροχη είχα 56 και κάτι έκπτωση συνέπειας λόγω του τελικού: δε δέχτηκαν την υποχρέωση εκδοσης έκτακτου και μου πρότειναν 40€ πίστωση στην άλλη παροχή που δεν είχε κλείσει ακόμα ως ένδειξη ‘καλής συνεργασίας’. Πράγματι εκδόθηκε ο τελικός και στην 2η παροχή πιστωτικός που περιελάμβανε και τα 40€ αλλά δεν έκλεισα την καταγγελία, προφητικά όπως αποδείχτηκε:
οταν μου ζήτησαν λογαριασμό να πιστωθεί το ποσό και είδα ότι κράτησε προμήθεια η τραπεζα 3€ επανειλημμένως τους ρωτάω εγγράφως γιατί δεν με ενημέρωσαν ότι θα πιστωθούν λιγότερα χρήματα ή δεν μου πρότειναν εναλλακτική λύση. Εδώ βέβαια αμφιβάλλω αν θα δικαιωθώ αφού δεν είναιδικό τους θέμα η προμήθεια τράπεζας αλλά έτσι για το σπάσιμο το συνεχίζω…
Έτσι και μετά τα σημερινά εδώ, έκανα μη αποδοχή και ζητάω και τα υπόλοιπα 16 κάτι ευρώ.
Ταυτόχρονα άνοιξα νέο myrae για 3η παροχή που έβαλα στο online επίσης από up όπου δεν εξέδωσαν έκτακτο για 15€ συνέπεια. 

Συνολικά τρέχω ακόμα 3 myrae για μη απόδοση έκπτωσης συνέπειας σε τελικό και 1 για αμφισβήτηση ρήτρας σε επαγγελματικό που επίσης έφυγε από ΗΡΩΝΑ για το καταργημένο πλέον efa business 1.

Υπομονή όπως γράφετε και βλέπουμε…
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vali είπε

Κοίτα οι καταναλώση σου είναι πολύ μικρή, αν έιναι περίπου ίδιοι και οι άλλοι λογαριασμοί σου, εφόσον μιλάμε για κύρια κατοικία δεν υπάρχει λόγος να πας σε σταθερό πρόγραμμα, απλώς διάλεξε ένα κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση και με το  μικρότερο δυνατό πάγιο.

κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση και με το  μικρότερο δυνατό πάγιο?
οπως;;;; και αυτες οι 150kwh ας πουμε ποσο θα χρεωθουν;
ναι ειναι κυρια κατοικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, akaloith είπε

κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση και με το  μικρότερο δυνατό πάγιο?
οπως;;;; και αυτες οι 150kwh ας πουμε ποσο θα χρεωθουν;
ναι ειναι κυρια κατοικια

εξαρτάται το μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannis22k είπε

Καλησπερα .Ισχυει οτι η "nrg" αποροφα το 80% της ρήτρας αναπροσαρμογής Με πηραν για προσφορά κλασικα 0.063 +παγιο .

...να τους πάρεις πίσω και να τους πεις : ...γατάκια, η Β&Β την έχει ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ, με την προγραματάρα "Ζορό", που έχει βγει και πρόγραμμα της χρονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...