Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, kirileman είπε

Άσε τον άνθρωπο να εκφραστεί ελεύθερα, γκράμαρ νάζι :D. Μπορεί να εννοεί ακολουθώ χωρίς καθυστέρηση.

μια δήλωση παρακαλώ για την εκθρόνιση του Zero με 0,02 απο το Plus με τα 0,008 και χωρίς δέσμευση
😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Αυτή ειναι αξιόπιστη σελίδα; https://allazorevma.gr/

όχι πλέον με τίποτα και λυπάμαι ,

απο την αρχή στηριζόταν σε συνεργασίες , το παραέκανε όμως με τη ΔΕΗ που τα πέταξε πολύ νωρίτερα απο τη ραδιοαρβύλλα γνωστού site και αργότερα ακολούθησε τη ραδιοαρβύλα 

ποιο μπροστά ,πριν την ανανέωση του site είχε σαν default επιλογή προγράμματα συνεργατών (και δεν εμφανίζονταν online/enter με τις χαμηλές τιμές)

επίσης τη ρήτρα αναπροσαρμογής εξαρχής την είχε πολύ χαμηλή , καμία σχέση με σημερινά δεδομένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι πλέον με τίποτα και λυπάμαι ,

απο την αρχή στηριζόταν σε συνεργασίες , το παραέκανε όμως με τη ΔΕΗ που τα πέταξε πολύ νωρίτερα απο τη ραδιοαρβύλλα γνωστού site και αργότερα ακολούθησε τη ραδιοαρβύλα 

ποιο μπροστά ,πριν την ανανέωση του site είχε σαν default επιλογή προγράμματα συνεργατών (και δεν εμφανίζονταν online/enter με τις χαμηλές τιμές)

επίσης τη ρήτρα αναπροσαρμογής εξαρχής την είχε πολύ χαμηλή , καμία σχέση με σημερινά δεδομένα

Εγώ είμαι με την ΔΕΗ βάζοντας τα στιχεία μου (Γ21 επαγγελματικό) και την κατανάλωση μου 8928kwh (η οποία ειναι πάντα η ίδια κάθε τετράμηνο γιατί τα μηχανήματα μου λειτουργούν 24/7 ) η ετήσια χρέωση ΔΕΗ που βγάζει συμφωνεί περίπου με την χρέωση του τρέχοντος εκκαθαριστικού που έλαβα *3 (3 τετράμηνα = 12 μήνες) με άλλα λόγια μου ήρθε 3χιλιάρικά το εκκαθαριστικό του Απριλίου και στην σελίδα αυτή λένε για 9347 ετήσιο κόστος που πάνω κάτω ειναι τα ίδια. 


Το θέμα που ρωτάω ειναι ότι όντως με τις σημερινές τιμές στις ρυθμιζόμενες η volton (όπως λέει το site) θα μου χρεώνει 7,5 χιλιάρικα ή άντε 8 με το ζόρι ανα έτος; (θεωρώντας πως οι ρήτρες αναπροσαρμογής των τελευταίων 4 μηνών ούτε θα αυξηθούν ούτε θα μειωθούν ) 

 

t8adAzU.png

1111.jpg

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Το θέμα που ρωτάω ειναι ότι όντως με τις σημερινές τιμές στις ρυθμιζόμενες η volton (όπως λέει το site) θα μου χρεώνει 7,5 χιλιάρικα ή άντε 8 με το ζόρι ανα έτος; (θεωρώντας πως οι ρήτρες αναπροσαρμογής των τελευταίων 4 μηνών ούτε θα αυξηθούν ούτε θα μειωθούν ) 

οι ρυθμιζόμενες δεν έχουν σχέση

θα πρέπει να κάνεις επαλήθευση με το χέρι

το οτι κάνεις mining και δεν είχες σπάσει την κατανάλωση σε 3φασικά οικιακά με παλιές χαμηλές τιμές λέει πολλά

παίζει ούτε νυχτερινό να έβαλες ...μόλις θυμήθηκα και κάτι παλιότερες συζητήσεις ,

καλή συνέχεια απο μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

οι ρυθμιζόμενες δεν έχουν σχέση

θα πρέπει να κάνεις επαλήθευση με το χέρι

το οτι κάνεις mining και δεν είχες σπάσει την κατανάλωση σε 3φασικά οικιακά με παλιές χαμηλές τιμές λέει πολλά

παίζει ούτε νυχτερινό να έβαλες ...μόλις θυμήθηκα και κάτι παλιότερες συζητήσεις ,

καλή συνέχεια απο μένα

σόρρυ τυπογραφικό λόγω της ώρας όπου βλέπεις "ρυθμιζόμενες" στο απο πάνω ποστ εννοώ "ρήτρα αναπροσαρμογής" 

Τώρα για τα άλλα που λες τι πάει να πει "λέει πολλά"; δεν ξέρεις τις λεπτομέρειες της κατάστασης και αυτές δεν έχουν σχέση με το ποια εταιρία ειναι οικονομικότερη. 

Απλά είπες ότι δεν ειναι έμπιστη και το κρατάω αυτό μπορεί να ειναι και σωστό αλλά απο την άλλη η σούμα που μου έβγαλε για την ΔΕΗ δείχνει πως τουλάχιστον για την ΔΕΗ πέσανε μέσα. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, korakios είπε

μια δήλωση παρακαλώ για την εκθρόνιση του Zero με 0,02 απο το Plus με τα 0,008 και χωρίς δέσμευση
😁

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ WATT AND VOLT

Με αφορμή πρόσφατα δημοσιεύματα, η Watt and Volt, πρωτοπόρος πάροχος Ηλεκτρικής Ενέργειας και δημιουργός του βραβευμένου προγράμματος zerO, επιδεικνύοντας από τις πρώτες στιγμές της πρωτοφανούς αυτής ενεργειακής κρίσης υψηλό αίσθημα κοινωνικής ευθύνης, υπενθυμίζει στους καταναλωτές ότι στο εν λόγω πρόγραμμα εντάσσονται και οι Παροχές με Κοινωνικό Οικιακό Τιμολόγιο, σε αντίθεση με άλλα νεοφυή προϊόντα του ανταγωνισμού, τα οποία προωθούνται ως οικονομικότερες επιλογές. Η Watt and Volt εφιστά την προσοχή του καταναλωτικού κοινού απέναντι σε παραπλανητικές πρακτικές marketing και φαινομενικά ελκυστικά προγράμματα με κρυφές χρεώσεις και συνδρομές και δεσμεύεται ότι θα βρίσκεται πάντοτε στο πλευρό των καταναλωτών, ειδικότερα δε των ευπαθών νοικοκυριών που πλήττονται σήμερα περισσότερο από κάθε άλλον.

 

WATT AND VOLT A.E.

 

Πρόγραμμα zerO:

awardx2_2022.webp.0bbc23c89bcbe441e0a67fb2050c687c.webp

Επεξ/σία από kirileman
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kirileman είπε

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ WATT AND VOLT

Με αφορμή πρόσφατα δημοσιεύματα, η Watt and Volt, πρωτοπόρος πάροχος Ηλεκτρικής Ενέργειας και δημιουργός του βραβευμένου προγράμματος Zero, επιδεικνύοντας από τις πρώτες στιγμές της πρωτοφανούς αυτής ενεργειακής κρίσης υψηλό αίσθημα κοινωνικής ευθύνης, υπενθυμίζει στους καταναλωτές ότι στο εν λόγω πρόγραμμα εντάσσονται και οι Παροχές με Κοινωνικό Οικιακό Τιμολόγιο, σε αντίθεση με άλλα νεοφυή προϊόντα του ανταγωνισμού, τα οποία προωθούνται ως οικονομικότερες επιλογές. Η Watt and Volt εφιστά την προσοχή του καταναλωτικού κοινού απέναντι σε παραπλανητικές πρακτικές marketing και φαινομενικά ελκυστικά προγράμματα με κρυφές χρεώσεις και συνδρομές και δεσμεύεται ότι θα βρίσκεται πάντοτε στο πλευρό των καταναλωτών, ειδικότερα δε των ευπαθών νοικοκυριών που πλήττονται σήμερα περισσότερο από κάθε άλλον.

 

WATT AND VOLT A.E.

 

Πρόγραμμα Zero:

awardx2_2022.webp.0bbc23c89bcbe441e0a67fb2050c687c.webp

Το θράσος τους δεν έχει όριο. Αλήθεια από ποιον βραβεύτηκε το zero ως προϊόν της χρονιάς;; Ελπίζω να μην εννοούν εκείνο τον αστείο διαγωνισμό που είχε ποσταριστει πριν λίγες μέρες και εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Το θράσος τους δεν έχει όριο. Αλήθεια από ποιον βραβεύτηκε το zero ως προϊόν της χρονιάς;; Ελπίζω να μην εννοούν εκείνο τον αστείο διαγωνισμό που είχε ποσταριστει πριν λίγες μέρες και εδώ.

Κανόνισε να το βάλεις στα social να γίνει viral.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kirileman είπε

Κανόνισε να το βάλεις στα social να γίνει viral.

Έχει προνοήσει η watt και έχει γεμίσει τα social με διαφημίσεις. Και από κατω τσακώνονται ποιος θα πρωτοπαρει το zero...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα ελαβα και εγω τη γνωστη επιστολη απο solar για αλλαγες τιμολογησης. Οπως ειδα και απο τις προηγουμενες απαντησεις τους εστειλα επιστολη σχετικα με τις 60 ημερες και οχι 30 οπως λενε και περιμενω απαντηση.  Σε οτι αφορα την αλλαγη προμηθευτη που πλεον ειναι μονοδρομος πρεπει συμφωνα με αυτους να τους στειλω καταγγελια της συμβασης το εχει κανει καποιος ωστε να το συμπληρωσουμε σωστα? 

aithsi_katagelias.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hightmare είπε

καλησπερα και απο εμενα ελαβα και εγω τη γνωστη επιστολη απο solar για αλλαγες τιμολογησης. Οπως ειδα και απο τις προηγουμενες απαντησεις τους εστειλα επιστολη σχετικα με τις 60 ημερες και οχι 30 οπως λενε και περιμενω απαντηση.  Σε οτι αφορα την αλλαγη προμηθευτη που πλεον ειναι μονοδρομος πρεπει συμφωνα με αυτους να τους στειλω καταγγελια της συμβασης το εχει κανει καποιος ωστε να το συμπληρωσουμε σωστα? 

aithsi_katagelias.pdf 449 kB · 0 downloads

Καλημέρα.. Δεν θα στείλεις καταγγελία.. Απλά θα ζητήσεις την αλλαγή.. Θα πας στον νέο παροχο... Και θα γίνει αυτόματα η ενημέρωση τους.. Γιατί αν γίνει καταγγελία θα κοπεί το ρεύμα σου.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Δεν θα στείλεις καταγγελία.. Απλά θα ζητήσεις την αλλαγή.. Θα πας στον νέο παροχο... Και θα γίνει αυτόματα η ενημέρωση τους.. Γιατί αν γίνει καταγγελία θα κοπεί το ρεύμα σου.. 

ok εκει που γραφει Σκοπούμενη ημερομηνία αποχώρησης και λύσης της Σύμβασης: .................(πρέπει να απέχει
τουλάχιστον τριάντα (30) ηιαέρες από την ημερομηνία αποστολής της παρούσας στον Προμηθευτή) τι θα συμπληρωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τους έστειλα για τις 60 ημέρες στην Solar περιμένω απάντηση.

Εγω σκεφτόμουν να μην τούς στείλω τίποτα, απλα να κάνω συμβόλαιο στην ΔΕΗ μέσω e contact? ή στο κατάστημα, για τον HomeEnter μάλλον απο οτι δείχνει το Excel.

Και θα το δουν αυτοί ότι άλλαξα πάροχο γιατί να τους στείλουμε και ενημέρωση δηλαδή?

Την πάγια εντολή δε ξέρω πότε είναι καλό να σταματήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, hightmare είπε

ok εκει που γραφει Σκοπούμενη ημερομηνία αποχώρησης και λύσης της Σύμβασης: .................(πρέπει να απέχει
τουλάχιστον τριάντα (30) ηιαέρες από την ημερομηνία αποστολής της παρούσας στον Προμηθευτή) τι θα συμπληρωσω?

Δεν χρειάζεται να στείλεις κάτι.. Πας στον επόμενο παροχο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...