Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, washcloud είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

...τί λες, δεν τους στέλνεις ΟΛΟΥΣ του λογαριασμούς σου από MyHome Online με 0,096 και να τους ρωτήσεις πόσα θα είχες πληρώσει αν είχες πάει Ζήρο ;

Spoiler

0,096; Online; Τι είμαι; Κάνας ανώμαλος; 0,10 παρακαλώ. Σταθερότητα, συμμετρία, peace of mind.

 

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με πήραν μόλις απο volterra γιατί τους ήρθε η αίτηση για αλλαγή σε ΔΕΗ και ήθελαν να μάθουν για ποιο λόγο θέλω να φύγω.

Τους εξήσησα οτι δεν ήθελα να κάτσω σε κυμαινομενο και μου είπαν οτι το στάθερο της ΔΕΗ δεν είναι ακριβώς σταθερό γιατί λέει με βάση το αρθρο 9 της σύμβασης μετά τους 6 μήνες μπορεί να σας αλλάξουν τις τιμές χωρις να μπορείτε να καταγείλετε την σύμβαση γιατί την έχετε υπογράψει και λεει οτι είναι ήδη σε συζητήσεις για νέα αύξηση τους επόμενους μήνες σε 0.29.

Του λέω ότι απο έσας δεν είχα ενημέρωση 60 ήμερες πρίν όπως ορίζει ο νόμος και ότι δεν δέχομε να χρεωθώ απο 01/04 μέχρι την αλλαγή στην ΔΕΗ με τις κυμαινομενες και μου απάνταει οτι αυτό δεν γίνεται γίατι το συμβόλαιο σας είχε λήξει απο τον Φεβρουάριο λόγω οτι ήταν 12μηνο άρα δεν υπήρχε υποχρέωση να υπάρξει ενημέρωση 60 ημέρες.

Τι κάνω τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για εππαγγελματικο 6000kwh το τετραμηνο τι παιζει αυτη την στιγμη?

ειδα την weenergy χωρις ρητρα, με αυτη τι παιζει?

 

Επισης για οικιακο 2000kwh το τετραμηνο να κινηθω προς DEH myhome online?

την συμβουλη σας παρακαλωμαυτη την στιγμη ειμαι στην watt wolt me zero

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, teohokage είπε

Τι κάνω τώρα?

ξεχνάς τη συζήτηση σα να μην έγινε ποτέ, διαβάζεις σελίδες πίσω και στέλνεις email

5 λεπτά πριν, vasilis_val είπε

παιδια για εππαγγελματικο 6000kwh το τετραμηνο τι παιζει αυτη την στιγμη?

για Γ21 ίσως καλύτερα ρήτρα και επιδοτήσεις, στο φύλλο με επαγγελματικά μαντεύεις ρήτρα και επιδότηση και βλέπεις

6 λεπτά πριν, vasilis_val είπε

Επισης για οικιακο 2000kwh το τετραμηνο να κινηθω προς DEH myhome online?

την συμβουλη σας παρακαλωμαυτη την στιγμη ειμαι στην watt wolt me zero

4ο φύλλο του excel και μετά στο 2ο φύλλο αφού μαντέψεις τη ρήτρα βλέπεις τη διαφορά

για κυμαινόμενο προπόθεση εκτός του να παίρνεις επιδότηση φυσικά , είναι και χωρίς δέσμευση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ξεχνάς τη συζήτηση σα να μην έγινε ποτέ, διαβάζεις σελίδες πίσω και στέλνεις email

εχω στείλει ήδη email εδώ και 4 ημέρες στην αρχή μου στείλανε μια copy paste απάντηση και οταν τους είπα για τις 60 ημέρες βάση νόμου και παρέθεσα και το link του δελτίου τύπου της ΡΑΕ δεν μου έχουν ξανααπαντήσει εδω και 2 ημέρες και ας έχω στείλει υπενθύμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, teohokage είπε

εχω στείλει ήδη email εδώ και 4 ημέρες στην αρχή μου στείλανε μια copy paste απάντηση και οταν τους είπα για τις 60 ημέρες βάση νόμου και παρέθεσα και το link του δελτίου τύπου της ΡΑΕ δεν μου έχουν ξανααπαντήσει εδω και 2 ημέρες και ας έχω στείλει υπενθύμιση 

10 εργάσιμες και μετά ΡΑΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταω και ξανακοιτάω το excel και δεν μπορω να αποφασίσω τι να κανω... 

Να μείνω σε σταθερο με μετακόμιση στην ΔΕΗ ή να πάω σε κυμαινόμενο χωρις να ξερω τι θα μου έρθει αυριο και αν τελικά συμφερε... Απο την μια τα σταθερά σχεδόν ολα έχουν δέσμευση απο την αλλη αρκετά κυμαινομενα δεν έχουν... 

Κοτ δεν εχω, επιδομα δεν εχω, μονο νυχτερινο... 

Εντωμεταξύ παράλληλα σκεφτομαι ότι ολο αυτο παιζει να γίνεται για να φυγει κοσμάκης και να επιστρέψει στην Δεη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθούν παλι οι τιμές.... 

Γενικα επικρατεί ενα μπαχαλο στο μυαλό μου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

10 εργάσιμες και μετά ΡΑΕ

και εννοείτε αν βγει ο τελικό λογαριασμός και είναι με κυμαινομενο δεν το πληρώνω μέχρι να δω τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jasonas21 είπε

Κοτ δεν εχω, επιδομα δεν εχω, μονο νυχτερινο... 

εννοείς κρατική επιδότηση με το επίδομα , την πίστωση ΤΕΜ για 1η κατοικία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν καπου για κατεβασμα οι παλιοτερες εκδοσεις των excel σου @korakios ? Αν οχι και εχεις τροπο, για την ακριβεια χρειαζομαι την τιμη κοστους kwh για οσους εχουν την πρωτη, την "συλλεκτικη" εκδοση του MyHome Online ...για μια καταναλωση 1600 kwh (ολες ημερησιες)το τετραμηνο ΜΑΖΙ με τις ρυθμιζομενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Specs είπε

Yπαρχουν καπου για κατεβασμα οι παλιοτερες εκδοσεις των excel σου @korakios ? Αν οχι και εχεις τροπο, για την ακριβεια χρειαζομαι την τιμη κοστους kwh για οσους εχουν την πρωτη, την "συλλεκτικη" εκδοση του MyHome Online ...για μια καταναλωση 1600 kwh (ολες ημερησιες)το τετραμηνο ΜΑΖΙ με τις ρυθμιζομενες.

μα είναι έτοιμο προσυμπληρωμένο στο πεδίο "το πρόγραμμά σας" (γράφω και απο κάτω τιμές παλιού online)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου πρότειναν protergia έχει κανείς το οικιακό πάνω από ένα εξάμηνο για να μου πει διαφορά στις χρεώσεις με πριν? Και αν γίνεται να αναφερθούν και οι kwh τετράμηνο για να συγκρίνω. Εγώ είμαι στις 1400kwh

Επεξ/σία από doom26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, doom26 είπε

Μου πρότειναν protergia έχει κανείς το οικιακό πάνω από ένα εξάμηνο για να μου πει διαφορά στις χρεώσεις με πριν? Και αν γίνεται να αναφερθούν και οι kwh τετράμηνο για να συγκρίνω. Εγώ είμαι στις 1400kwh

αν λες αυτό , έχει δέσμευση 24μηνη ,άρα το ξεχνάς

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εντωμεταξύ παράλληλα σκεφτομαι ότι ολο αυτο παιζει να γίνεται για να φυγει κοσμάκης και να επιστρέψει στην Δεη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθούν παλι οι τιμές.... 

Σ'ενα παραλληλο συμπαν ναι παιζει να συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

Κοιταω και ξανακοιτάω το excel και δεν μπορω να αποφασίσω τι να κανω... 

Να μείνω σε σταθερο με μετακόμιση στην ΔΕΗ ή να πάω σε κυμαινόμενο χωρις να ξερω τι θα μου έρθει αυριο και αν τελικά συμφερε... Απο την μια τα σταθερά σχεδόν ολα έχουν δέσμευση απο την αλλη αρκετά κυμαινομενα δεν έχουν... 

Κοτ δεν εχω, επιδομα δεν εχω, μονο νυχτερινο... 

Εντωμεταξύ παράλληλα σκεφτομαι ότι ολο αυτο παιζει να γίνεται για να φυγει κοσμάκης και να επιστρέψει στην Δεη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθούν παλι οι τιμές.... 

Γενικα επικρατεί ενα μπαχαλο στο μυαλό μου 😂

Και λοιπόν ?

Ύστερα, θα αρχίσουν πάλι τις προσφορές οι εναλλακτικοι και θα ξαναφύγει.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...