Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, fragos είπε

Μια ερώτηση μαγκες. Αν εχουμε ενα οικιακο και ενα επαγγελματικό κατω απο το ιδιο αφμ τοτε και τα 2 παίρνουν επιδοτηση απο το κράτος? 

δε βγάζει νόημα η ερώτηση με το ΑΦΜ

και τα 2 παίρνουν επιδότηση (το οικιακό για 1η κατοικία)

14 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Έχω/είχα ένα πρόγραμμα στην elpedison (home night fixed αν θυμάμαι καλά) χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Μου έστειλαν το Δεκέμβριο ένα λογαριασμό που έλεγε με ψιλά γράμματα ότι μου αλλάζουν πρόγραμμα σε ένα με ρήτρα αναπροσαρμογής και ανανεώνουν το συμβόλαιο για 2 χρόνια. Φυσικά δε το πήρα είδηση μέχρι που μου ήρθε ο λογαριασμός τον Μάρτιο.

ξεκινάς με τα βήματα αμφισβήτησης στην καρφιτωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά, περιμένεις κονσέρβα απάντηση (πόσταρε όταν θα έρθει) , απαντάς στο οτι δεν είδες την ειδοποίηση , δε σου ήρθε ατομική επιστολή εξηγώντας τους όρους του προγράμματος και τον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας , μετά πας μέσω myrae

πόσταρε όταν απαντήσουν . Αν δεν απαντήσουν μέσα σε 10 εργάσιμες ξεκινάς μέσω myrae

την αμφισβήτηση την κάνεις σήμερα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, korakios είπε

ξεκινάς με τα βήματα αμφισβήτησης στην καρφιτωμένη ανάρτηση τέρμα ψιλά, περιμένεις κονσέρβα απάντηση (πόσταρε όταν θα έρθει) , απαντάς στο οτι δεν είδες την ειδοποίηση , δε σου ήρθε ατομική επιστολή εξηγώντας τους όρους του προγράμματος και τον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας , μετά πας μέσω myrae

πόσταρε όταν απαντήσουν . Αν δεν απαντήσουν μέσα σε 10 εργάσιμες ξεκινάς μέσω myrae

την αμφισβήτηση την κάνεις σήμερα

Κάτι μου λέει ότι θα πάνε άκλαυτα τα €€€ που ζητάνε για την ρήτρα πρόωρης αποχώρησης καθώς έχει ήδη στείλει mail αλλά με δικό μου περιεχόμενο. Όπως και να έχει, θα προσπαθήσω να συνεχίσω τη διαδικασία ακολουθώντας τις οδηγίες.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια korakios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Κάτι μου λέει ότι θα πάνε άκλαυτα τα €€€ που ζητάνε για την ρήτρα πρόωρης αποχώρησης καθώς έχει ήδη στείλει mail αλλά με δικό μου περιεχόμενο.

όπως και σε άλλους θα σου προτείνουν να δώσεις πίσω τα 50€ δώρο και να μη χρεωθείς ρήτρα αποχώρησης , εννοείται ζητάς και τα υπόλοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

5 λεπτά πριν, savoukos είπε

@korakios

Πιστευεις οτι αξίζει το Online ή το enter plus?

  

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα, ΥΔΕ (πιστοποιητικό εγκατάστασης), νυχτερινό τιμολόγιο, κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ, φυσικό αέριο προγράμματα , κλιματιστικά κτλ και πάντα διαβάζουμε τις τελευταίες 10 τουλάχιστον σελίδες απο το τέλος

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=59060007

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!! Μου ηρθε τελικος λογαριασμος στην efa αλλα μου ηρθε χρεωση για δημο ερτ 133,20 ενω κατω στον αναλυτικο μου γραφει δημος 10,04 και Ερτ 2,07 και απο κατω αλλες χεωσεις πιστωσεις 120ε σε συνολο 132,11 και οχι τα 133,20 που αναγραφει στον συνοπτικο  μπορει καποιος αμα ξερει να μου εξηγησει τι ειναι οι αλλες πιστωσεις 120 που λεει και γτ με χρεωνει 133,20ε;  Ευχαριστω!!

ΑΕφα τελικος.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,.. Δυστυχώς οι τιμές της ΔΕΗ άλλαξαν όπως σωστά ειπώθηκε από τα παλικάρια,άρα πρέπει να διορθωθεί και το excelακι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brown είπε

Καλημερα!! Μου ηρθε τελικος λογαριασμος στην efa αλλα μου ηρθε χρεωση για δημο ερτ 133,20 ενω κατω στον αναλυτικο μου γραφει δημος 10,04 και Ερτ 2,07 και απο κατω αλλες χεωσεις πιστωσεις 120ε σε συνολο 132,11 και οχι τα 133,20 που αναγραφει στον συνοπτικο  μπορει καποιος αμα ξερει να μου εξηγησει τι ειναι οι αλλες πιστωσεις 120 που λεει και γτ με χρεωνει 133,20ε;  Ευχαριστω!!

ΑΕφα τελικος.pdf 1 MB · 4 downloads

Ποινή αποχώρησης είναι τα 120, στο ίδιο προγραμμα ήμουν κι εγώ. Πότε έκλεισες εξάμηνο; Φαντάζομαι σου είχε έρθει ειδοποίηση για αλλαγή τιμών. Είχες 60 μέρες να φύγεις αζημιως, αν δεν έχουν περασει οι 60 μέρες κακώς σε χρέωσαν με τα 120.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουφ.....Έπεσε και το κάστρο της solar😁, ήρθε τελικά αυτή η ρημαδα ειδοποίηση για αλλαγή των όρων. Η αλήθεια είναι την περίμενα κάποια στιγμή απλά παρακαλούσα να περάσει ο χειμώνας.Τουλάχιστον βγάλαμε αυτόν τον χειμώνα πολύ καλά!!!!

Screenshot_20220411-122034~2.png

Επεξ/σία από Kzaxas
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Ουφ.....Έπεσε και το κάστρο της solar😁, ήρθε τελικά αυτή η ρημαδα ειδοποίηση για αλλαγή των όρων. Η αλήθεια είναι την περίμενα κάποια στιγμή απλά παρακαλούσα να περάσει ο χειμώνας.Τουλάχιστον βγάλαμε αυτόν τον χειμώνα πολύ καλά!!!!

κρίμα , μόλις σήμερα άλλαξαν τα της ΔΕΗ , στο άλλο θέμα

τώρα να βάλω στο excel αυτές τις τιμές ή να περιμένω να ενημερώσουν το site ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

αμφισβήτηση και σε 10 εργάσιμες ΡΑΕ

φυσικά τα έχεις γραπτώς φαντάζομαι

Ναι το έχω και σε email  και στον 1 λογαριασμο εν τω μεταξύ σε αλλο ακίνητο που έχω δεν μου έχει το 120ε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...