Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, SofoS@ είπε

Στην volterra στο customercare mail στέλνουμε για τις 60 μέρες;

ναι

3 λεπτά πριν, SofoS@ είπε

Έχουν απαντήσει σε κανένα;

σε μένα 😁

δεν ξέρω αν έστειλε και άλλος , οι περισσότεροι την κάνανε με το που πήραν το χαρτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν ξέρω αν έστειλε και άλλος , οι περισσότεροι την κάνανε με το που πήραν το χαρτί

τελικά σε ποια εταιρεία είσαι τώρα? 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες δεν θελω να σας το χαλασω, αλλα ολοι οι παροχοι θα αλλαξουνε τιμες. ηδη η δεη το πηγε 0,39 ανα κιλοβατωρα. αλλαξε η τιμη του ρευματος, ειναι θεμα χρονου ολα τα προγραμματα να αναδιαμορφωθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την volterra τι κανουμε; Μου ρθε οτι αλλαζει στις 1 Απριλιου. Δεν πρεπει να περασουν 2 μηνες για να αλλαξει; Τι πρεπει να στειλω στην εταιρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, labr είπε

παιδες δεν θελω να σας το χαλασω,

απο Αύγουστο το λέμε και απο τότε το βλέπουμε το σενάριο , μην αγχώνεσαι δε βρεθήκαμε προ εκπλήξεως

όσο για ΔΕΗ , στο άλλο θέμα αν έχεις κάποιο (αποδεδειγμένο και όχι ραδιοαρβύλα) νέο για την τιμή που ανέφερες

1 λεπτό πριν, Jason13 είπε

Με την volterra τι κανουμε; Μου ρθε οτι αλλαζει στις 1 Απριλιου. Δεν πρεπει να περασουν 2 μηνες για να αλλαξει; Τι πρεπει να στειλω στην εταιρια;

στις προηγούμενες πρόσφατες σελίδες είναι η απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

απο Αύγουστο το λέμε και απο τότε το βλέπουμε το σενάριο , μην αγχώνεσαι δε βρεθήκαμε προ εκπλήξεως

όσο για ΔΕΗ , στο άλλο θέμα αν έχεις κάποιο (αποδεδειγμένο και όχι ραδιοαρβύλα) νέο για την τιμή που ανέφερες

στις προηγούμενες πρόσφατες σελίδες είναι η απάντηση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτό μαμήθηκα σήμερα στα reactions 😁

την ψυλλιάστηκα και απο την πολυκοσμία 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=59167679

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, korakios είπε

ακόμα Volterra μέχρι να αλλάξει τιμές

Είμαστε 4-5 βλέπω στην ίδια κατάσταση;

Για που να την κάνουμε; Κι αν πετύχουμε το περί 60 ημερών, μήπως είναι χειρότερα τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Για που να την κάνουμε; Κι αν πετύχουμε το περί 60 ημερών, μήπως είναι χειρότερα τότε;

είναι ρίσκο που αναλαμβάνει ο καθένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες μου επειδη δεν βγαζω ακρη με το excell ειναι καπως μπερδεμενο....ειμαι στην φαση αλλαγης παροχου.....και ψαχνω αυτον με την λιγοτερη χασουρα.ειμαι στην κεν και σκεφτομαι να παω στον βαρδινογιαννη (nrg)....ειμαι σε σκεψη σταθερη χρεωση η διπλη με ημερησιο και νυχτερινο? για δεη το αποκλειουμε υπαρχει λογος οπως και elpedison......καμια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να ευχαριστήσω τον φίλο μας που έκανε αυτό το υπέροχο εργαλείο και μπορούμε να βλέπουμε πραγματικά τις τιμές. ΜΠΡΆΒΟ του! 

Μπήκα είδα το εξελ και θα ήθελα να ρωτήσω αν κατάλαβα σωστά. 

Θέλω να αλλάξω παροχο σε δύο παροχές.

1) κύρια κατοικία ΧΩΡΊΣ επιδότηση κοτ και με περίπου 850-1050 μονάδες το 4μηνο. Αν κατάλαβα σωστά πρέπει να πάω στο γ1 της ΔΕΗ; 

2) κύρια κατοικία ΜΕ επιδότηση κοτ β και με περίπου 1100-1300 μονάδες το 4μηνο. Πάλι πρέπει να πάω στο γ1 της ΔΕΗ; 

Σωστά; 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος από εσάς (γιατί δεν υπάρχει στο εξελ) την σύγκριση ανάμεσα στο γ1 της ΔΕΗ και στο ρεύμα οικιακό του φυσικού αερίου. Το ρωτάω γιατί αν δικαιούσαι κοτ στην εταιρεία φυσικό αέριο πας αναγκαστικά στο ρεύμα οικιακό με αναγραφόμενη τιμή ενέργειας 0,09227 

Σας ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2022 στις 2:43 ΜΜ, Drake27 είπε

@korakios συγνωμμη για την καθυστερηση,αρχικα δες τους ορους που μου δοθηκαν απο το καταστημα μετα την υπογραφη,και αμα καταφερεις να το διαβασεις θα εισαι φοβερος :P 

Εντωμεταξυ ποσο @#$@ ειναι που το σκαναραν με προγραμμα απο το κινητο και μου εδωσα αυτο το αντιγραφο σε μενα,και κατω στην γωνια γραφει και το προγραμμα που το σκαναραν.

Σκεφτομαι να τους απαντησω το εξης:

Καλησπερα σας,
Θα ήθελα να αναφέρω σχετικά με τους ορους του συμβολαίου ότι το αντίγραφο που μου δόθηκε από το κατάστημα σας δεν ήταν ευανάγνωστο όπως θα δείτε και στο αρχείο που εχω επισυναψη, συγκεκριμένα το κατάστημα το σκαναρε όπως φαίνεται,και στην γωνία του χαρτιού, με πρόγραμμα από κινητο, και πριν υπογράψω δεν υπήρχε η ορθης ενημέρωση ύπαρξης ρήτρας αναπροσαρμογής.

 

@korakios Μου απάντησαν σήμερα το εξής 

Αναφορά σε κείμενο

ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ ΑΕ - PROTERGIA

07 Απρ 2022 11:12:54

Αξιότιμε κύριε, Σε απάντηση των ανωτέρω , θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι όροι των συμβάσεων της εταιρίας μας, είναι αναρτημένοι στην επίσημη ιστοσελίδα μας και διαθέσιμοι για όλους https://www.protergia.gr/el/xrhsima-entypa-gia-thn-hlektrikh-energeia . Η εξυπηρέτηση πελατών μας είναι στην διάθεση σας, προς όποια διευκρίνηση . Μέσω της ιστοσελίδας μας είναι διαθέσιμη προς το κοινό, πελάτες μας ή μη, ολοκληρωμένη πληροφορία σχετικά τον όρο 8.8 της Σύμβασης, https://www.protergia.gr/el/hlektrikh-energeia-syxnes-erwthseis . Με εκτίμηση. 

Δεν ξέρω αν μετά από αυτό μπορω να κάνω κάτι άλλο,γιατί δεν βλέπω να παίρνω πίσω λεφτά από ρήτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, krhtikos30 είπε

ρε μαγκες μου

καταρχάς σου ανέφερα στο pm να διαβάσεις τελευταίες 10 σελίδες

 

34 λεπτά πριν, krhtikos30 είπε

ειμαι σε σκεψη σταθερη χρεωση η διπλη με ημερησιο και νυχτερινο?

δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο

αφού ανέφερες οτι είδες το excel τσέκαρε το 4ο φύλλο ,και πόσταρε ακριβώς τι δεν καταλαβαίνεις

30 λεπτά πριν, Drake27 είπε

@korakios Μου απάντησαν σήμερα το εξής 

μέσω ΡΑΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

καταρχάς σου ανέφερα στο pm να διαβάσεις τελευταίες 10 σελίδες

επίσης κάνε edit σε ένα λεπτό στη έκφραση για την ΚΕΝ , (πχ άσε απλά τελίτσες )

δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο

αφού ανέφερες οτι είδες το excel τσέκαρε το 4ο φύλλο ,και πόσταρε ακριβώς τι δεν καταλαβαίνεις

μέσω ΡΑΕ ?

Ναι μέσω ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...