Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Artman13 είπε

Ειχα κάνει αναζήτηση αλλα κάτι γενικολογίες και κατάρες μόνο πέτυχα τίποτα συγκεκριμένο. Πάντως τώρα με οποιονδήποτε πάροχο νομίζεις πως δίνεις λίγα και σου έρχεται μετά η ρήτρα προσαρμογής και δίνεις περισότερα απο Watt & Volt. Απο την Volterra για αυτό φεύγω. Στο άλλο πρόγραμμα είναι ποιό ξεκάθαρο.

Την καλύτερη επιλογή έκανες.

 

edit: Ποια γέλασε;

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Artman13 είπε

Το γνωρίζω, αυτό που λέω είναι ότι το καπέλο σε άλλους όπως αυτήν που έχω τώρα είναι περισσότερο απο Κόστος kwh χονδρικής + 0,02€/kwh που το δίνει η Watt and Volt και υποθέτω πως και στους υπόλοιπους κάπως έτσι θα πηγαίνει αφού κανείς δεν δουλεύει για να χάνει. Οπότε για αυτό μάλλον θα πάω εκεί 

Zακέτα να πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cyberguy είπε

3.500 comments...έχουν να σφάξουν κόσμο...0.039/kwh υπόσχονται

Αν κοσμος δεν μαθει καποια βασικα πραγματα τοτε και 0,99 να τους δωσουν παλι θα το βαζουν μονο και μονο γιατι τους ειπαν οτι ειναι οι φθηνοτεροι.

Εδω μεσα αυτο που εχει την μεγαλυτερη σημασια ειναι να μαθει ο καθενας μας καποια βασικα πραγματα εκτος απο την επιλογη παροχου που ειναι το τελευταιο για εμενα προσωπικα.

Αν καποιος δεν μαθει τα βασικα πραγματα τοτε δεν θα εχει κανενα νοημα ακομη και το φθηνοτερο προγραμμα να επιλεξει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Artman13 είπε

Μου το ειπαν τηλεφωνικά. Με βάση τις τιμές χονδρικής του περασμένου μήνα.  Τώρα δίνω περίπου 0,29€ / kwh με την ρήτρα προσαρμογής, το τι λένε ή έλεγαν τα προγράμματα είναι πλέον αδιάφορο και εγώ με 0,13€/kwh είχα υπογράψει. 

0,35 είναι η τελική τιμή του zero του προηγούμενου μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδόθηκε ο λογαριασμός της EFA ο οποίος είναι και τελικός εκκαθαριστικός (αίτηση για μετάβαση στη ΔΕΗ στις 23/3 και ημερομηνία εκκαθάρισης στην EFA 23/3).

Κάνοντας ανασκόπηση για τους 6 μήνες της συνεργασίας (μπήκε και νυχτερινό στη διάρκεια του 6μήνου), έχω:

2.325 kwh και συνολικό ποσό πληρωμών λογαριασμών 390€, συνεπώς 0,1677 €/kwh. Θα είναι πλέον ευχάριστη ανάμνηση.

Για την εμπρόθεσμη πληρωμή του τελικού εκκαθαριστικού, δικαιούμαι επιστροφή συνέπειας κατόπιν ζήτησης έκτακτου λογαριασμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

0,35 είναι η τελική τιμή του zero του προηγούμενου μήνα

Τέλος πάντων 0,26 Φεβρουάριος  0,35 Μάρτιος κλπ σημασία έχει αφού κανείς δεν δίνει κάτω του κόστους να βάλει λουκέτο εσύ θα έχεις χρέωση κόστος + 0.02 €/kwh εκτός να κάποιος δίνει κάτω του κόστους χονδρικής.  Υπάρχει ; και αν υπάρχει θα υπάρχει για πολύ ή όπως είναι λογικό θα βάλει λουκέτο; 

Επεξ/σία από Artman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Artman13 είπε

Τέλος πάντων 0,26 Φεβρουάριος  0,35 Μάρτιος κλπ σημασία έχει αφού κανείς δεν δίνει κάτω του κόστους να βάλει λουκέτο εσύ θα έχεις χρέωση κόστος + 0.02 €/kwh εκτός να κάποιος δίνει κάτω του κόστους χονδρικής.  Υπάρχει ; και αν υπάρχει θα υπάρχει για πολύ ή όπως είναι λογικό θα βάλει λουκέτο; 

0,28 για Φεβρουάριο

για σταθερό κοιτάς αν σε συμφέρει της ΔΕΗ

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Απρίλιος 2022)

αν σε καλύπτουν οι επιδοτήσεις και πας σε κυμαινόμενο κοιτάς πρόγραμμα χωρίς δέσμευση το οποίο δεν είναι το zero (24 μήνες)

Αν βάλει λουκέτο μια εταιρία δε σου κόβεται το ρεύμα

Καλή επιτυχία 😁

9 λεπτά πριν, popopo είπε

Για την εμπρόθεσμη πληρωμή του τελικού εκκαθαριστικού, δικαιούμαι επιστροφή συνέπειας κατόπιν ζήτησης έκτακτου λογαριασμού;

ναι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτούσα τώρα το επαγγελματικό Elin Νext... κι αυτό το αλλάξανε απ'τη τελευταία φορά που το τσέκαρα.

Τα όρια ήταν 60-70, τώρα είναι 55-65. Ο συντελεστής Β ήταν 5.7, τώρα είναι 12.7.

Οπότε σε 2 μήνες πάω δε ΔΕΗ Γ21 εκτός απροόπτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, washcloud είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

...αντιθέτως, "το Zero ειναι το όπιο του λαού"....:-D

 

Εντάξει θα βάλω και βενζίνη σε αυτόν που μου την δίνει κάτω του κόστους διυλιστηρίου, Δεν πιστεύω να είναι κλέφτης, όλα "μου ακούγοντε πολύ φυσιολογικά" 

Ευχαριστώ τον korakios για τις σοβαρές απαντήσεις.

Επεξ/σία από Artman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Artman13 είπε

Εντάξει θα βάλω και βενζίνη σε αυτόν που μου την δίνει κάτω του κόστους διυλιστηρίου, Δεν πιστεύω να είναι κλέφτης, όλα "μου ακούγοντε πολύ φυσιολογικά" 😄

τα έχεις μπλέξει λίγο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vali είπε

Όταν σου έρθει ο πρώτος λογαριασμός, θα σου κοπεί το γέλιο.

κοίτα, πάνω κάτω στα ίδια έρχεται με τα περισσότερα κυμαινόμενα

βέβαια με 2 άγνωστους συντελεστές μιας και ούτε η εταιρία ξέρει πόσο είναι και τους έχω μηδέν

απλά αν αγριέψουν τα πράγματα και πάει σε σταθερό θα φάει και ρήτρα αποχώρησης και θα τρέχει ΡΑΕ για αμφισβήτησή της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...