Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τη στιγμή που δεν ενημερώθηκες με ατομική επιστολή για αλλαγές , ζητάς την πίστωση του ποσού ,

κλασσικά περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά myrae

Να πληρώσω τον λογαριασμό ;

Δεν έχω βρει το συμβόλαιο για το πατρικό μου αλλά στο δικό μου power home (ίδιο πρόγραμμα) γράφει ότι με την λήξη γίνεται αορίστου χρόνου..

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

υπαναχώρηση του enter ,  (αν ισχύουν οι παλιές τιμές που ανέβασες )

Μόλις επικοινώνησα με τη volterra. Καινούριο τιμολόγιο (με ρήτρα) από 1/5 που σημαίνει (μου το διευκρίνισαν) ότι πιάνει και την κατανάλωση του Απριλίου. Οπότε πάμε για ΔΕΗ.

Επεξ/σία από stathisp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, The_Judas είπε

Να πληρώσω τον λογαριασμό ;

πρώτα αμφισβήτηση και μετά κάνεις ότι είναι να κάνεις (εσένα αφορά αν πληρώσεις ή όχι)

1 λεπτό πριν, stathisp είπε

Μόλις επικοινώνησα με τη volterra. Καινούριο τιμολόγιο (με ρήτρα) από 1/5 που σημαίνει (μου το διευκρίνισαν) ότι πιάνει και την κατανάλωση του Απριλίου.

σου ήρθε επιστολή ? και αν ναι πότε την ελαβες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stathisp είπε

Τηλεφωνικά στο 2130883130  πριν από 10 λεπτά.

υποθέτω απο την απάντησή σου οτι δεν έλαβες επιστολή (άρα κακώς πήρες τηλ)

τεσπά , απο τη στιγμή που ενημερώθηκες για αλλαγές (που πάλι δεν είναι τρόπος ενημέρωσης μιας και δεν σου έγινε ανάλυση των νέων τρόπων χρεώσεων) , ζητάς γραπτώς να ενημερωθείς αναλυτικά και να εφαρμοστούν 60 μέρες μετά την ενημέρωση

κάνε ότι καταλαβαίνεις 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superbull76 είπε

Ta volton smart ειναι οντως χωρις ρητρα;;; Συμφερουν ή οχι;;;

κατέβασε το excel της προτεινόμενης ανάρτησης , βάλε τετράμηνες καταναλωσεις και δες ο ίδιος

ναι , είναι χωρίς ρήτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, stathisp είπε

Τηλεφωνικά στο 2130883130  πριν από 10 λεπτά.

Καλυτερα να παρεις επιστολή.. Και να περασουν 60 μέρες να πεις.. Δεν άκουσες καλά στο τηλέφωνο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

απο τη στιγμή που δεν ενημερώθηκες με ατομική επιστολή για αλλαγές , ζητάς την πίστωση του ποσού ,

κλασσικά περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά myrae

εννοείς τις αλλαγές στις χρεώσεις και την αναπροσαρμογή ή την αλλαγή/ανανέωση του συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

εννοείς τις αλλαγές στις χρεώσεις και την αναπροσαρμογή ή την αλλαγή/ανανέωση του συμβολαίου;

απάντησα πάνω σε αυτό

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Στο πατρικό μου βλ'επω ότι έβαλαν ένα 80άρι ως τέλος πρόωρης λύσης σύμβασης στο πρόγραμμα power home...

τώρα αν θες να απαιτήσεις τη ρήτρα αναπροσαρμογής είναι άλλο κεφάλαιο το οποίο έρχεται σε αντίθεση με τη απαίτηση της πίστωσης διαφορά του ποσού της ρήτρας λόγω αλλαγής συντελεστών (αν έγινε κάτι τέτοιο στην τροποποίηση)

δεν ξέρω τι αλλαγές έγιναν στο πρόγραμμά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stathisp είπε

Μόλις επικοινώνησα με τη volterra. Καινούριο τιμολόγιο (με ρήτρα) από 1/5 που σημαίνει (μου το διευκρίνισαν) ότι πιάνει και την κατανάλωση του Απριλίου. Οπότε πάμε για ΔΕΗ.

...όπως σου είπε ο korakios, μπορείς να πατήσεις στο ότι κανονικά οφείλουν να σου στείλουν ενημέρωση με επιστολή, δίνοντάς σου 60 μέρες περιθώριο (..."το ΑΠΟ πότε", ΕΙΝΑΙ ένα θέμα, καθώς τα "ξεφτέρια" της ΡΑΕ δεν έχουν διευκρινήσει...Από την στιγμή που θα τυπωθεί η επιστολή; Από την στιγμή που θα δοθεί στην ταχυδρομική; Από την στιγμή που θα παραλάβεις εσύ; Και πώς θα το ξέρουν πότε θα παραλάβεις, αφού ούτε συστημένη επιστολή είναι, ούτε τους ενημερώνει η ταχυδρομική πότε να ξεκινήσουν αυτοί να μετράνε το 60ημερο, και ΟΥΤΕ ΚΑΝ γράφουν ημερομηνία έκδοσης της "απόφασης" της επιστολής....). Θα χρειαστεί φυσικά να μπεις σε διαδικασίες "χρονοβόρες", νευροπαστικές κλπκλπ, ώστε να καταφέρεις να συνεννοηθείς μαζί τους ώστε να πάρεις το μάξιμουμ των 60 ημερών ως περιθώριο....Και πες ότι το καταφέρνεις. Μετά; Αν η ΔΕΗ έχει ανεβάσει τιμές τότε; ...αν τα βάλεις όλα αυτά στο μπλέντερ και δεν έχεις όρεξη να τραβιέσαι, πάνε από τώρα ΔΕΗ Έντερ όπως είπες και τέλος...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, washcloud είπε

..."το ΑΠΟ πότε", ΕΙΝΑΙ ένα θέμα, καθώς τα "ξεφτέρια" της ΡΑΕ δεν έχουν διευκρινήσει...

απο την ημερομηνία ενημέρωσης , ξεκάθαρο είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, johnmadgr είπε

Για voltron οικιακο τι λεει σαν εταιρεια?

...σαν εταιρία τπτ - σαν σειρά όμως, μαμούσε :P

(...όσο για αυτήν που πραγματικά ήθελες να μάθεις : https://www.imerisia.gr/koinonia/36703_minysi-apo-ton-dimo-athinaion-enantion-tis-volton-o-logos )

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

απο την ημερομηνία ενημέρωσης , ξεκάθαρο είναι :)

Ειναι ξεκαθαρο;; Την ημερομηνια πρωτου λογαριασμου στον οποιο αναγραφονται οι αλλαγες;Εγω με την εφα ποτε δεν πηρα σαφη απαντηση..Ωστοσο δεν με χρεωσαν με ρητρα αποχωρησης (το χα αγχος..) και ειχα ξεπερασει σιγουρα τις  60 μερες απ τον πρωτη ειδοποιηση μεχρι να γινει η μεταβαση στην ΔΕΗ..Ο τελευταιος φτηνος λογαριασμος, να χουμε να τον θυμομαστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, energy52 είπε

Ειναι ξεκαθαρο;;

ναι

5 λεπτά πριν, energy52 είπε

Την ημερομηνια πρωτου λογαριασμου στον οποιο αναγραφονται οι αλλαγες;

ναι , αλλά πλέον η ΡΑΕ δε θεωρεί υποσημειώσεις σαν ατομική ενημέρωση , δηλαδή ημερομηνία παραλαβής επιστολής

Δεν ξέρω τι παίζει με email

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...