Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , άμεσα κάνεις διόρθωση

Αφου το 2020 έμενα στο σπίτι που είναι δηλωμένο στην φορολογική, για το 2021 που μένω στο τωρινό σπίτι δεν έχει γίνει φορολογική δήλωση ακόμα. Το xls μου βγάζει αυτά τα στοιχεία.

 

image.png.a86e84ae83dbaf0b3a7720c06f3d2f11.png

Επεξ/σία από teohokage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, teohokage είπε

Το xls μου βγάζει αυτά τα στοιχεία.

μικρές καταναλώσεις υποθέτω έχεις βάλει , διάβασε αυτό

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Απρίλιος 2022)

και φυσικά ανα μήνα το νου σου ή για να μη σπαζοκεφαλιάζεις κλείσε επιτόπου το enter (στο άλλο θέμα)

Spoiler
7 λεπτά πριν, teohokage είπε

Αφου το 2020 έμενα στο σπίτι που είναι δηλωμένο στην φορολογική, για το 2021 που μένω στο τωρινό σπίτι δεν έχει γίνει φορολογική δήλωση ακόμα

ρώτα λογιστή, είναι οφτοπικ

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

μικρές καταναλώσεις υποθέτω έχεις βάλει , διάβασε αυτό

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Απρίλιος 2022)

και φυσικά ανα μήνα το νου σου ή για να μη σπαζοκεφαλιάζεις κλείσε επιτόπου το enter (στο άλλο θέμα)

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ρώτα λογιστή, είναι οφτοπικ

 

ναι έχω 150-170kw το μήνα για αυτό βγαίνει χαμηλά.

Αλλα το online μου το βγάζει χαμηλότερο το χρόνο και όχι το enter ή δεν βλέπω κάτι σωστά?

Το διάβασα αυτό που μου έιπες οτι συμφέρει το Γ1Ν αλλα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να μιλήσω με λογιστή να κάνει την νέα δήλωση για να φανεί το νέο σπίτι και δεν ξέρω αν χρονικά με πέρνει να κάτσω στην Volterra γιατι δεν ξέρω τι θα μου έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, teohokage είπε

Αλλα το online μου το βγάζει χαμηλότερο το χρόνο και όχι το enter ή δεν βλέπω κάτι σωστά?

  

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα

εκεί θα διαβάσεις και γιατί αρκετοί προτείνουμε το ένα αντί του άλλου

5 λεπτά πριν, teohokage είπε

Το διάβασα αυτό που μου έιπες οτι συμφέρει το Γ1Ν

δεν είπα αυτό , είπα οτι ίσως σε συμφέρει με ρήτρα και επιδότηση . Και της Volterra και το ΓΝ1 είναι κυμαινόμενα με ρήτρα και τα 2

μεταξύ αυτών μπορείς να συγκρίνεις στο excel (αλλά όχι για σύγκριση κυμαινόμενου με σταθερά)

 

______________________________________________________________________

απο Volterra μου πιστώσανε και την επιδότηση 2 μηνών που χρωστούσανε απο τις αρχές της σύμβασης (Οκτ-Νοε)

@Mule206 εσύ είχες αναφέρει οτι είχες παρόμοιο θέμα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

απο Volterra μου πιστώσανε και την επιδότηση 2 μηνών που χρωστούσανε απο τις αρχές της σύμβασης (Οκτ-Νοε)

@Mule206 εσύ είχες αναφέρει οτι είχες παρόμοιο θέμα ?

Ναι το προηγούμενο μηνα έγινε αυτό. Μου βάλανε τις πιστώσεις και βγήκαν γύρω στο 45αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Justelene235 είπε

Εχω αντλία θερμοτητας και καιω 1000kwh το μήνα με νυχτερινο.

Εσεις σε αλλαγη παρόχου τι θα βάζατε?

Δεν λες πού είσαι τώρα, αλλά αβλεπί ΔΕΗ MyHome Enter (σε κατάστημα - εκτός κι αν,,,είσαι ήδη ΔΕΗ Γ1, οπότε Εnter μέσω ebill, κι αν ΔΕΝ στο εμφανίζει σαν επιλογή, πας σε κατάστημα για υπογραφές. Για μη πελάτες ΔΕΗ θέλει εγγύηση 100€ - τα παίρνεις πίσω αν βάλεις πάγια εντολή εξόφλησης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, είμαι σε Watt & Volt με business fixed 22 και μου είπαν λόγω παρέλευσης 6μηνου ότι θα μου το ακυρώσουν. Ήθελα να ρωτήσω δεδομένου ότι δεν βρίσκω πλέον fixed πρόγραμμα, θα άξιζε το Zero ? Ρωτάω γιατί μου είπαν από τη Watt ότι δέχεται επιδοτήσεις. Και για να σας προλάβω γνωρίζω ότι στην ουσία θα πληρώνω όλη τη ρήτρα αναπροσαρμογής συν τα 0,02€. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, argilleas είπε

Καλησπέρα σε όλους, είμαι σε Watt & Volt με business fixed 22 και μου είπαν λόγω παρέλευσης 6μηνου ότι θα μου το ακυρώσουν. Ήθελα να ρωτήσω δεδομένου ότι δεν βρίσκω πλέον fixed πρόγραμμα, θα άξιζε το Zero ? Ρωτάω γιατί μου είπαν από τη Watt ότι δέχεται επιδοτήσεις. Και για να σας προλάβω γνωρίζω ότι στην ουσία θα πληρώνω όλη τη ρήτρα αναπροσαρμογής συν τα 0,02€. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δες στο excel του korakios (τέρμα πάνω, στην "καρφιτσωμένη" ανάρτηση), στο 3ο φύλλο του για τα επαγγελματικά και βγάλε συμπέρασμα τί σε συμφέρει (προσωπικά θα έλεγα μακρυά από W&V, ΓΕΝΙΚΩΣ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικο αεριο αττικησ

20 ώρες πριν, washcloud είπε

Δεν λες πού είσαι τώρα, αλλά αβλεπί ΔΕΗ MyHome Enter (σε κατάστημα - εκτός κι αν,,,είσαι ήδη ΔΕΗ Γ1, οπότε Εnter μέσω ebill, κι αν ΔΕΝ στο εμφανίζει σαν επιλογή, πας σε κατάστημα για υπογραφές. Για μη πελάτες ΔΕΗ θέλει εγγύηση 100€ - τα παίρνεις πίσω αν βάλεις πάγια εντολή εξόφλησης).

Φυσικο αεριο αττικης ειμαι τριφασικο Ρεύμα Οικιακό Νυχτερινό MAXI 3Φ Γ1Ν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Justelene235 είπε

Φυσικο αεριο αττικης ειμαι τριφασικο Ρεύμα Οικιακό Νυχτερινό MAXI 3Φ Γ1Ν

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Απρίλιος 2022)

μάλλον καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να πας σε σταθερό σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μου ηρθε και εμενα η πολυποθυτη 4μηνη λυπητερη 600 ευρω ,ειμαι στο κοτ και σκεφτομαι να παω σε κατι αλλο αλλα μονο ΔΕΗ. μπορει να υπαρξει μηναιο προγραμμα μαζι με κοτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kapetanakos είπε

και σκεφτομαι να παω σε κατι αλλο αλλα μονο ΔΕΗ

  

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα, ΥΔΕ (πιστοποιητικό εγκατάστασης), νυχτερινό τιμολόγιο, κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ, φυσικό αέριο προγράμματα , κλιματιστικά κτλ και πάντα διαβάζουμε τις τελευταίες 10 τουλάχιστον σελίδες απο το τέλος

 

__________________________________________

Σε άλλα νέα , έστειλε ο υπουργός ραβασάκια για επιδοτήσεις και είναι όντως αυτές που είχαν αναφέρει

Μάλιστα πάει 0,23 αναδρομικά για Γ21 έως 35kVA ,

το Γ22 το καλύπτει ή μένει στα 0,13 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, korakios είπε

Σε άλλα νέα , έστειλε ο υπουργός ραβασάκια για επιδοτήσεις και είναι όντως αυτές που είχαν αναφέρει

Μάλιστα πάει 0,23 αναδρομικά για Γ21 έως 35kVA ,

το Γ22 το καλύπτει ή μένει στα 0,13 ?

Θα έχουμε επιστροφή από ανάδρομικα στο κοινόχρηστο που είναι Γ21; Ρωτάω γιατί αλλάξαμε πάροχο πριν 1 μήνα και δεν ξέρω αν και πως μπορούμε να διεκδικήσουμε την επιστροφή.

Επεξ/σία από vali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...