Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω ποσοι απο εδω ειχαν παει στην EFA και τους αλλαξε το FIX απο μονη της λογο ΚΟΤ ?

@Decanoκαι σε σενα το ειχαν κανει πριν φυγεις και πας ΔΕΗ?

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, gps81 είπε

Ποια ήταν η απάντηση της Volterra για τις 60 μέρες?? Περιμένω κι εγώ

Η αναμενομένη ....εκτός θέματος ! καμία αναφορά στην ερώτηση αυτή. Μας δουλεύουν !

Δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες > χάσιμο χρόνου.

Στο επόμενο βήμα τώρα δεν προχωράει η υποβολή της καταγγελίας μέσω myRAE ενώ μπαίνουν κανονικά τα αρχεία και μέσω Google Chrome και από τον Microsoft Edge. Θα δοκιμάσω κι από Firefox.

18 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Στο επόμενο βήμα τώρα δεν προχωράει η υποβολή της καταγγελίας μέσω myRAE ενώ μπαίνουν κανονικά τα αρχεία και μέσω Google Chrome και από τον Microsoft Edge. Θα δοκιμάσω κι από Firefox.

Δάκτυλος Volterra ! έφταιγαν οι δυο παύλες του αριθμού παροχής που εκανα copy- paste από τον λογαριασμό τους !

Εννοείται το ρισκάρω να χάσω την τωρινή τιμή της ΔΕΗ αν την αλλάξουν από μεθαύριο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα όλες τις ενέργειες που προτείνει ο k την Παρασκευή(ΡΑΕ, ΣτΚ, αμφισβήτηση). Την Δευτέρα μου απάντησε με email ( το έχω ποστάρει σε προηγούμενο ποστ) . Με πήραν και τηλέφωνο και μου πρότειναν πρόγραμμα Fixed με 0,20(και κάτι ψιλά). Της είπα πάρτε με σε 1-2  ώρες για το μελετήσω. Δεν με πήραν & ούτε μπόρεσα να επικοινωνήσω για το θέμα. Σήμερα μου είπαν στο υποκατάστημα της Ήρων στην Πάτρα, πως όλες οι προσφορές για Fixed προγράμματα ακυρώθηκαν! Χαμός & να δω τι πως θα επιβιώσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, korakios είπε

δυστυχώς η πιο άσχημη περίοδος και το οτι θες για ένα 6μηνο δυσκολεύει το θέμα συν του οτι δεν έχεις εικόνα για την κατανάλωση

τα περισσότερα σταθερά που να συμφέρουν φύγανε τους τελευταίους μήνες , άρα παρακολουθείς χοντρική και επιδοτήσεις .

για να έχεις μια εικόνα , οι επιδοτήσεις τώρα είναι 0,13€/kw και η τελική τιμή Γ21 0,36

τσέκαρε

https://weenergy.gr/prasino-reuma/prosfores/weyellow/

με προσοχή στους όρους

0,13 όχι 0,23

Τι παίζει με την WEENERGY απο θεμα αξιπιστίας?Ειναι οκ?Φαινεται να αξιζει αυτη τη στιγμη σε σχεση με τους υπολοιπούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, blasphemus είπε

Τι παίζει με την WEENERGY απο θεμα αξιπιστίας?Ειναι οκ?Φαινεται να αξιζει αυτη τη στιγμη σε σχεση με τους υπολοιπούς...

  • Η προσφορά ισχύει για συμβάσεις από 01/11/2021 έως και 31/03/2022 χωρίς οφειλές ή διακανονισμό στον προηγούμενο πάροχο και ανεξάρτητα από το ύψος κατανάλωσης.
  • Αφορά ενεργειακούς πελάτες που ανήκουν στο διασυνδεδεμένο δίκτυο χαμηλής τάσης για οικιακές και επαγγελματικές παροχές για τη χρέωση ημερήσιας και νυχτερινής κατανάλωσης.
  • Χωρίς ρήτρα πρόωρης αποχώρησης.
  • Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής λόγω της Οριακής Τιμής Συστήματος.
  • Διάρκεια προνομιακής τιμής έξι (6) μήνες.
  • Εξαιρούνται οι δικαιούχοι ΚΟΤ-ΠΟΤ.
  • Τιμή νυχτερινού ίδια με το ημερήσιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, k_w_t είπε
  • Η προσφορά ισχύει για συμβάσεις από 01/11/2021 έως και 31/03/2022 χωρίς οφειλές ή διακανονισμό στον προηγούμενο πάροχο και ανεξάρτητα από το ύψος κατανάλωσης.
  • Αφορά ενεργειακούς πελάτες που ανήκουν στο διασυνδεδεμένο δίκτυο χαμηλής τάσης για οικιακές και επαγγελματικές παροχές για τη χρέωση ημερήσιας και νυχτερινής κατανάλωσης.
  • Χωρίς ρήτρα πρόωρης αποχώρησης.
  • Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής λόγω της Οριακής Τιμής Συστήματος.
  • Διάρκεια προνομιακής τιμής έξι (6) μήνες.
  • Εξαιρούνται οι δικαιούχοι ΚΟΤ-ΠΟΤ.
  • Τιμή νυχτερινού ίδια με το ημερήσιο.

νομιζω οτι το χωρις ρητρα αποχωρησης και ρητρα αναπροσαρμογης με καλυπτουν...αφου το θελω για επαγγελματικη χρηση..τι λες kwt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαβα κ εγω την 3σελιδη επιστολη της volterra.....εχω πολυ μικρη καταναλωση (περιπου 60kwh το μηνα) οποτε κανω αμεσα αιτηση για το γ1 της ΔΕΗ....τωρα και να χασω στο 10ημερο κανα 10ευρω μικρο το κακο!!! Στο τηλεφωνο μου ειπαν παντως οτι στειλανε τις επιστολες αρχες του μηνα κ τις λαβαμε τωρα....και οτι δεν ειναι 60 μερες αλλα 30 κ μετρανε απ τη μερα που θα στειλουν την επιστολη....αλλα λογια ν αγαπιομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, desiro είπε

μετρανε απ τη μερα που θα στειλουν την επιστολη.

Φαίνεται την δική σου την στείλανε με courier  συστημένο και πλήρωσαν αυθημερόν παράδοση. Έχετε τα τυχερά σας μερικοί.😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

ΠΡΟΣΟΧΉ.... Η WV μου χρέωσε την ρήτρα αποχωρησης σαν προωθητική ενέργεια.. Όταν τους είπα ότι δεν πρέπει, και μου απάντησαν στο τσατ ότι είχα λάβει μήνυμα ότι μπορώ να αποχωρήσω χωρίς χρέωση.. Ρώτησα τότε γιατί μπήκε και μάλιστα όχι σαν ρήτρα αποχώρησης αλλά σε άλλο πεδίο, και η απάντηση είναι ότι θα λάβετε νέο λογαριασμό.. 

Μιλάμε για την μεγαλύτερη ληστεία του καταναλωτή σε πολλά επίπεδα από αυτές τις εταιρείες πλέον.Κάνουν ότι ναναι και φαντάζομαι λίγοι παίρνουν χαμπάρι τι χρεώνουν και τι δεν μειώνουν στους λογαριασμούς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω watt and volt fixed για 3 μηνες περιπου, και τον τελευταιο 1 μηνα, εβαλα και τους γονεις. μολις τους ηρθε ο πρωτος λογαριασμος. (0,189 ευρω η kw/h και οι δυο παροχες)

1) σημερα τους ηρθε μηνυμα απο την watt, οτι θα αλλαξουν την τιμολογιση σε 30 μερες. ειναι νομιμο αυτο? δεν υπαρχει καπου 3μηνη ελαχιστη υποχρεωτικη τηρηση του τιμολογιου?

2) θα τους παω δεη myhome, οπως ολοι. ελπιζω να μην ερθει καμια ρητρα αποχωρησης και γινουμε μπιλιες. (αν ερθει επικοινωνω με my.rae.gr?)

3) εγω που περιμενω το μηνυμα απο ωρα σε ωρα, και απο την αλλη οι χρεωσεις της δεη myhome ισχυουν μεχρι αυριο τι κανω... καμια ιδεα? να μην πληρωσω και το ~70αρι της αποχωρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, etien4 είπε

Δείτε η κυρία Watt&Volt https://www.watt-volt.gr/enimerosi/

Τα δεδομένα των πελατών σε εισπρακτική του Λουξεμβούργου!

Πρακτικα τι σημαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nikniknikniknik είπε

1) σημερα τους ηρθε μηνυμα απο την watt, οτι θα αλλαξουν την τιμολογιση σε 30 μερες. ειναι νομιμο αυτο? δεν υπαρχει καπου 3μηνη ελαχιστη υποχρεωτικη τηρηση του τιμολογιου?

όχι  , κλασσικά στέλνεις email

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...