Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, korakios είπε

άργησες δυστυχώς , δες στο excel τα προγράμματα που έχουν ξεμείνει

Από αυτά που έχουν μείνει τι θα διάλεγες; Εγω Βλέπω σαν καλό του Ηρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, vasilis_g είπε

Από αυτά που έχουν μείνει τι θα διάλεγες; Εγω Βλέπω σαν καλό του Ηρων

...εκτός του ότι βγαίνει λίγο πιο ακριβός (κλάιν βέβαια, όταν μιλάμε για 17 μεγαβατώρες το 4μηνο...), έχει και 24μηνη δέσμευση. Ενω Yellow και ΔΕΗ, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, papajim1986 είπε

Ποσο κοστιζει ένα μπανακι με 1 ώρα τον θερμοσίφωνα αναμενο???

Μια ώρα; Ν' αλλάξεις θερμοσίφωνα.(4kwh μόνο..υπολόγισε την χρέωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mtziris είπε

οι τιμες του Γ1Ν ΔΕΗ που υπαρχουν στο excel ισχύουν?

οι αρχικές ναι , οι τελικές ανάλογα τις τιμές που θα βάλεις για χοντρική και επιδοτήσεις μιας και είναι στα κυμαινόμενα

33 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ποιον πάροχο μου προτείνεται με ημερήσια σταθερή κατανάλωση στο σπίτι 30kWh ;

δες το άλλο θέμα με τα σταθερά της ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φύγαν απο το excel τα σταθερά Ζενίθ (νόμιζα το είχα ήδη βγάλει στα επαγγελματικά ) και πλέον και ο Ηρών απέσυρε τα σταθερά σε οικιακά και επαγγελματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"H ΡΑΕ για τις αλλαγές χρεώσεων στα σταθερά τιμολόγια ρεύματος - Απειλεί με κυρώσεις - CNN.gr" https://www.cnn.gr/oikonomia/story/305937/h-rae-gia-tis-allages-xreoseon-sta-stathera-timologia-reymatos-apeilei-me-kyroseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

"H ΡΑΕ για τις αλλαγές χρεώσεων στα σταθερά τιμολόγια ρεύματος - Απειλεί με κυρώσεις - CNN.gr" https://www.cnn.gr/oikonomia/story/305937/h-rae-gia-tis-allages-xreoseon-sta-stathera-timologia-reymatos-apeilei-me-kyroseis

...αν κατάλαβα καλά εγώ, μετά την ανάγνωση όλου αυτού του μακρυναριού, μας δουλεύουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, washcloud είπε

...αν κατάλαβα καλά εγώ, μετά την ανάγνωση όλου αυτού του μακρυναριού, μας δουλεύουν.

Μάγος είσαι; Χάδια είναι όλα αυτά στους παρόχους. Έστω ότι πήραμε και το δίμηνο και τι έγινε; Τι Σάββατο βράδυ τι Κυριακή πρωί λέει το τραγούδι. Αυτοί την δουλειά τους την κάνουν και μεις θα κυνηγάμε την ουρά μας σαν τον σκύλο ψάχνοντας να πάμε από την Σκύλλα στην Χάρυβδη !

Έκανα την τεκμηριωμένη διαμαρτυρία μου προς Volterra και αναμένω απάντηση για το διάστημα των "τουλάχιστον 60 ημερών" του Κώδικα. Τελευταία στιγμή κρατήθηκα και δεν το κοινοποίησα προς ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Μάγος είσαι; Χάδια είναι όλα αυτά στους παρόχους

...καλά ναι, αλλά εγώ άλλο εννοούσα : βγάζουν αποφάσεις με διατυπώσεις 3 χιλιομέτρων (για τις οποίες θα πρέπει κάποιος ΝΑ ΨΑΞΕΙ το δίκιο του πρώτα,,,,και αμφιβάλλω αν θα το κάνει το 1 τοις χιλίοις), αντί να πούνε ΕΝΑ απλό : ΕΧΕΙ δικαίωμα ο άλλος να σου αλλάξει τιμές (αφού το πράμμα πάει κατά διαόλου), όπως κι εσύ να φύγεις αν το κάνει, και μπορεί το όλο ταμτιριρί να γίνει με ΕΝΑΝ και μόνο τρόπο : να σου στείλουν σχετική αίτηση και να την επιστρέψεις υπογεγραμμένη. Τ Ε Λ Ο Σ.   ...και όχι "διακριτά" και ξεδιακριτά, και "καταχρηστικά" και ειδικά πεδία και μη και της,,,,,α να μην το πω.

...αλλά αν δεν ήθελαν το δούλεμα, δεν θα υπήρχαν "ποινές αποχώρησης". Κάποιοι έχουν φτάσει στο σημείο να λένε "να πληρώνει ποινή κι ο πάροχος αν σπάει τα συμφωνηθέντα". Δε νομίζω ότι χρειάζεται. Απλά να σταματήσει να υπάρχει ποινή,,,γενικώς. Απλοί κανόνες, τύπου "1-2-3" και ούτε ποινές ούτε ταχυδακτυλουργικά. "Αυτό είναι, άμα θες να φύγεις, φύγε - άμα θες να κάτσεις, κάτσε". Αλλιώς απλά κοροϊδευόμαστε. (...και ναι, τελικά όντως, ξαναφτάνουμε στα χάδια που είπες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...