Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, maravra είπε

δυστυχώς δεν είχα ενημέρωση τότε και τώρα ψάχνομαι..τελικά έχει νόημα τώρα για να αλλάξει κάποιος πάροχο;

μόλις βγήκαν σήμερα και οι επιδοτήσεις για Απρίλιο

το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω πως μετράνε οι άλλοι πάροχοι την ρήτρα ,συγκεκριμένα αν λαμβάνουν υπόψιν του προηγούμενου μήνα. Αν ναι , παραμένει το <300kw , αλλιώς ο Μάρτιος θα έρθει αστρονομικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

μόλις βγήκαν σήμερα και οι επιδοτήσεις για Απρίλιο

το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω πως μετράνε οι άλλοι πάροχοι την ρήτρα ,συγκεκριμένα αν λαμβάνουν υπόψιν του προηγούμενου μήνα. Αν ναι , παραμένει το <300kw , αλλιώς ο Μάρτιος θα έρθει αστρονομικός

τι προτείνεις δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.Σας διαβάζω καιρό τώρα.Συγχαρητηρια που μας ανοιξατε τα ματια.Πλέον ηρθε η στιγμή να αλλάξω κ εγώ πάροχο  καθώς  μου εστειλαν μηνυμα οτι θα μου αλλαξουν προγραμμα κ απο σταθερο θα μπω σε ρητροπρογραμμα.Οπως μου ανακοινωσε η watt n vollt αυτο θα γινει σε 30 μερες απο σημερα.Μια ερωτηση μονο γιατι δε θυμαμαι αν εχει ειπωθει.Εχουν δικαιωμα να μου αλλαξουν προγραμμα νωριτερα απο τις 60 μερες οπως αναγραφει το συμβόλαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, koriz1 είπε

Εχουν δικαιωμα να μου αλλαξουν προγραμμα νωριτερα απο τις 60 μερες οπως αναγραφει το συμβόλαιο?

είναι λίγο πολύπλοκο

αν γράφει στην ανανέωση οτι θα μπεις σε τρέχων εμπορικό πρόγραμμα της εταιρίας μετά την λήξη , είναι καλυμμένοι

αν δεν γράφει κάτι μπορείς να πατήσεις οτι αλλάζουν οι γενικοί όροι και θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν 60 μέρες πριν

Όμως παραμένει το γεγονός οτι έχεις 30 μέρες προθεσμία για να φύγεις αζημίως, δηλαδή μια απο τα ίδια είναι σαν αποτέλεσμα απο τη στιγμή που θα φύγεις

Edit: @koriz1 κάτσε , νόμιζα οτι ήταν περίπτωση λήξης συμβολαίου

φυσικά ισχύει το 60 μέρες πριν

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koriz1 είπε

Καλησπέρα σας.Σας διαβάζω καιρό τώρα.Συγχαρητηρια που μας ανοιξατε τα ματια.Πλέον ηρθε η στιγμή να αλλάξω κ εγώ πάροχο  καθώς  μου εστειλαν μηνυμα οτι θα μου αλλαξουν προγραμμα κ απο σταθερο θα μπω σε ρητροπρογραμμα.Οπως μου ανακοινωσε η watt n vollt αυτο θα γινει σε 30 μερες απο σημερα.Μια ερωτηση μονο γιατι δε θυμαμαι αν εχει ειπωθει.Εχουν δικαιωμα να μου αλλαξουν προγραμμα νωριτερα απο τις 60 μερες οπως αναγραφει το συμβόλαιο?

Και εμένα σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα. Η τιμή που με πάνε είναι 0,399 χωρίς πάγιο..

Κλείνω ήδη ραντεβού για να πάω απο κατάστημα της ΔΕΗ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, IBAGASA είπε

Eγώ που έχω κομμωτήριο και εξόφλησα πλήρως την Elpedison και ήδη από τις 8 Μαρτίου είμαι στην NRG, πως θα λάβω αναδρομικά την επιδότηση? Αν είναι να περιμένω να μου καταθέσει στο Iban η Elpedison αναδρομικές πιστώσεις, ζήτω που καήκαμε.... Εδώ τους έστειλα Email ,έκανα καταγγελία στην ΡΑΕ και ούτε που ίδρωσε το αυτί τους.

Πλεον εχει καταντησει αστειο το θεμα με την ΡΑΕ .

Στις 15 μερες θα παρεις μια αοριστη  απαντηση απο τον παροχο.

Θα πατησεις οτι δεν δεχεσαι την απαντηση τους.

Θα σου απαντησουν σε 15 μερες παλι με κατι αοριστο.

Στις 4 απαντησεις θα κλεισει το ticket και θα πρεπει να ανοιξεις αλλο.

Και καπως ετσι περνανε οι μερες στο Τεννεση και παιζεις με τις ταπες των βαρελιων....

Απο 10/1 τρεχω με την EFApower και ακρη με ΡΑΕ και ΣτΚ δεν εχω βγαλει.

Τα εστειλα σε δικο μου δικηγορο πλεον ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Και καπως ετσι περνανε οι μερες στο Τεννεση και παιζεις με τις ταπες των βαρελιων....

😂🤣

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Θα πατησεις οτι δεν δεχεσαι την απαντηση τους.

και ζητάς απο ΡΑΕ να παρέμβει , δεν κάθεσαι να πείσεις την εταιρία οτι έχει άδικο ....

3 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Τα εστειλα σε δικο μου δικηγορο πλεον ...

καλή επιτυχία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

😂🤣

και ζητάς απο ΡΑΕ να παρέμβει , δεν κάθεσαι να πείσεις την εταιρία οτι έχει άδικο ....

καλή επιτυχία :)

Aυτο εχω πατησει και δεν εχω λαβει απαντηση ακομα.

Ο δικηγορος μου ειπε οτι ισχυει οτι λεει το υπογεγραμμένο συμβολαιο μονο. (Το γνωστο θεμα με FIX και ΚΟΤ)

Εαν παει σε δικαστηριο η υποθεση μονο τα γραπτα ισχυουν ..

99,9% θα  κανει πισω η Efa (Volton) για να μην δημιουργησει δεδικασμενο 

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Aυτο εχω πατησει και δεν εχω λαβει απαντηση ακομα.

3 με 6 μήνες αναφέρεται στο site της ΡΑΕ ως χρόνος επίλυσης

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Ο δικηγορος μου ειπε οτι ισχυει οτι λεει το υπογεγραμμένο συμβολαιο μονο. (Το γνωστο θεμα με FIX και ΚΟΤ)

να τον ενημερώσεις οτι η νομοθεσία επιτρέπει να τοποθετήσει σε ξεχωριστό διαθέσιμο πρόγραμμα για ΚΟΤ

φυσικά ορίζει και οτι πρέπει να είναι δημοσιευμένο το πρόγραμμα (λογικά η ΕΦΑ θα ισχυριστεί οτι είναι στο site της Volton)

και να επικεντρωθεί στην μη ενημέρωση (αν υπάρχει αποδεικτικό οτι γνωρίζανε οτι ήσουν ήδη σε ΚΟΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

3 με 6 μήνες αναφέρεται στο site της ΡΑΕ ως χρόνος επίλυσης

να τον ενημερώσεις οτι η νομοθεσία επιτρέπει να τοποθετήσει σε ξεχωριστό διαθέσιμο πρόγραμμα για ΚΟΤ

φυσικά ορίζει και οτι πρέπει να είναι δημοσιευμένο το πρόγραμμα (λογικά η ΕΦΑ θα ισχυριστεί οτι είναι στο site της Volton)

και να επικεντρωθεί στην μη ενημέρωση (αν υπάρχει αποδεικτικό οτι γνωρίζανε οτι ήσουν ήδη σε ΚΟΤ)

Εκει πηγαν να πατησουν οτι δεν γνωριζαν οτι ειμαι στο ΚΟΤ αλλα εχω αποδειξη την συνομιλία μεσω viber και τον λογαριασμο απο τον προηγουμενο παροχο που τους εστειλα που λεει πανω ΚΟΤ Β'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_w_t είπε

Εκει πηγαν να πατησουν οτι δεν γνωριζαν οτι ειμαι στο ΚΟΤ αλλα εχω αποδειξη την συνομιλία μεσω viber και τον λογαριασμο απο τον προηγουμενο παροχο που τους εστειλα που λεει πανω ΚΟΤ Β'

αρχίζω να πιστεύω οτι καλύτερα μέσω ΣτΚ και ας μην μπορεί να επιβάλλει , μετά Γενική Γραμματεία για πρόστιμο στην εταιρία και τέλος ΡΑΕ για ποινή ρήτρας και επιστροφή χρημάτων . Βέβαια μιλάμε κανα χρόνο διαδικασία αλλά αυτό με την ΡΑΕ που δε συμμετέχει έχει καταντήσει γελοίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Με τετοια τιμη κλεινεις εισιτηριο για Νεα Ζηλανδια και φευγεις.😝

θα ήταν προσωποποιημένη προσφορά γιατί δεν το βρήκα στο site 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, korakios είπε

θα ήταν προσωποποιημένη προσφορά γιατί δεν το βρήκα στο site 😂

Ναι για υφισταμενους πελατες δινουν καλυτερες τιμες.😅

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...