Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Δεν συμμετεχει κανεις και δεν αξιζει.

Διαβασε προηγουμενες σελιδες και μετα ανοιξε νεο θεμα.

Πλάκα πλάκα πρέπει να ανοίξει κάποιος ένα θέμα για το ΕΝΑ γιατί πέρυσι ασχολήθηκα αρκετά από περιέργεια κι έχω και τη σύμβασή τους με τον τύπο υπολογισμό της έκπτωσης να τον ανεβάσω εκεί για όποιον ενδιαφέρεται..Πρακτικά δεν έχει καμμία σχέση με ηλεκτρισμό, ένα επενδυτικό είναι που βασίζεται στην υποτιθέμενη ηλιοφάνεια σε κάποια φωτοβολταικά πάρκα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, geodimis είπε

αυτο δεν είναι απάτη; Πάλι θα μπλεξω με myrae μου φαίνεται…

όχι η εταιρία έχει κάθε δικαίωμα να αρνηθεί (με αιτιολόγηση) την ένταξη σε πρόγραμμα ,φυσικά σε καθορισμένο χονικό διάστημα . κάνε καταγγελία αν πιστεύεις οτι είναι ελλιπής η αιτιολόγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Δεν συμμετεχει κανεις και δεν αξιζει.

Διαβασε προηγουμενες σελιδες και μετα ανοιξε νεο θεμα.

Είναι 1361 σελίδες αυτή τη στιγμή και δε μπορω να τις δω όλες για να βρω το συγκεκριμένο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

όχι η εταιρία έχει κάθε δικαίωμα να αρνηθεί (με αιτιολόγηση) την ένταξη σε πρόγραμμα ,φυσικά σε καθορισμένο χονικό διάστημα . κάνε καταγγελία αν πιστεύεις οτι είναι ελλιπής η αιτιολόγηση

Το έχεις γράψει παλιότερα αλλά δεν το σκέφτηκα, όντως έχω ατιολογημένη άρνηση... Αν παρόλα αυτά παρουσιάσω στην καταγγελία την πρόταση τους για άλλο πρόγραμμα; (δυστυχώς έχω την αντιπρόταση τους μέσω viber. Το τελευταίο mail είναι δικό μου με την αποστολή όλων των δικιαολογητικών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geodimis είπε

Πλάκα πλάκα πρέπει να ανοίξει κάποιος ένα θέμα για το ΕΝΑ γιατί πέρυσι ασχολήθηκα αρκετά από περιέργεια κι έχω και τη σύμβασή τους με τον τύπο υπολογισμό της έκπτωσης να τον ανεβάσω εκεί για όποιον ενδιαφέρεται..Πρακτικά δεν έχει καμμία σχέση με ηλεκτρισμό, ένα επενδυτικό είναι που βασίζεται στην υποτιθέμενη ηλιοφάνεια σε κάποια φωτοβολταικά πάρκα στην Ελλάδα.

Μια malakia και μιση ειναι.

1 λεπτό πριν, cpetro είπε

Είναι 1361 σελίδες αυτή τη στιγμή και δε μπορω να τις δω όλες για να βρω το συγκεκριμένο θέμα. 

Υπαρχει και η αναζητηση αλλα την τελευταια φορα που συζητηθηκε αυτη malakia μας εκλεισαν το θεμα.

Οποτε ας το αφησουμε ως εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cpetro είπε

Είναι 1361 σελίδες αυτή τη στιγμή και δε μπορω να τις δω όλες για να βρω το συγκεκριμένο θέμα. 

 

Spoiler

Πέρα από το ότι υπάρχει η αναζήτηση απορώ γιατί δεν κάνει κανείς το πολύ απλό που έκανα πέρυσι όπως έγραψα παραπάνω:

Δηλώνεις ενδιαφέρον, μαζεύεις χαρτιά, αν θες το φτάνεις και σε σύμβαση κι αφού λύσεις τις απορίες σου τηλεφωνικά  φέρνεις εδώ -ή σωστότερα σε νέο θέμα- τους προβληματισμούς σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, korakios είπε

 54,90 €  έχει στο site

επίσης ρώτα επειδή αναφέρει μεταφορά kw μέχρι τέλος 4μηνου , αν εσύ έχεις κάψει παραπάνω απο το πρόγραμμα τους 3 μήνες , μπορείς στον 4ο να βάλεις μεγαλύτερο πακέτο ωστε να μεταφερθούν εκεί και να σου επιστραφούν τα λεφτά που χρεώθηκες ?

και φυσικά γραπτώς και κοιτάς και το συμβόλαιο

Δεν μου ανέφερε κάτι τετοιο η αλήθεια ειναι. Αλλά δεν ακουγόταν κακό σαν εναλλακτική δεης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, cpetro είπε

Είναι 1361 σελίδες αυτή τη στιγμή και δε μπορω να τις δω όλες για να βρω το συγκεκριμένο θέμα. 

υπάρχει δυνατότητα να ψάξεις μόνο σε αυτό το topic βάζοντας στο search την επιλογή "Αυτό το θέμα"

Επεξ/σία από gkioulbakses
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες βάζω τον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε απτην nrg απλά για επιβεβαίωση του korakios.Με 408kwh για 2 μήνες ο λογαριασμός είναι 74,50 και όπως σωστά αναφέρει ο γκουρού της ενέργειας συμφέρει το ρητροπρόγραμμα. Βέβαια το καλοκαίρι με τα aircondition θαχουμε θέμα αλλα το ψάχνουμε

invoice blank.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adi32 είπε

Η κατάσταση πάει προς το να γυρίσουμε όλοι δεη? 

Λουκέτο θα βάλουν οι άλλοι? 

Υπαρχουν χιλιάδες με σταθερα προγραμματα απο παλαια ή με μικρη καταναλωση που δεν εχει δει αυξηση οποτε δεν ασχολουνται. Αλλοι δεν ειναι ενημερωμενοι και τη πατάνε νομιζουν οτι θα τους ερθει λιγοτερα σε αλλο παροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ΠάρηςΓ είπε

Υπαρχουν χιλιάδες με σταθερα προγραμματα απο παλαια ή με μικρη καταναλωση που δεν εχει δει αυξηση οποτε δεν ασχολουνται. Αλλοι δεν ειναι ενημερωμενοι και τη πατάνε νομιζουν οτι θα τους ερθει λιγοτερα σε αλλο παροχο

Καλημέρα.. Δυστυχώς υπάρχει πολυ κόσμος που δεν γνωρίζει από αυτά.. Και του ερχεται η σφαλιάρα με τους λογαριασμούς.. Στο μεταξύ οι παροχοι δεν έχουν τις δυνατότητες...Πολλοι θα αποχωρησουν απο την αγορά...Ειναι οι τιμές πολυ υψηλές...Λενε αλλά και εφαρμόζουν αλλά..κτλπ..Και έχουμε πολυ δρόμο ακόμα.. Όλο το 2022 θα τραβήξει αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Δυστυχώς υπάρχει πολυ κόσμος που δεν γνωρίζει από αυτά.. Και του ερχεται η σφαλιάρα με τους λογαριασμούς.. Στο μεταξύ οι παροχοι δεν έχουν τις δυνατότητες...Πολλοι θα αποχωρησουν απο την αγορά...Ειναι οι τιμές πολυ υψηλές...Λενε αλλά και εφαρμόζουν αλλά..κτλπ..Και έχουμε πολυ δρόμο ακόμα.. Όλο το 2022 θα τραβήξει αυτό.. 

Θα δειξει. Προσωπικα ξερω ελαχιστους στη πραγματικη ζωη να τους εχει ερθει σφαλιάρα. Οι περισσότεροι φιλοι/γνωστοι στην ηλιακια μου 30+ ειχανε μπει στο online δεη επειδη τους το εδινε ως επιλογη απο ebill χωρις σκεψη απο παλαια και ουτε ρητρα ουτε τιποτα. Βεβαια οταν λ

Αλλοι εχουν ελαχιστες καταναλωσεις. Επισης σε αλλους δε περναει ποτε ο δεδδηε (απομακρυσμενο μερος) οποτε ειναι οτι δηλωσουν. 

 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αποστείλει εδώ και 7 μέρες τα συμπληρωμένα έγγραφα στην ΔΕΗ  και ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Πόσο να περιμένω ακόμα?
Βλέπετε, είναι οικία ΜΗ κύρια, και είναι μονόδρομος το σταθερό πρόγραμμα.
Αλλά δεν υπάρχει εναλλακτική γαμώτο. Να πάω στα Volton Smart με 24μηνη δέσμευση και ρήτρες αποχώρησης στον Θεό? Το φοβάμαι.

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...