Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

οκ, γιατί κάποιοι μπερδεύονται και αντί για αλλαγή πάροχου κινδυνεύουν να μείνουν χωρίς ρεύμα με την καταγγελία σύμβασης

ναι (νομίζω!)

οχι το εχουμε ξανα αναφερει καπου , θελω να μετακομησω αλλα δεν θελω να βαλω παλι ηρων αλλα να παω στην δεη.
εχει διαφορα η καταγγελια συμβασης με την αιτηση διακοπης μεταφορας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

οχι το εχουμε ξανα αναφερει καπου , θελω να μετακομησω αλλα δεν θελω να βαλω παλι ηρων αλλα να παω στην δεη.
εχει διαφορα η καταγγελια συμβασης με την αιτηση διακοπης μεταφορας?

Θα ζητήσεις την διακοπή του ρεύματος από εκεί που φευγεις.. Δεν υπάρχει διακοπή μεταφορας.. Και στο νέο σπιτι που θα πας αν έχει κοπεί το ρεύμα θα ζητήσεις επανασυνδεση... Αλλιώς θα ζητήσεις αλλαγή ονόματος εφόσον δεν έχει κοπεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ΠάρηςΓ είπε

Εδω παντως ενας που ειναι στον ΗΡΩΝ δεν εχει χρεωθει ρητρα και δινει λιγα. Πληρωνει καθε μηνα και δεν εχει μπει ρητρα αλλα εχει επιδοτηση. Οποτε δινει λιγοτερα και απο πριν.

το πεδίο Γ να ποστάρεις και φυσικά αν είναι εκκαθαριστικός

________________________________________________________________________________

Τι λέει η volterra ? Μου φαίνεται έχουν παρατήσει το σύστημα στο αυτόματο και δεν υπάρχει επικοινωνία 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, korakios είπε

Τι λέει η volterra ? Μου φαίνεται έχουν παρατήσει το σύστημα στο αυτόματο και δεν υπάρχει επικοινωνία 😁

Ναι το εχουν παρατησει.Παρακαλαω καθε μηνα να μου στειλουν λογαριασμο.

Αντε μηπως μπορεσω και φυγω για EFA.Σημερα εστειλαν απο το καταστημα την αιτηση χωρις το ηλεκτρονικο μισθωτηριο και περιμενω να δω αν εγκριθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αντε μηπως μπορεσω και φυγω για EFA.Σημερα εστειλαν απο το καταστημα την αιτηση χωρις το ηλεκτρονικο μισθωτηριο και περιμενω να δω αν εγκριθει.

πάντως ξέρεις οτι efa/ken aka Volton έχουν μέχρι τέλος του μήνα προθεσμία για εξόφληση αλλιώς μετά διαγράφεται απο το μητρώο ?

τα ίδια και volterra αλλά παίζει να την πάρει η NRG , μάλλον σε καθολική υπηρεσία μας βλέπω 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, korakios είπε

το πεδίο Γ να ποστάρεις και φυσικά αν είναι εκκαθαριστικός

________________________________________________________________________________

Τι λέει η volterra ? Μου φαίνεται έχουν παρατήσει το σύστημα στο αυτόματο και δεν υπάρχει επικοινωνία 😁

image.png.bdf69f900bea07d80f8f002343f86474.png

Ισως εχει καποιο προνομιο ο λογαριασμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες την πάτησα σαν νέος. Το λέω για να μην την πατήσει άλλος. Είχα nrg, πανω στο τριμηνο αλλαζουν τους ορους δινοντας μου δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης, 30 μερες περιθωριο. Φευγω παω δεη, εντος τριαντα ημερων. Ερχεται τελικος εκκαθαριστικος με πεναλτυ προωρης αποχωρησης 51 ευρω. θεωρησα οτι εφοσον παω σε αλλο παροχο θα σημαινε αυτοματα οτι καταγγελω την συμβαση, αμ δε. Επρεπε ταυτοχρονως να τους κανω και καταγγελια της συμβασης, να στειλω χαρτί.😐

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ΠάρηςΓ είπε

Ισως εχει καποιο προνομιο ο λογαριασμος

το ίσως τι το έβαλες ? 😁

επειδή όμως η πίστωση δεν κολλά με την κατανάλωση , μάλλον λάθος (χτύπα ξύλο) , ας έχει το νου του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντως ξέρεις οτι efa/ken aka Volton έχουν μέχρι τέλος του μήνα προθεσμία για εξόφληση αλλιώς μετά διαγράφεται απο το μητρώο ?

τα ίδια και volterra αλλά παίζει να την πάρει η NRG , μάλλον σε καθολική υπηρεσία μας βλέπω 😁

Το ξερω αλλα δεν εχω αλλη επιλογη.

Πρεπει να φυγω διαφορετικα θα με βαλουν σε προγραμμα με ρητρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tmark είπε

Μεγάλη επιτυχία με την Προτέργεια.

αναμενόμενο , απο το καλοκαίρι τα λέγαμε

4 λεπτά πριν, barimagas είπε

θεωρησα οτι εφοσον παω σε αλλο παροχο θα σημαινε αυτοματα οτι καταγγελω την συμβαση, αμ δε

ναι αυτόματα είναι, ποτέ δεν κάνεις καταγγελία σύμβασης , έγινε απο το νέο πάροχο

4 λεπτά πριν, barimagas είπε

Ερχεται τελικος εκκαθαριστικος με πεναλτυ προωρης αποχωρησης 51 ευρω.

μίλα μέσω chat* , θα σου πουν τι να κάνεις (εκτός απο υπομονή μιας και αργούν να τα πιστώσουν)

ή άνοιξε αίτημα μέσω myrae

*edit και φυσικά αποστολή της συνομιλίας μέσω email

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

αναμενόμενο , απο το καλοκαίρι τα λέγαμε

Φαντασου ποσος κοσμος ειναι ακομα σε τετοια προγραμματα.

Αλλα το χειροτερο δεν ειναι αυτο.Το χειροτερο ειναι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι στο Γ1 και Γ1Ν.Δηλαδη κοσμος που ποτε δεν προκειται να κοιταξει αλλο αλλο παροχο αλλο προγραμμα γιατι απλα δεν ξερει.Παππουδες γιαγιαδες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

 

ναι αυτόματα είναι, ποτέ δεν κάνεις καταγγελία σύμβασης , έγινε απο το νέο πάροχο

μίλα μέσω chat* , θα σου πουν τι να κάνεις (εκτός απο υπομονή μιας και αργούν να τα πιστώσουν)

ή άνοιξε αίτημα μέσω myrae

*edit και φυσικά αποστολή της συνομιλίας μέσω email

Εχω πάρει τρια τηλεφωνα σημερα, υποστηριζουν οτι επρεπε να τους στειλω εγω καταγγελια της σύμβασης. Τι λαμόγια που ειναι στην nrg τους εχω σιχαθεί. Πο ρε μπλέξιμο πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, barimagas είπε

Εχω πάρει τρια τηλεφωνα σημερα

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

μίλα μέσω chat* , θα σου πουν τι να κάνεις (εκτός απο υπομονή μιας και αργούν να τα πιστώσουν)

ή άνοιξε αίτημα μέσω myrae

*edit και φυσικά αποστολή της συνομιλίας μέσω email

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Tmark είπε

Μεγάλη επιτυχία με την Προτέργεια.

€0.35 την κιλοβατώρα πλήρωσα.

DRLAodp.png

Σε όλους δηλαδή ήρθε η ίδια χρέωση στην ρήτρα αναπροσαρμογής?!

και σε εμένα 22 λεπτά +0,05 η κιλοβατώρα μέρας + 0,039 νύχτας (έχω 50% έκπτωση στην αναγραφόμενη τιμή κιλοβατώρας)

εμενα σήμερα εκδόθηκε 109€ με 443 κιλοβατωρες και το θεώρησα μεγάλο,αλλά τελικά υπάρχουν και χειρότερα.

το παράξενο δε είναι ότι στην αναπροσαρμογή με χρέωσαν 361 κιλοβατώρες.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...