Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, korakios είπε

Χ=417,82-90,65

Επειδή είμαι άσχετος 

Στις λοιπές επιβαρύνσεις γιατί με χρεώνει 2000kw και όχι 500;;

Αφου τις 1500 τις έχω πληρώσει ήδη 

Και στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν μου τα δείχνει αναλυτικά όπως στους προηγούμενους λογαριασμου

Υποψιν πλήρωνα κάθε μήνα έβλεπα το ρολοι το έγραφα στην εφαρμογή και μου στελνα ακριβώς τις χρεώσεις που έκανα 

Ενα ακόμα εκεί που λέει 1500x0.06 γιατί μου το χρεώνει πάλι εφόσον  το έχω πληρώσει στους προηγούμενους 3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Επειδή είμαι άσχετος 

Στις λοιπές επιβαρύνσεις γιατί με χρεώνει 2000kw και όχι 500;;

Αφου τις 1500 τις έχω πληρώσει ήδη 

Και στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν μου τα δείχνει αναλυτικά όπως στους προηγούμενους λογαριασμου

Υποψιν πλήρωνα κάθε μήνα έβλεπα το ρολοι το έγραφα στην εφαρμογή και μου στελνα ακριβώς τις χρεώσεις που έκανα 

Ενα ακόμα εκεί που λέει 1500x0.06 γιατί μου το χρεώνει πάλι εφόσον  το έχω πληρώσει στους προηγούμενους 3;

στον εκκαθαριστικό αφαιρέθηκαν τα έναντι της ενέργειας και είναι ουσιαστικά σαν να μην τα πλήρωσες ποτέ

απο εκεί και μετά πληρώνεις όλο το τετράμηνο

σε λεπτομέρειες δεν μπαίνω , αλλά αν δεν κατανοείς κάτι ζήτα ανάλυση απο την εταιρία , είσαι πελάτης και το δικαιούσαι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostas314 είπε

εχουν ξεφυγει τα πραγματα.

...στους επόμενους εκκαθαριστικούς να δεις πόσο θα ξεφύγουν (υπ' όψιν ότι μετά το 6μηνο από υπογραφής, μπορούν να σου αλλάξουν τιμές χωρίς καν ειδοποίηση. Και με ειδοποίηση, να σε γυρίσουν σε ρητροπρόγραμμα. Κι όπως πάει το πράμμα, μπορεί και να βγάλουν και κα'να νόμο να μην ισχύει καν το 6μηνο από κάποια φάση και μετά). Συνεπώς, οικονομία του κερατά στις καταναλώσεις από εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

...στους επόμενους εκκαθαριστικούς να δεις πόσο θα ξεφύγουν (υπ' όψιν ότι μετά το 6μηνο από υπογραφής, μπορούν να σου αλλάξουν τιμές χωρίς καν ειδοποίηση. Και με ειδοποίηση, να σε γυρίσουν σε ρητροπρόγραμμα. Κι όπως πάει το πράμμα, μπορεί και να βγάλουν και κα'να νόμο να μην ισχύει καν το 6μηνο από κάποια φάση και μετά). Συνεπώς, οικονομία του κερατά στις καταναλώσεις από εδώ και πέρα.

Θέλω λίγο να ηρεμήσεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

το έχουμε δεδομένο οτι στο 6μηνο θα φυγει πανω καθε συμβολαιο?

με 0,40 την κιλοβατώρα εγώ το παίζω στοίχημα

19 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Θέλω λίγο να ηρεμήσεις :P 

φορτίζει για το επόμενο τσάπτερ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, washcloud είπε

...στους επόμενους εκκαθαριστικούς να δεις πόσο θα ξεφύγουν (υπ' όψιν ότι μετά το 6μηνο από υπογραφής, μπορούν να σου αλλάξουν τιμές χωρίς καν ειδοποίηση. Και με ειδοποίηση, να σε γυρίσουν σε ρητροπρόγραμμα. Κι όπως πάει το πράμμα, μπορεί και να βγάλουν και κα'να νόμο να μην ισχύει καν το 6μηνο από κάποια φάση και μετά). Συνεπώς, οικονομία του κερατά στις καταναλώσεις από εδώ και πέρα.

Αν στο εξάμηνο σου αλλαξουν τις τιμες όπως λες(και το συμβόλαιο ειναι για 12 μηνες)

μπορείς να φύγεις και να πας σε αλλη εταιρεία χωρις να εχεις κυρώσεις; 

Γίνεται καταγγελία σύμβασης; 

Επεξ/σία από crossbow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crossbow είπε

μπορείς να φύγεις και να πας σε αλλη εταιρεία χωρις να εχεις κυρώσεις; 

 

1 λεπτό πριν, crossbow είπε

μπορείς

 

1 λεπτό πριν, crossbow είπε

Γίνεται καταγγελία σύμβασης; 

αυτόματα απο τον νέο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, crossbow είπε

Αν στο εξάμηνο σου αλλαξουν τις τιμες όπως λες(και το συμβόλαιο ειναι για 12 μηνες) μπορείς να φύγεις και να πας σε αλλη εταιρεία χωρις να εχεις κυρώσεις; 

Γίνεται καταγγελία σύμβασης; 

Όπως σου 'πε ο korakios, ναι φεύγεις χωρίς ποινή,,,,αλλά το θέμα, ειδικά τότε, θα είναι,,,,,ΠΟΥ θα πας... Το θέμα είναι να βρίσκεσαι ΔΕΗ το επόμενο διάστημα, (προς)ευχόμενος ότι είτε δεν θ' αυξήσει τιμές, είτε δεν θα τις αυξήσει τόσο όσο οι άλλοι...

Πρόσεχε με τους όρους όμως : όταν κάνεις "καταγγελία σύμβασης", στην ουσία ζητάς να σταματήσει η εκπροσώπησή σου από τον πάροχο (άρα να σταματήσεις να έχεις ρεύμα). Διαδικασία που σε αφορά μόνο εάν φεύγεις από κάποιο σπίτι και θες να κοπέι το ρεύμα. Όταν απλά αλλάζεις πάροχο, την διαδικασία "καταγγελίας της σύμβασης" την αναλαμβάνει ο νέος στον οποίο έχεις αιτηθεί την μετάβαση, έτσι ώστε να μην μείνεις ούτε δευτερόλεπτο χωρίς ρεύμα. Έχε το κατά νου.

 

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Με ψάχνει;

"...ισί ντιν ήστιλες μπαμπούμ Ουκραϊνσκι...; Πάρει παπαρόφσκι αέριου τουώρα... Κάνει σκατώφ παξιμάδοβιτς :ρ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...